עבור לתוכן
  • צור חשבון

סתם שיתוף מתצפיות אחרונות

תגובות מומלצות

פורסם (נערך)

אז לאחר לילות ארוכים שרבתי עם הGOTO, ולא הצלחתי לתפעל אותו, התייאשתי והתחלתי בימים האחרונים לתצפת בעזרת סקיי ספארי והעיניים בלבד, ומה אני אגיד לכם. אנחת רווחה.

סוף סוף הצלחתי לשבת ולהנות כמו שצריך מהטלסקופ במקום להיכנס איתו ראש בראש.

כשיהיה איזה מפגש תצפית באזור הצפון מרכז אני אנסה להגיע ואני בטוח שמישהו יעזור לי עם הכיוונים 🙂

אז פעם ראשונה שהירח יצא מאז שקניתי את הטלסקופ, ונראה בהחלט מרשים ב6", לא התאכזבתי

נוגה היא כמו פרוזקטור, אין ממש מה לראות, יש מצב בשימוש בפילטר מסוים לקבל קצת רזולוציה על הכוכב הזה? הוא נורא מסנוור.

שבתאי וצדק מדהימים, דרך אגב לגבי צדק, אני שם לב שאין מצב לראות את הנקודה האדומה עם ה6"? 

בימים הראשונים לקח לי שעתיים למצוא את אנדרומדה, אתמול כבר לקח לי בערך 3 דקות למצוא אותה, ואני מת לבקש מכל השכנים לכבות את האורות, אבל עדיין אני מתלהב מהכתם שאני רואה 🙂

תוך כדי התבוננות בעין לכיוון אנדרומדה, שמתי לב בזווית של העין למין טשטוש של אור כזה ממש חלש, ממש ממש חלש, כמו אשליה אופטית, אמרתי אני אכוון לשם את הטלסקופ, והתגלה בפניי קבוצת כוכבים מהממת, הוצאתי את הטלפון לבדוק מה זה, ואלה הפליאדות המפורסמות, ובשבילי זה פעם ראשונה שאני רואה אותם, וזה פשוט יפהפה.

אחרי זה החלטתי לנסות לאתר את ערפילית הטבעת, ואחרי חיפוש של כרבע שעה ליד כוכב VEGA, הצלחתי לאתר אותו בין 2 הכוכבים (הכפולים?) משמאל לVEGA

כמובן שהתלהבתי ושמחתי וכמה שנסיתי להחשיך את האזור ולקבל תמונה קצת יותר טובה בעין, לא הצלחתי, אבל עדיין יצאתי בסיפוק גדול 🙂

זהו, סתם רציתי לשתף בחוויות שלי בשבועיים האחרונים, ובתקווה שיהיה איזה מפגש באזור שאוכל להגיע אליו 🙂

נערך היום על-ידי Btoash
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאד. נראה שאתה הולך ומתקדם. דוקא לא רע קצת ללמוד לנווט ידנית, לפני שתסמוך מלא על ה-GOTO.

לגבי צדק - אין שום בעיה לראות את הכתם האדום שלו ב-6 אינטש. תוודא רק ב-sky safari שאתה מביט בו בזמן שהכתם במרכז הדיסקה, ותן לעצמך הרבה זמן עם העין בעינית, בסוף תבחין בו. הוא פחות בולט לעין ממה שאנשים חושבים. התמונות שרואים עם הכתם בצבע אדום בוהט הן אחרי עיבוד והגדלת ניגודיות.

אותו דבר כשאתה מביט בשבתאי, לא צריכה לך להיות בעיה לראות את רווח קסיני, אבל כמעט כל מי שרואה את שבתאי בפעם הראשונה לא ממש שם אליו לב. צריך טיפה להתרכז.

נוגה הוא אכן הכוכב הכי בוהק בשמיים. אין סיכוי לראות עליו ממש פרטים. רק בצילום עם פילטרים מיוחדים זה אפשרי. מה שאתה כן יכול וצריך לראות זה את המופעים שלו. כרגע הוא נראה כמו חצי ירח, ובחודשיים הקרובים הוא יילך ויקבל צורה של סהר, עד שיעלם מהשמיים.

מחכה לראות אותך בתצפית, ואל תתייאש לגבי ה-GOTO, נסה לקרוא עוד קצת חומר, ונסה מדי פעם כן להפעיל אותו. אני בטוח שבסוף תצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש כיף לשמוע שהתחלת להנות ממנו! 

לדעתי זו דרך המלך. תלמד לנווט, להכיר את השמיים. להתרגש מלמצוא את האובייקטים לבד. יש לך אינסוף אובייקטים לבחור מהם. המנועים של החצובה יכולים להמתין באמת עד לתצפית הקרובה. תאמין לי - לזמן הזה שתבלה בלהכיר את השמיים אין תחליף.

