עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצה בבחירת הטלסקופ הראשון

תגובות מומלצות

שלום לכולם אני חדש כאן ובתחום יחסית , 

התחום מאוד מעניין ומסקרן אותי כבר זמן רב לאחר מספר תצפיות ולמידה רוצה לרכוש טלסקופ להתחיל איתו את הדרך ואשמח לעזרה מצאתי ושמעתי על מגוון דגמים אני מחפש מחזיר אור 150 התחלה חשבתי על דגם פשוט יחסית ללא מנוע עקיבה וראיתי את ההפרשים (אחרי התוספות שצריך) ואולי עדיף כן ממנוע אשמח להמלצות לדגמים דומים ועצות לבחירה חשבתי על הדגם הזה אבל הבנתי החצובה פחות נוחה טלסקופ הזה . 

https://www.firstlightoptics.com/reflectors/skywatcher-explorer-150p-ds-eq3-2-eq3-pro-goto.html

תודה מראש ואשמח לעזרה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות Noam Yehuda אמר:

שלום לכולם אני חדש כאן ובתחום יחסית , 

התחום מאוד מעניין ומסקרן אותי כבר זמן רב לאחר מספר תצפיות ולמידה רוצה לרכוש טלסקופ להתחיל איתו את הדרך ואשמח לעזרה מצאתי ושמעתי על מגוון דגמים אני מחפש מחזיר אור 150 התחלה חשבתי על דגם פשוט יחסית ללא מנוע עקיבה וראיתי את ההפרשים (אחרי התוספות שצריך) ואולי עדיף כן ממנוע אשמח להמלצות לדגמים דומים ועצות לבחירה חשבתי על הדגם הזה אבל הבנתי החצובה פחות נוחה טלסקופ הזה . 

https://www.firstlightoptics.com/reflectors/skywatcher-explorer-150p-ds-eq3-2-eq3-pro-goto.html

תודה מראש ואשמח לעזרה 

נועם, קודם כל ברוך הבא.

אתה צודק, הטלסקופ מהדגם הזה מאוד מאוד מוצלח, הבעיה היא החצובה שתהיה קצת פחות נוחה. 

בוא אשאל אותך כמה שאלות:

קודם כל מה התקציב?

מאיפה אתה מתכוון לצפות? מהבית? מהשטח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ערב טוב , 

קודם כל תודה רבה על העינות

לשאלתך לגבי המיקום אני גר במושב בצפון יש לא מעט שטחים בסביבה עם פחות זיהום אור מבעיר וכמובן לצאת איתו לטיולים . 

לגבי התקציב בהתחלה רציתי את הדגם bresser Pollux 150/750eq3

עם התוספות מסביב כמעט מגיע ל2500 וזה ללא מנוע והבנתי שבוא לא נוח לצילום (בעתיד אם ארצה לשדרג) 

לכן חשבתי על דגם עם מנוע ושאוכל גם ללמוד לצלם איתו בעתיד את מה שצופה וללמוד מיזה יותר אז זה בערך כבר 2500-2800 שזה להבנתי התחלה רק של הממונעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, לדעתי הטעות של הרבה מהמתחילים היא לחפש טלסקופ שעושה הכל ועוד במחיר נמוך. יש כאלה, אבל בד"כ מקבלים טלסקופ לא משהו. כשאתה משווה בין 6 אינץ' ממונע ללא ממונע, אז באמת ההבדל הכספי דוחף לכיוון הממונע.

אני לעומת זאת חושב שכדאי לך להסתכל על זה אחרת - אם אתה מתכוון לתצפת הרבה מהשטח ומאיזורים חשוכים, ולא מתכוון להתחיל בצילום, הייתי דווקא ממליץ לך להתחיל עם דובסוני 8 אינץ' (לא ממונע) דוגמאת Sky Watcher Flextube. הוא מתאים לך לתקציב 2500 שח לחדש) והוא יראה לך הרבה הרבה יותר דברים מאשר 6 אינץ' ממונע. יש המון חבר'ה חברה מהצפון שיוצאים קבוע לתצפיות שטח ברמת הגולן. בצפיות כאלה (וגם בנגב אגב), 8 אינץ' ישאיר אבק ל - 6 אינץ' ותהנה ממנו הרבה יותר. 

