עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתוכנות צילום

תגובות מומלצות

שלום קבוצה 😀

יש לי כמה שאלות לגבי המצלמה zwo485 ושימוש בasi live או asicap. אין לי ניסיון איתם ורק לומד הבנתי שכדי לי להתחיל עם asilive בגלל החצובה שמגבילה את החשיפה וגם בגלל הטלסקופ (150/750 skywatcher) שלפי מה שהבנתי מהחברה כאן הוא קצת מגביל את הצילום. 

אז ניסיתי להתחיל עם המדריכים שיש באתר ועד שאדע ואלמד יותר על התוכנה והפונקציות יש לי מספר שאלות אשמח להסבר קטן ועזרה. 

קודם כל אני מגיע לפוקוס רק עם המכפיל *2 האם צריך מתאם או מאריך מיועד לכך? והאם זה מספיק פוקוס ? 

כשאני מפעיל את המצלמה לא תמיד אני רואה תמונה עד שבוחר את הרזולוציה המתאימה ולא הכל מפעיל אותה מה סיבה ? ושאני מסכל על הירח לדוגמא אני רואה אותו קרוב מידי מאוד איך אפשר להקטין את התמונה כך שכל האובייקט יהיה בפריים ?  שאני מכוון לכוכב לכת (נגה צדק) אני רואה את כל האובייקט (לא הכי ברור עד שאדע יותר על התוכנה).

שאלה אחרונה הכי חשובה יש התארגנות לתצפית בקרוב? שאוכל להצטרף ולהעזר וללמוד מהחברה המקצועניים כאן 😁

תודה רבה על העזרה 🙏

נערך היום על-ידי Noam
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפוקוס ללא בארלו (שמקטין את שדה הראיה שלך) אתה יכול להשתמש במאריך, משהו כזה: https://www.firstlightoptics.com/adapters/astro-essentials-2-35mm-focus-extension-tube.html

לגבי המצלמה והטלסקופ, אפשר לבדוק את גודל השדה באתר: https://astronomy.tools/calculators/field_of_view/

יש מוצרים שמפחיתים אורך מוקד ועל ידי כך מגדילים את השדה - focal reducer אבל הם ספציפיים לטלסקופ ולא בטוח שיש כזה למכשיר שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Ilan Shapira אמר:

לפוקוס ללא בארלו (שמקטין את שדה הראיה שלך) אתה יכול להשתמש במאריך, משהו כזה: https://www.firstlightoptics.com/adapters/astro-essentials-2-35mm-focus-extension-tube.html

לגבי המצלמה והטלסקופ, אפשר לבדוק את גודל השדה באתר: https://astronomy.tools/calculators/field_of_view/

יש מוצרים שמפחיתים אורך מוקד ועל ידי כך מגדילים את השדה - focal reducer אבל הם ספציפיים לטלסקופ ולא בטוח שיש כזה למכשיר שלך

היי אילן תודה על המענה . 

המאריך להגיע לפוקוס ללא בארלו ‘2 אני צריך 1.25 או שזה עם מתאם כבר? 

ולגבי התמונה שאני מכוון על הירח לדוגמא אני רואה אותו בזום כל כך קרוב שרואה את המכתשים וכו . זה בגלל המכפיל? ואם המאריך האם אראה את את כל האובייקט בפריים או שזה בהגדרות של התוכנה כבר?

ולדעתך כדי לי לבדוק אם יש מפחיתים כמו שאמרת שיתאימו לי או לא כדי להתעסק עם זה כרגע בטלסקופ הזה ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שאתה צריך מאריך (להרחיק את המצלמה מהמראה המשנית)? בטוח שלא צריך להיכנס פנימה (להתקרב למשנית)?

בכל מקרה, אלא אם זה צילום פלנטרי אתה לא אמור לעבוד עם ברלו, וזה יגדיל לך את יחס המוקד מאוד ככה שלא תוכל לצלם גרמי שמיים עמוקים. 

אני חושב שכדאי שתמתין בסבלנות למפגש לפני שאתה קונה עוד ציוד. מאמין שיהיה אחד לקראת 25 לחודש. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגוון מאריכים שונים וכמו שגיא ציין, אם ניפגש לתצפית אשמח לתת לך לנסות ונראה אם צריך פוקוס פנימה או החוצה.

בארלו, לרוב X2 מקטין את שדה הראיה וגורם להגדלה גבוהה יותר. בהחלט עדיף לעבוד ללא בארלו, במיוחד אם שדה הראיה כל כך צר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נועם, לגבי שדה הראיה שלך - זה כמובן תלוי באורך המוקד של הטלסקופ ובגודל החיישן של המצלמה.