לגבי צדק, כמו שאמר ניר אין שום בעיה לראות את הכתם, אבל קח בחשבון שמדובר בכדור שמסתובב והצד עם הכתם לא תמיד פונה אלינו, צריך לבדוק את זה כל פעם שצופים. 

לא יודע אם אמרנו לך, אבל בסקאיי ספארי (גרסת פלוס או פרו) אם לוציפ בפינה הימנית עליונה של המפה, יש אפשרות להפוך אותה ככה שתתאים למה שרואים דרך העינית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות nirzon אמר:

יפה מאד. נראה שאתה הולך ומתקדם. דוקא לא רע קצת ללמוד לנווט ידנית, לפני שתסמוך מלא על ה-GOTO.

לגבי צדק - אין שום בעיה לראות את הכתם האדום שלו ב-6 אינטש. תוודא רק ב-sky safari שאתה מביט בו בזמן שהכתם במרכז הדיסקה, ותן לעצמך הרבה זמן עם העין בעינית, בסוף תבחין בו. הוא פחות בולט לעין ממה שאנשים חושבים. התמונות שרואים עם הכתם בצבע אדום בוהט הן אחרי עיבוד והגדלת ניגודיות.

אותו דבר כשאתה מביט בשבתאי, לא צריכה לך להיות בעיה לראות את רווח קסיני, אבל כמעט כל מי שרואה את שבתאי בפעם הראשונה לא ממש שם אליו לב. צריך טיפה להתרכז.

נוגה הוא אכן הכוכב הכי בוהק בשמיים. אין סיכוי לראות עליו ממש פרטים. רק בצילום עם פילטרים מיוחדים זה אפשרי. מה שאתה כן יכול וצריך לראות זה את המופעים שלו. כרגע הוא נראה כמו חצי ירח, ובחודשיים הקרובים הוא יילך ויקבל צורה של סהר, עד שיעלם מהשמיים.

מחכה לראות אותך בתצפית, ואל תתייאש לגבי ה-GOTO, נסה לקרוא עוד קצת חומר, ונסה מדי פעם כן להפעיל אותו. אני בטוח שבסוף תצליח.

עם ההגדלה של העינית 10ממ לא נראה לי שיהיה אפשרי לראות את מרווח קסיני, כי גם ככה אני רואה ממש בקטן את שבתאי.

ובאמת לא חשבתי על העניין שצדק מסתובב אז לא רואים כל הזמן את הנקודה 🙂 אני צריך לתפוס אותו

לפני 4 שעות Guydive אמר:

ממש כיף לשמוע שהתחלת להנות ממנו! 

לדעתי זו דרך המלך. תלמד לנווט, להכיר את השמיים. להתרגש מלמצוא את האובייקטים לבד. יש לך אינסוף אובייקטים לבחור מהם. המנועים של החצובה יכולים להמתין באמת עד לתצפית הקרובה. תאמין לי - לזמן הזה שתבלה בלהכיר את השמיים אין תחליף.

לגבי צדק, כמו שאמר ניר אין שום בעיה לראות את הכתם, אבל קח בחשבון שמדובר בכדור שמסתובב והצד עם הכתם לא תמיד פונה אלינו, צריך לבדוק את זה כל פעם שצופים. 

לא יודע אם אמרנו לך, אבל בסקאיי ספארי (גרסת פלוס או פרו) אם לוציפ בפינה הימנית עליונה של המפה, יש אפשרות להפוך אותה ככה שתתאים למה שרואים דרך העינית. 

באמת התחלתי אט אט ללמוד את השמיים, נורא קל לי לחזור לדברים שכבר מצאתי(לא שמצאתי הרבה)

איך אתם משתמשים בסקי ספארי (יש לי פלוס) שאתם צריכים להפוך את המפה? אני מכוון את הפלאפון לשמיים בודק איפה נמצא האוביקט שאני רוצה, מניח אותו ומגיע אליו עם הטלסקופ.

זה לא השיטה?

ושאלה נוספת, חיפשתי היום את הגלקסיה pinwhwel משו כזה בסביבת אנדרומה, ולא מצאתי אותו, זה גלקסיה שאפשר לראות אותה על גג הבית? או שרק בתנאי המדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עינית של 10mm נותנת לך הגדלה של פי 75. אני מסכים איתך שזה טיפה גבולי בשביל לראות את מרווח קסיני, אבל יש לי הרגשה שזה אפשרי.

לגבי סקי ספרי, אני מנטרל את היכולת שלו להרגיש את תנועות הטלפון, פשוט גולל אותו ביד. כשמקישים בחלק העליון הימני של המסך נפתח תפריט שמאפשר להפוך את הצירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information