עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד לצלם את כוכבי הלכת בעזרת הסמארטפון באיכות גבוהה?

Guy

תגובות מומלצות

אז היי ! קודם כל, אני כבר בערך 5 חודשים עם הטלסקופ bresser DOB130, מצלמת כרגע רק דרך הטלפון (galaxy 10s), פחות זמין לי כרגע להתעסק בצילום באמת מקצועי ולכן הסמארטפון זו האופציה היחידה שלי לבנתיים . אני כבר פחות או יותר יודעת להגדיר את המצלמה על צדק ושבתאי (לדוגמה), כך שהתמונה שתתקבל תהיה הטובה ביותר, והתמונות יוצאות יחסית לא רע בכלל, אבל באמת מעניין אותי לדעת האם אוכל להגיע ליותר. כמובן שהעובדה שהטלסקופ לא מאפשר עקיבה די מקשה על התהליך שמתואר כאן ומהווה מכשול משמעותי.. האם ניתן להתגבר על חוסר העקיבה ולצלם סרטון כך שהאובייקט יישאר יחסית ממוקד במרכז ? והאם התוצאות יהיו דומות לתמונות שמצורפות כאן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 דקות Nofit Ankri אמר:

אז היי ! קודם כל, אני כבר בערך 5 חודשים עם הטלסקופ bresser DOB130, מצלמת כרגע רק דרך הטלפון (galaxy 10s), פחות זמין לי כרגע להתעסק בצילום באמת מקצועי ולכן הסמארטפון זו האופציה היחידה שלי לבנתיים . אני כבר פחות או יותר יודעת להגדיר את המצלמה על צדק ושבתאי (לדוגמה), כך שהתמונה שתתקבל תהיה הטובה ביותר, והתמונות יוצאות יחסית לא רע בכלל, אבל באמת מעניין אותי לדעת האם אוכל להגיע ליותר. כמובן שהעובדה שהטלסקופ לא מאפשר עקיבה די מקשה על התהליך שמתואר כאן ומהווה מכשול משמעותי.. האם ניתן להתגבר על חוסר העקיבה ולצלם סרטון כך שהאובייקט יישאר יחסית ממוקד במרכז ? והאם התוצאות יהיו דומות לתמונות שמצורפות כאן ?

ברוכה הבאה נופית! 

צילום בעזרת המארטפון יכול באמת להיות אופציה טובה למי שרוצה להתחיל בזול. בשביל לדעת איך לתפעל את הטלסקופ, אני חושב שאני יודע על איזה טלסקופ את מדברת אבל רק כדי שלא יהיה בלבול אנחנו מדברים על זה?71m0fDF4LzL._AC_SL1500_.jpg.a444fb5569667efa1e6ffe7024a18b22.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 26 דקות Nofit Ankri אמר:

לא בדיוק זה, שלי זה פשוט 130 ולא 150, אבל הדגם כמעט זהה

אוקי. תראי בגדול השאלה אם תצליחי לעשות את זה לבד או לא היא די פשוטה.. פשוט תנסי 😉 אין באמת השלכות הרות גורל פה. תנסי לצלם את הסרטון לפני שאת מתחילה להתקין תוכנות. אם תצליחי לבד מה טוב. 

אני חושב שהסיכויים שלך יעלו משמעותית אם מישהו יעשה את העקיבה בזמן ששתי הידיים שלך פנויות לתפעל את הסמארטפון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ! אנסה. עוד שאלה אחת אחרונה , בסרטון שמצורף בסוף המאמר, אותו בחור צילם סרטון כך שצדק לא ממוקד במרכז אלא נע משמאל לימין, בניגוד למה שכתוב כאן במאמר שצריך לצלם סרטון כך שהאובייקט יהיה ממוקד במרכז כל הזמן. האם הדבר משנה ? אם אני אצלם לדוגמה את צדק כאשר הוא נע זה יאפשר ליצור תמונה טובה בסופו של דבר ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 דקות Nofit Ankri אמר:

תודה רבה ! אנסה. עוד שאלה אחת אחרונה , בסרטון שמצורף בסוף המאמר, אותו בחור צילם סרטון כך שצדק לא ממוקד במרכז אלא נע משמאל לימין, בניגוד למה שכתוב כאן במאמר שצריך לצלם סרטון כך שהאובייקט יהיה ממוקד במרכז כל הזמן. האם הדבר משנה ? אם אני אצלם לדוגמה את צדק כאשר הוא נע זה יאפשר ליצור תמונה טובה בסופו של דבר ? 

אז זהו, לקחתי בחשבון שהשאלה הזו תעלה.

בעיקרון אפשר שהוא יחצה את השדה, בין כה וכה תכנת PIPP ממרכזת אותה מחדש בסרטון. מה שכן יש פה 2 בעיות:

1. בשביל שהוא יחצה את השדה במשך מספיק זמן לצילום של חצי דקה - דקה, תצטרכי להשתמש בהגדלה מאוד קטנה, ובסופו של דבר כנראה שלא יראו יותר מדי בתוצאה הסופית.
  2. את כל התהליך של הזום, חשיפה, פוקוס, צריך לעשות עם האובייקט בתוך הפריים. זה לבד לוקח איזה חצי דקה. במצלמה רגילה עושים את זה והיא שומרת על ההגדרות, ככה שגם אם האובייקט יצא מהפריים, כשנחזיר אותו למרכז הוא יראה אותו הדבר. לסמארטפונים (לאייפון לפחות) יש נטייה לשנות את ההגדרות למצב ההתחלתי ברגע שהאובייקט יוצא מהפריים. 

אני מציע שפשוט תנסי.. ש רק עוד שעתיים עד שמחשיך 😉 אם הצליח מה טוב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information