עבור לתוכן
  • צור חשבון

משקפת כוכבים שדה רחב

תגובות מומלצות

שלום חברים

האם מישהו התנסה במשקפת כוכבים שדה רחב :

https://www.firstlightoptics.com/observation-binoculars/helios-2x40-star-field-binoculars.html

האם בתוך העיר יראו בעזרתה כוכבים נוספים (מעבר למה שניתן לראות בעין)?

האם הייתם רוכשים אותה במקום נגיד משקפת רגילה? (למטרת צפיה בכוכבים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Lior Ben Shalom אמר:

שלום חברים

האם מישהו התנסה במשקפת כוכבים שדה רחב :

https://www.firstlightoptics.com/observation-binoculars/helios-2x40-star-field-binoculars.html

מאמין שכן, אבל קצת יותר. אני בספק אם זה יעשה לך הבדל כלשהו. 

חד משמעית לא. מדובר בסה"כ בהגדלה של פי 2, לא מספיק לשום סוג של אסטרונומיה אמיתית. משקפות בד"כ נמצאות בטווח הגדלה של פי 7-10, וזה כבר נותן ערך אמיתי.

לסיכום, לדעתי נשמע שמדובר במוצר שמתאים כמשהו חוויתי בליל כוכבים במדבר, לצפייה בשדה רחב של כוכבים. בטח לא הייתי רואה בו מוצר אסטרונומי ראשון לחובב המתחיל (בניגוד לטלסקופ או משקפת). לכל היותר לאסטרונום המשועמם שמחפש קצת גיוון וחוויה חדשה. מאמין גם שאחרי כמה פעמים זה ממצה את עצמו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משקפות עם הגדלה של 15 או 20 הן כבר קפיצה די גדולה מהמשקפת שדה הרחב.

כן, הן משקפות נהדרות אבל ללא חצובה הן די פשוט לא נוחות לשימוש כי הן דורשות איזון שקשה להשיג בצורה ידנית. אם אתה מוסיף חצובה זה כבר חיה אחרת לגמרי מהדגם הראשון ששאלת עליו. זה כבר מוסיף אופרציה וכל הסיפור הופך להרבה פחות נייד.

לי אישית יש משקפת של X20. הייתה טעות לרכוש אותה מלחתחילה ואני לא מסוגל להשתמש בה כראוי. היום כל מה שמעבר ל X10 לא נמצא ברשימה שלי 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 47 דקות Guydive אמר:

בוא רגע נלך צעד אחורה. מה המטרה בסופו של דבר? אתה רק רוצה לתצפת? להכיר את השמיים? לעבור לטלסקופ בשלב כלשהו? מה התקציב?

בעיקר להכיר את השמיים והייתי שמח גם לראות טוב כוכבי לכת (ירחי צדק וטבעות שבתאי). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 54 דקות Ilan Shapira אמר:

משקפות עם הגדלה של 15 או 20 הן כבר קפיצה די גדולה מהמשקפת שדה הרחב.

כן, הן משקפות נהדרות אבל ללא חצובה הן די פשוט לא נוחות לשימוש כי הן דורשות איזון שקשה להשיג בצורה ידנית. אם אתה מוסיף חצובה זה כבר חיה אחרת לגמרי מהדגם הראשון ששאלת עליו. זה כבר מוסיף אופרציה וכל הסיפור הופך להרבה פחות נייד.

לי אישית יש משקפת של X20. הייתה טעות לרכוש אותה מלחתחילה ואני לא מסוגל להשתמש בה כראוי. היום כל מה שמעבר ל X10 לא נמצא ברשימה שלי 🙂

איך לא הוצאת אותם החוצה עד עכשיו?? ירידה הבאה תביא 😅

לפני 28 דקות Lior Ben Shalom אמר:

בעיקר להכיר את השמיים והייתי שמח גם לראות טוב כוכבי לכת (ירחי צדק וטבעות שבתאי). 

תראה, אם המשקפת הגדולה יושבת על חצובה אז זה אחלה, כי אז הידיים שלך פנויות להתעסק עם מפות שמיים ולא מתעייפות מלהחזיק. כמו שאילן אמר, משקפת עם הגדלה של 20 זה קצת כבד.  הגדלה של 15 עם חצובה זה יותר נורמלי, אבל עדיין לא קל משקל. אם אתה מתעקש על משקפת, אז אני חושב שכמשקפת ראשונה הייתי הולך על משהו קטן יותר (מן הסתם יהיה יותר זול), כי למכור יד2 ולשדרג תמיד אפשר. את טבעות שבתאי אל תבנה על לראות עם משקפת. בשביל זה תצטרך הגדלה של 50-60 ומעלה. 

מה שכן אם יש לך תקציב של 1,000 ש"ח הייתי הולך על דובסוני 5 אינץ'. הרבה יותר מתאים למטרות אסטרונומיה, תוכל לצפות איתו מהעיר ומהמדבר ותוכל להגדיל איתו בנוחיות להגדלות של עד 120-130, דבר שתוכל לחלום על לעשות עם משקפת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information