עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספרים רבותי ספרים .

תגובות מומלצות

ספרי אסטרונומיה , בעיקר כאלה המכוונים לתצפיות , היו תמיד חלק  חשוב בתחביב עבורי , עוד בעידן  שהאינטרנט לא היה קיים ו GOT TO עוד לא נולד .

המדריכים והמפות השונות משמשים אותי עד  היום והם מלאים בסימונים , הארות והערות  שנוספו לאורך השנים . ותמיד אני מוצא בהם פנינים חדשות לתצפית .

לא מזמן ניתקלתי  בוידאו  הנותן סקירה לא רעה של השחקנים העייקריים בתחום  הספרים החשובים לאסטרונום התצפיתי ובכלל המציג הוא לגמרי בראש שלי . מצ"ב קישור לוידאו :

כמו כן תמונה של ספריתי הצנועה . הנמצאת  איך לא  במטחווי יד ממיטתי  🙂

תהנו !

IMG_1321.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-13.10.2020 at 11:40 Michael Tzukran אמר:

יופי של אוסף.

למרות עידן הדיגיטל, נחמד עדיין להרים ספר ולהרגיש את הנייר.

מיכאל, זה לא רק להרגיש את הנייר.  למרות שהכל היום בדיגיטלי, בתכנון תצפית אין כמו לשבת על אטלס אסטרונומי גדול מנייר  ולבחור אובייקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות LIHU אמר:

מיכאל, זה לא רק להרגיש את הנייר.  למרות שהכל היום בדיגיטלי, בתכנון תצפית אין כמו לשבת על אטלס אסטרונומי גדול מנייר  ולבחור אובייקטים.

אתה מספר לי... הייתי מדפיס אטלס שמיים ועושה לימינציה לכל אחד מהם. אין לי מושג איפה האטלס הזה היום...
אבל בשנתיים הראשונות לתחביב למדתי טוב טוב את השמיים, כבר הפכתי להיות גו טו אנושי. 
העידן הדיגיטלי נותן לנו אין ספור אובייקטים אבל אנחנו לא זוכרים הרבה מהם בגלל הקלות והנגישות.
פעם הייתי קורע תתחת, עושה סטאר הופינג עד שהייתי מוצא גלקסיה במגניטודה מאתגרת.
בקבוצת לוויתן יש אין ספור גלקסיות... חרשתי את כל האזור הזה כגו טו אנושי.

יאללה איך היו זמנים... זמנים נהדרים וגם אנשים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 weeks later...
פורסם (נערך)

נודע לי שהוצאת הספרים WILLMANN BELL סגרה את שעריה בחודש אוקטובר השנה ולא מקבלת יותר הזמנות.

הבעלים בן 83 החליט לסגור ולצאת לפנסיה.

"חבל על דאבדין ואינם משתכחין".  ההוצאה הזאת הייתה מיוחדת במינה והוציא במשך שנות קיומה עשרות רבות של ספרים מצוינים בנושא אסטרונומיה לחובבים.

אני מקווה מאד שאיכשהו יעבירו את זכויות היוצרים וההדפסה על הספרים הרבים להוצאה אחרת שתמשיך להוציא את הספרים האלו.  ליתר בטחון הזמנתי בחנות אסטרונומיה אירופאית שעוד נשאר לה מלאי את 7 הכרכים הראשונים של הספר:

Annals of the Deep Sky Volume  של JEFF KANIPPE, שהיה אמור לצאת בסדרה בהמשכים ומכסה בפרוטרוט את כל השמיים.

קצת קרע לי חור בכיס😪, אבל לא מוכן לקחת צ'אנס שלא אוכל אחר כך להשיג אותם יותר.

נערך היום על-ידי LIHU
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שמותר לי  צילומים בגלל זכויות יוצרים.

בכל מקרה - מהצצה בכרך הראשון נראה לי שווה ביותר.  מכיל אינפורמציה עדכנית ביותר כולל מפות בכל מיני קנה מדה כולל ירידה לפרטים הקטנים ביותר, טבלאות מפורטות, צילומים, וטקסט עשיר ביותר על כל האובייקטים בכל קונסטלציה ( כולל כפולים מעניינים).  רק לדוגמה לקבוצת אנדרומדה  מוקדשים 91 עמודים ! 

בכרך הראשון יש גם מבוא של 123 עמודים  שכולל עקרונות בסיסיים באסטרונומיה ואסטרופיסיקה

לא אגזים אם אומר שזה יהיה התנ"ך של אסטרונומים חובבים.  בינתיים יצאו 7 כרכים שכוללים  מ- ANDROMEDA  עד CRU  בסדר אלפאבתי. נראה לי שאם הסדרה תמשיך לצאת ( אני יודע שהכותבים מחפשים בית הוצאה חדש באופן פעיל לאחר ש WILLMANN BELL  נסגרו) היא תהיה ממש מונומנטלית.

מרוצה מאד מהקניה ומקווה שימשיכו להוציא אותם ( גם אם לא ימשיכו, רק שבעת הכרכים הראשונים משקלם בזהב.👌

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במישור העקרוני, כל עוד אתה לא עושה שימוש מסחרי בצילום זה מותר (נכנס תחת הגדרת "שימוש הוגן" - אתה בעצם מסקר את הספר). במישור המעשי - מאמין שאם המו"ל היה מודע לקיומנו כאן בישראל הוא היה שמח אם היית חולק צילום של שני עמודים מתוך מה שנראה כמו כמה אלפים, על מנת לעזור בקידום מכירות 😉

בלי קשר אני חייב להעיד שאני דווקא נוטה לכיוון הדיגיטלי, אבל לא יעזור, יש קסם בתוך דפי הנייר הללו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה לא מדויק ( אני עורך פטנטים מורשה ומודע היטב לנושאי קנין רוחני).  מעדיף לא להסתבך בכל מקרה למען הסר ספק.

גם אני אוהב דיגיטלי אבל ספק רב אם תמצא את כל מה שיש בסדרה באופן דיגיטלי ( עד כמה שידוע לי זה לא יצא לאור בצורה דיגיטלית).

בכל מקרה אם תרצה להתרשם אשמח להביא לך לתצפית כרך אחד - זה חוקי על פי כל דין  😏

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 months later...

לכל אוהבי הספרים בעניין אסטרונומיה,

יצא ספר חדש של פרופסור AVI LOEB ( אכן ישראלי)  ראש מחלקת אסטרופיסיקה באוניברסיטת הרווארד.

הספר  בשם "EXTRATERRESTRIAL" הוא ברמה של מדע פופולרי ועוסק בין היתר בבעיה שחלק גדול מהאסטרונומים המובילים מתעלמים ממנה.

הגוף  OUMUAMUA שכנראה הגיע ממקור גלקטי ולא ממערכת השמש שלנו היה בעל תכונות אנומליות שקשה להסביר אותן אלא עם מניחים שהוא גוף בעל יחס של פני שטח לעובי מאד גדול ויש עוד הרבה תכונות לא מוסברות ומשונות לגוף הזה. אבי  לייב  טוען שיתכן שאפשר להסביר את רוב האנומליות אם מניחים שזה גוף מלאכותי ( ארטיפקט) שיכול להיות סוג של SPACE DEBRIS או אפילו  מפרש אור (LIGHT SAIL ).  כמובן שברגע שהעלה את ההשערה הזו התנפלו עליו כל הפרופסורים המכובדים לאסטרונומיה ועשו ממנו צחוק.

הקישור

הבעיה היא שהבן אדם איננו קוטל קנים והקרדיטים המדעיים שלו נקיים מכל רבב ומבחינתי אדם שהדמות שהשפיעה עליו ביותר היה   FREEMAN DYSON  עובר מבחינתי את הבחינה-  מעבר לשאלה אם הוא צודק או לא הספר אמור לעסוק בהרבה שאלות נוספות של מה זה מדע ומה היא תכלית קיומנו ביקום.

כל זה מהצצה בתוכן העניינים באמזון - נשברתי והזמנתי את הספר. אדווח בהמשך את דעתי עליו אחרי שאקרא.

נערך היום על-ידי LIHU
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information