אם תרצה בהמשך לעבור לממונע, תוכל לעשות אחד משני דברים:

1. לקנות לו בסיס ממונע 
  2. למכור אותו ולהמשיך למשהו אחר. זה בסה"כ טלסקופ, לא מתחתנים איתו 😉

בקיצור, הייתי עוזב את הצילום בשלב זה, יוצא לתצפיות שטח ועף על החיים עם טלסקופ גדול שיפתח לך את השמיים ותוכל לראות גלקסיות, צבירים וערפיליות בכיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 שעות Guydive אמר:

תראה, לדעתי הטעות של הרבה מהמתחילים היא לחפש טלסקופ שעושה הכל ועוד במחיר נמוך. יש כאלה, אבל בד"כ מקבלים טלסקופ לא משהו. כשאתה משווה בין 6 אינץ' ממונע ללא ממונע, אז באמת ההבדל הכספי דוחף לכיוון הממונע.

אני לעומת זאת חושב שכדאי לך להסתכל על זה אחרת - אם אתה מתכוון לתצפת הרבה מהשטח ומאיזורים חשוכים, ולא מתכוון להתחיל בצילום, הייתי דווקא ממליץ לך להתחיל עם דובסוני 8 אינץ' (לא ממונע) דוגמאת Sky Watcher Flextube. הוא מתאים לך לתקציב 2500 שח לחדש) והוא יראה לך הרבה הרבה יותר דברים מאשר 6 אינץ' ממונע. יש המון חבר'ה חברה מהצפון שיוצאים קבוע לתצפיות שטח ברמת הגולן. בצפיות כאלה (וגם בנגב אגב), 8 אינץ' ישאיר אבק ל - 6 אינץ' ותהנה ממנו הרבה יותר. 

אם תרצה בהמשך לעבור לממונע, תוכל לעשות אחד משני דברים:

1. לקנות לו בסיס ממונע 
  2. למכור אותו ולהמשיך למשהו אחר. זה בסה"כ טלסקופ, לא מתחתנים איתו 😉

בקיצור, הייתי עוזב את הצילום בשלב זה, יוצא לתצפיות שטח ועף על החיים עם טלסקופ גדול שיפתח לך את השמיים ותוכל לראות גלקסיות, צבירים וערפיליות בכיף

היי בוקר טוב , 

תראה בהתחלה אני עד שאלמד על הטלסקופ יותר אתחיל מהשטח בבית בגינה במושב לפני הטיוחים והתצפיות שטח בגלל זה חשבתי להתחיל עם 150 ללמוד ובעתיד לשדרג  , 

לגבי הצילומים אתה צודק בהחלט זה גם מה שרציתי בהתחלה אבל עם החיפוש והלמידה ראיתי תמונות וחשיפות אין לי מילים רק וואוו 

לכן גם לצלם זה משהו שמעניין ובמיוחד ללמוד לצלם כמובן  בגלל זה חשבתי על הדגם המנוע בכדי להעזר בו . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל של 150 זה נהדר ויתן לך המון לוויזואלי.

לגבי צילום, חשוב מאוד להבין שלא משנה מה תקנה עכשיו, ברגע שתרצה ממש לצלם DSO, החצובות ההתחלתיות לא מספקות. תוכל מן הסתם להתאמן על עבודה עם מצלמה, אבל התוצאות יהיו בהתאם.

אבל כן, צריך להתחיל עם משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 דקות Ilan Shapira אמר:

גודל של 150 זה נהדר ויתן לך המון לוויזואלי.

לגבי צילום, חשוב מאוד להבין שלא משנה מה תקנה עכשיו, ברגע שתרצה ממש לצלם DSO, החצובות ההתחלתיות לא מספקות. תוכל מן הסתם להתאמן על עבודה עם מצלמה, אבל התוצאות יהיו בהתאם.

אבל כן, צריך להתחיל עם משהו

הבנתי , זאת אומרת שאם אתחיל עם הדגם שפרסמתי קודם בעתיד אצטרך לשדרג אולי את החצובה לצילום יותר איכותי וארוך . 

שאלה נוספת לגבי הקולימטור והעניות 

אני לא מכיר את האתר הזה מחול שהמלצת לי אליו רציתי לשאול אם גם מישם מגיע חבילה בקניה כמו קולימטור ועניות שאצטרך להוסיף . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 37 דקות Noam Yehuda אמר:

הבנתי , זאת אומרת שאם אתחיל עם הדגם שפרסמתי קודם בעתיד אצטרך לשדרג אולי את החצובה לצילום יותר איכותי וארוך . 

הבנת נכון. קח בחשבון שבמקרה הזה החצובה הבאה תהיה יותר יקרה (למרות שאולי תמצא גם יד2). מה שבטוח זה שהטלסקופ אמור להספיק לטווח ארוך, הוא מיועד ומעולה לצילום.

לפני 39 דקות Noam Yehuda אמר:

שאלה נוספת לגבי הקולימטור והעניות 

אני לא מכיר את האתר הזה מחול שהמלצת לי אליו רציתי לשאול אם גם מישם מגיע חבילה בקניה כמו קולימטור ועניות שאצטרך להוסיף . 

יש לך שם באתר את כל מה שאתה צריך, אבל לגבי עיניות וקולימטור אתה יכול להרגיש בנוח להזמין מעלי אקספרס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קולימטור תמיד רוכשים בנפרד ואתה אמור לקבל עיניות פשוטות כמעט עם עם כל טלסקופ שתרכוש.

לשדרג תמיד אפשר, אבל עיניות זה עסק יקר והעיניות שמגיעות עם הטלסקופ יספקו אותך בתצפיות הראשונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה Ilan Shapira אמר:

קולימטור תמיד רוכשים בנפרד ואתה אמור לקבל עיניות פשוטות כמעט עם עם כל טלסקופ שתרכוש.

לשדרג תמיד אפשר, אבל עיניות זה עסק יקר והעיניות שמגיעות עם הטלסקופ יספקו אותך בתצפיות הראשונות

אני חושב שבטלסקופ הזה הוא מקבל רק עינית אחת 25 מ"מ שדה רחב. זו כביכול לא ערכה למתחילים

גרסת 130 מ"מ:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 דקות Guydive אמר:

אני חושב שבטלסקופ הזה הוא מקבל רק עינית אחת 25 מ"מ שדה רחב. זו כביכול לא ערכה למתחילים

גרסת 130 מ"מ:

אוקי במקרה כזה עינית נוספת בטווח של 8-14ממ זה רצוי מאוד.

כמה תקציב ישאר אחרי טלסקופ וקולימטור? טווח המחירים של עיניות הוא די רחב. לא הייתי רץ על הסדרות היקרות ובזכות העקיבה פחות חשוב שדה ממש רחב בהגדלות האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר יש אופציה לרכוש עם הטלסקופ עינית 1.25 וגם קולימטור חשבתי להוסיף אותם , 

https://www.firstlightoptics.com/other-collimation-tools/premium-cheshire-collimating-eyepiece.html

איזה עינית אתה ממליץ להוסיף בטווח שאמרת שרצוי לטלסקופ הזה ? 

והאם אני יצטרך גם את העינית שאפשר לרכוש עם הטלסקופ ? ישאר עוד תקציב להוסיף לעוד עינית מסויימת שציינת תוכל לכוון אותי באתר כי לא ראיתי שהוא נותן עוד עניות עם הרכישה של הטלסקופ תודה לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מקבל עינית אחת לשדה רחב.

להגדלות גבוהות יותר, אתה יכול לבחור בין:

https://www.firstlightoptics.com/celestron-eyepieces/celestron-x-cel-lx-eyepiece.html, ברמת המחירים של 80 פאונד. אתה יכול לבחור מגוון אורכי מוקד - 7ממ, יתן הגדלה של 100 בערך שזה יפה 

ויש את האפשרות הזו: https://www.firstlightoptics.com/baader-planetarium/baader-hyperion-68-degree-eyepiece.html.

רמת מחירים קצת גבוהה יותר אבל אני חושב שהן עדיפות על סלסטרון.