עם הטלסקופ שלך, זה שדה הראיה שלך (עם ובלי בארלו - צהוב עם אדום בלי):

astronomy_tools_fov.png.3ee8ff976cc0265f5d88d7b4aef0acd3.png

בכל מקרה, צילום של עצם כמו הירח הוא לרוב של חלק מסוים בו, ואם רוצים פנורמה אז מאחדים כמה תמונות יחדיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על המענה . 

אני חושב שאני מתחיל להבין

@jonzm בדקתי את זה בקישור שאילן שלח לי והבנתי למה האובייקט קרוב מידי לא הבנתי עדין איך משנים את זה . 

אני אקשיב ל @Guydiveכמו שאמר שכדי שאפגש איתכם שאדע בידיוק מה חסר לפני שאזמין עוד ציוד . לגבי הבארלו אני משתמש בו בכדי להגיע לפוקוס בלעדיו הטלסקופ לא מגיע לכן שאלתי איזה מתאם אפשר במקום בארלו. 

גרמי שמים עמוקים אני מאוד רוצה לצלם אבל החצובה מגבילה לי את החשיפה  אתה אומר שעם בארלו לא אוכל בכלל לצלם ובלי עם החצובה הזו כן אוכל ? 

@Ilan Shapira אני אשמח שיהיה תצפית להגיע ולנסות . בקישור ששלחת לי לחישוב שדה הראיה בדקתי וגם ג’ון שלח לא הבנתי רק האם יש אפשרות להגדיל את השדה? (בטלסקופ שלי שהוא פחות מיועד לצילום) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי נועם,

בניגוד לתצפית ויזואלית, שבה שדה הראייה שמתקבל מהטלסקופ משתנה בהתאם לעינית שבה אתה משתמש, שדה הראייה בצילום נשאר קבוע כל עוד אתה משתמש באותו טלסקופ ובאותה מצלמה. השימוש בבארלו או ברדיוסר (האחד מגדיל את אורך המוקד שלך והאחר מקטין אותו) ייתן לך שדה ראייה מצומצם יותר (במקרה של בארלו) או רחב יותר (במקרה של רדיוסר). 

לכן, במקרה שלך, אם היית רוצה לתפוס את כל הירח בפריים אחד עם המצלמה הנוכחית ועם הטלסקופ הנוכחי, אתה צריך להשתמש ברדיוסר שיקטין לך את אורך המוקד. אבל - וזה חשוב - לא ברור שזה מה שאתה רוצה. מצטרף להצעה של גיא - בוא לתצפית, ושם תוכל גם לראות איך אחרים עובדים (ויזואלית וגם בצילום או ב-EAA) וגם לשאול הרבה שאלות. זו הדרך הכי טובה ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות jonzm אמר:

הי נועם,

בניגוד לתצפית ויזואלית, שבה שדה הראייה שמתקבל מהטלסקופ משתנה בהתאם לעינית שבה אתה משתמש, שדה הראייה בצילום נשאר קבוע כל עוד אתה משתמש באותו טלסקופ ובאותה מצלמה. השימוש בבארלו או ברדיוסר (האחד מגדיל את אורך המוקד שלך והאחר מקטין אותו) ייתן לך שדה ראייה מצומצם יותר (במקרה של בארלו) או רחב יותר (במקרה של רדיוסר). 

לכן, במקרה שלך, אם היית רוצה לתפוס את כל הירח בפריים אחד עם המצלמה הנוכחית ועם הטלסקופ הנוכחי, אתה צריך להשתמש ברדיוסר שיקטין לך את אורך המוקד. אבל - וזה חשוב - לא ברור שזה מה שאתה רוצה. מצטרף להצעה של גיא - בוא לתצפית, ושם תוכל גם לראות איך אחרים עובדים (ויזואלית וגם בצילום או ב-EAA) וגם לשאול הרבה שאלות. זו הדרך הכי טובה ללמוד.

הבנתי אותך , תראה בהתחלה ניסיתי לכוון לירח  כדי להתאמן על התוכנה כשאני בלי הבראלו אין לי מספיק פוקוס לכם אצטרך מתאם כלשהו לא סגור עדין עם מגדיל או מקטין . אבל כן אצטרף לתצפית הבאה ומישם אדע יותר זה בטוח . מחכה לזה גם פעם ראשונה שהטלסקופ יצא לשטח מחוץ למושב 🙏

יש קבוצה שמתעדכנים על התצפיות והמפגשים הבאים ? או כאן בפורום להתעדכן ?

ואם כבר מדברים על זה תוכל לתת לי עצה קטנה למה נחוץ לקחת בחשבון לתצפית אביזרים נלווים וכל מיני (אולי מקור חשמל אני משתמש בבטריות לחצובה ויש לי גם כבל חשמל שמתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

שיטת "קולימצית זיתים", לעדשה הקדמית של רפרקטור

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 1

טלסקופ - רכישה

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

5. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים