עבור לתוכן
  • צור חשבון

תצפית מערכת השמש... לקום ב־4 לפנות בוקר

תגובות מומלצות

כידוע השבוע כל הכוכבים הסתדרו בשורה... אז חיפשתי הזדמנות לצאת לתצפית בוקר ליד הבית כדי לנסות לראות את כולם. בהתחלה קיוויתי שאקבל את עינית 4 מ"מ החדשה אבל תחזית הראתה שמזג האוויר לא בדיוק משתפר במהלך השבוע. לכן, ראיתי הזדמנות של שבת בבוקר כאשר העננות תהיה סבירה. הצעתי גם לבת שלי נגה (7.5) להצטרף אליי - והסברתי שהיא תצטרך לקום ב־4 בבוקר. היא מאוד שמחה ואפילו הלכה לישון מוקדם בקלות. חייב לציין שההשקמה לתצפית של 4 לפנות בוקר הייתה הרבה יותר קלה ומהירה מכל ההשקמות לבית ספר שהיו בשנה האחרונה.

לקחתי איתי את שני הצמצמים שהכנתי - 60 ו־80 מ"מ. יצאנו לדרך. האתגר היה למצוא מקום בו אוכל לראות את חמה. ראיתי שב־4:30 המיקום של נוגה יהיה קרוב למיקום של חמה בסביבות 5:00-5:15. יצאנו לגינת המשחקים על גבעה בה יש נוף די פתוח למזרח. מצאתי מקום בו רואים היטב את נוגה בלי בניינים/עצים מסביב והקמתי את הציוד ותוך כמה דקות התחלנו בתצפית. היו פה ושם עננים אבל אפשר היה לראות את כל כוכבי הלכת (למעט חמה) בקלות

• ירח נתן הופעה טובה כרגיל. 
  • שבתאי גבוהה היה חד ונהדר - אחד המופעים הברורים ביותר של שבתאי.
  • צדק הראה בקלות את חגורות העננים וראיתי את ה־great red spot. הבת שלי הצליחה עם המשקפת שלה לתפוס את הירחים של צדק בקלות
  • מאדים הראה דיסקה אדומה וברורה - עדיין ללא פרטים
  • מצאתי את רהב/נפטון שהיה סה"כ נקודה קטנטנה - לא ממש ראיתי דיסקה
  • נוגה הראה מופעה יפה - שימוש בצמצם בהחלט שיפר את המראה - אפילו החלפתי צמצמים תוך שנגה שלי צופה בנוגה ושאלתי כמה צבעוניות רואים.
  • משם ניסיתי לקפוץ לאורון/אורנוס - אבל כבר כלום. השמיים היו בהירים ועננים התחילו לכסות את השמיים

ניסינו לחכות אבל מצב העננים לא השתפר. את כוכבי הלכת חמה ואורון כבר לא הצלחנו לתפוס גם ויתרנו על תצפית של השמש לאור מזג האוויר. קצת מבעס אבל עדיין יצאה תצפית פלנטרית נהדרת. התגעגעתי לכוכבי הלכת.

image.png.6b08ff2e27f775c95b76963146d0d2f0.png

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information