עבור לתוכן
  • צור חשבון

עינית או ברלו?

תגובות מומלצות

שלום מריה,

אני אישית מעדיף עינית על פני בארלו לתצפית וויזואלית, בארלו נראה לי תמיד כמו אביזר שמתאים יותר לצילום להכפלת אורך מוקד.

יש לי בבית בארלו 2X ו 3X של סלסטרון ומייד בהתאמה, לא זוכר שהייתי מרוצה מהתמונה מהן. לעומת זאת יש לי עיניות של UO, אורטוסקופיות 4ממ ו 6ממ, בלילות צלולים, לפנטות, פלאנטריות, נותנות תמונה נפלאה.

אבל אני בטוח שיש מי שמעדיף בארלו.

יגאל

נערך היום על-ידי יגאל אליהו
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי עדיף בארלו. הגדלה של 350 מצריכה תנאים מצויינים שלא קורים הרבה אז אני לא הייתי משקיע בעינית נפרדת בשביל זה. להגדלות כאלה אני מעדיף עינית זום + בארלו ומאד מרוצה מהתמונה.

בנוסף באורכי מוקד קצרים לעיניות פשוטות יותר (כמו פלוסל או אורתוסקופיות) יש eye relief קצר מאד והן לא נוחות לשימוש. בודבסוני רגיל תוצרת סין הפגיעה העיקרית בקונטסט מגיע מהטלסקופ עצמו, אז לפני שהייתי דואג מכמות הזכוכית שאני שם בדרך אור, קודם הייתי דואג להכין מעטה ולהשחיר את הטללסקופ מבפנים. (לא השחרתי את שלי ולכן אני גם לא רודף אחרי קונטרסט בעיניות :))

נערך היום על-ידי pregulla

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם כבר הולכים לכיוון של ברלו אז עדיף ללכת למשהו כמו powermate או דומיו , הם משאירים את  .reliefe eye ,exit p. ללא שינוי , להבדיל מברלו רגיל. יש לציין שהם יקרים יותר אך יש לזה תמורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שכבר יש לך עינית איכותית הייתי שוקל בארלו טוב. כמו שאמרו פה - עדיף בארלו "טלצנטרי" כמו powermate (יש כאלה גם ל siebert, explore scientific).

עינית נוחה ואיכותית שתתן לך תמונה זהה לנגלר עם בארלו כנראה אופציה יקרה יותר. 

נערך היום על-ידי Michael V
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information