באתר הזה מורידים את המעמ האנגלי - 20% במעמד התשלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 36 דקות Noam Yehuda אמר:

באתר יש אופציה לרכוש עם הטלסקופ עינית 1.25 וגם קולימטור חשבתי להוסיף אותם , 

https://www.firstlightoptics.com/other-collimation-tools/premium-cheshire-collimating-eyepiece.html

איזה עינית אתה ממליץ להוסיף בטווח שאמרת שרצוי לטלסקופ הזה ? 

והאם אני יצטרך גם את העינית שאפשר לרכוש עם הטלסקופ ? ישאר עוד תקציב להוסיף לעוד עינית מסויימת שציינת תוכל לכוון אותי באתר כי לא ראיתי שהוא נותן עוד עניות עם הרכישה של הטלסקופ תודה לכם

הקולימטור שצירפת בקישור הוא  צ'שייר ולא לייזר. קצת מורכב להסביר לך עכשיו את ההבדל אבל עדיף לך להתחיל עם לייזר ויהיה לך גם יותר זול

קולימטור לייזר מעלי אקספרס פה.

לגבי עיניות - אילן נתן לך אחלה דוגמאות. הייתי הולך על עינית של איפשהו בין 10 ל - 14 מ"מ, ובנוסף מכפיל X2 שיגדיל לך כל עינית פי שתיים. 

בכל מקרה אם תחליט להזמין מעלי אקספרס תמיד רצוי שזה יהיה תחת Aliexpress Standard Shipping

image.png.be7d7c4342f077ead2bac10dbb060626.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 18 דקות Ilan Shapira אמר:

אתה מקבל עינית אחת לשדה רחב.

להגדלות גבוהות יותר, אתה יכול לבחור בין:

https://www.firstlightoptics.com/celestron-eyepieces/celestron-x-cel-lx-eyepiece.html, ברמת המחירים של 80 פאונד. אתה יכול לבחור מגוון אורכי מוקד - 7ממ, יתן הגדלה של 100 בערך שזה יפה 

ויש את האפשרות הזו: https://www.firstlightoptics.com/baader-planetarium/baader-hyperion-68-degree-eyepiece.html.

רמת מחירים קצת גבוהה יותר אבל אני חושב שהן עדיפות על סלסטרון.

באתר הזה מורידים את המעמ האנגלי - 20% במעמד התשלום

הבנתי , עכשיו אני רוכש את הטלסקופ ואת הקולימטור והעניות ששלחת לי יצא בערך 500 פלוס (פאונד) השאלה שלי אם לא יעשו בעיות מכס או משהו שיגיע לארץ ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 10 דקות Guydive אמר:

הקולימטור שצירפת בקישור הוא  צ'שייר ולא לייזר. קצת מורכב להסביר לך עכשיו את ההבדל אבל עדיף לך להתחיל עם לייזר ויהיה לך גם יותר זול

קולימטור לייזר מעלי אקספרס פה.

לגבי עיניות - אילן נתן לך אחלה דוגמאות. הייתי הולך על עינית של איפשהו בין 10 ל - 14 מ"מ, ובנוסף מכפיל X2 שיגדיל לך כל עינית פי שתיים. 

בכל מקרה אם תחליט להזמין מעלי אקספרס תמיד רצוי שזה יהיה תחת Aliexpress Standard Shipping

image.png.be7d7c4342f077ead2bac10dbb060626.png

הבנתי , את הקישור ששלחתי זה מה שהם ממליצים עם הטלסקופ , חשבתי להזמין כבר הכל מהם שיגיע יחד יש לך אולי אופציה  לקולימטור לייזר כמו שאמרת שיתאים לי להתחלה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות Ilan Shapira אמר:

לייזר יהיה קל יותר ועינית, יש לך מבחר

כן אני חושב שאלך על זה אחפש קולימטור לייזר מתאים . וענית שהמלצת . 

תגיד לא יעשו בעיות עם המכס או משהו בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאלך על זה עם העניות שאילן המליץ 

וארכוש את הקולימטור והמכפיל מאליאקספרס שגיא שלח. 

לדעתכם אני אצטרך עוד משהו להתחלה בנוסף ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים