עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתעניינת ברכישת טלסקופ :)

תגובות מומלצות

לפני 5 שעות Segev אמר:

כן, ההחלטה להוסיף את המרפסת הזו היתה הברקה של לפני הסגרים חחח

טוב, אם נקנה דירה אחרת, הטלסקופ יקבל משקל בהחלטה כמו כל בן בית אחר 😆 אדאג שיהיו לו תנאים נאותים. ☺️

אגב, כמה דבר כזה שוקל..? אתם שומרים את הטלסקופים שלכם תמיד במרפסות או מוציאים רק לתצפיות? 

הטלסקופ עצמו (הצינור) שוקל 11 קילו, והבסיס לא מפורט אבל יותר.

אני מחזיק את הטלסקופים במחסן ומוציא לטובת תצפית. לפי התמונה, המרפסת שלך שטופת שמש לא הייתי מחזיק טלסקופ בתנאים כאלה בחוץ.

כדי לשנע את הטלסקופ פנימה והחוצה בקלות, יש כמה אפשרויות - מגש עם גלגלים או עגלת סבלים שהיא פחות אסתטית מן הסתם. לסחוב ידנית זה כבד.

לגבי דירה אחרת, זה מצחיק אבל אם נחפש בית חדש, הכיוונים לאסטרונומיה יקבלו משקל גדול ובית ללא תנאים\כיוונים מתאימים יפסל מייד 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 32 דקות Ilan Shapira אמר:

הטלסקופ עצמו (הצינור) שוקל 11 קילו, והבסיס לא מפורט אבל יותר.

אני מחזיק את הטלסקופים במחסן ומוציא לטובת תצפית. לפי התמונה, המרפסת שלך שטופת שמש לא הייתי מחזיק טלסקופ בתנאים כאלה בחוץ.

כדי לשנע את הטלסקופ פנימה והחוצה בקלות, יש כמה אפשרויות - מגש עם גלגלים או עגלת סבלים שהיא פחות אסתטית מן הסתם. לסחוב ידנית זה כבד.

לגבי דירה אחרת, זה מצחיק אבל אם נחפש בית חדש, הכיוונים לאסטרונומיה יקבלו משקל גדול ובית ללא תנאים\כיוונים מתאימים יפסל מייד 🙂 

תודה רבה אילן!! 🙂

כן זה קטע, קודם התלוננתי על זה שהדירה חמה מדי בגלל כיווני האוויר שלה, והיום ברור לי שאלה כיוונים נהדרים מבחינת תצפיות.. לא הייתי מוותרת על זה 😆

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שגב,

מצילום המרפסת נראה שבאזור יש זיהום אור רציני. בכדי לעשות תאום ציפיות שימי לב שזה עלול להשפיע על הצפייה בסוגי אובייקטים שונים ותלוי מאד ברמת זיהום האור.

1) ירח ופלנטות - אין בעיה בכלל.

2) כוכבים כפולים - אין בעיה בד"כ - במגבלות איכות האופטיקה

2) צבירים גלובולריים - תלוי בעצמת זיהום האור ( תסתכלי במפת זיהום האור ששלחו לך ותקבעי את  רמת זיהום האור במקום מגורייך) את הגדולים והבהירים תוכלי לראות כנראה אבל לא את הקטנים והחיוורים .

3) גלקסיות בהירות ( אנדרומדה למשל) סביר שכן.

4) גלקסיות חיוורות - סביר שלא.

עצה נוספת - בגלל זיהום האור במרפסת - סביר שאולי תצטרכי  SHROUD  שהוא מין שרוול בד שחור שעוטף את המרווח בין בית המראה ל חלק העליון של הטלסקופ שאילו מחובר הפוקוסר. זה מסייע בהפחתת כניסת אור מהצדדים ומשפר קונטרסט - אם לא מוצע  כיסוי כזה למכירה עם הטלסקופ אפשר לתפור אחד כזה לבד מבד לייקרה שחור.

קחי בחשבון שבכדי לראות אובייקטים חיוורים תצטרכי להגיע לאזורים חשוכים יותר.

בתור טלסקופ למתחיל/ה מצטרף לדעת אחרים כאן - הקוטר טוב וגם המכניקה פשוטה וקלה להפעלה יחסית.  תצטרכי גם ללמוד הצפנה והפעלת התוכנה של ה עקיבה ו- GOTO  (יש פה עקומת למידה מסוימת).

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...
לפני ב-23.8.2021 at 16:55 LIHU אמר:

שגב,

מצילום המרפסת נראה שבאזור יש זיהום אור רציני. בכדי לעשות תאום ציפיות שימי לב שזה עלול להשפיע על הצפייה בסוגי אובייקטים שונים ותלוי מאד ברמת זיהום האור.

1) ירח ופלנטות - אין בעיה בכלל.

2) כוכבים כפולים - אין בעיה בד"כ - במגבלות איכות האופטיקה

2) צבירים גלובולריים - תלוי בעצמת זיהום האור ( תסתכלי במפת זיהום האור ששלחו לך ותקבעי את  רמת זיהום האור במקום מגורייך) את הגדולים והבהירים תוכלי לראות כנראה אבל לא את הקטנים והחיוורים .

3) גלקסיות בהירות ( אנדרומדה למשל) סביר שכן.

4) גלקסיות חיוורות - סביר שלא.

עצה נוספת - בגלל זיהום האור במרפסת - סביר שאולי תצטרכי  SHROUD  שהוא מין שרוול בד שחור שעוטף את המרווח בין בית המראה ל חלק העליון של הטלסקופ שאילו מחובר הפוקוסר. זה מסייע בהפחתת כניסת אור מהצדדים ומשפר קונטרסט - אם לא מוצע  כיסוי כזה למכירה עם הטלסקופ אפשר לתפור אחד כזה לבד מבד לייקרה שחור.

קחי בחשבון שבכדי לראות אובייקטים חיוורים תצטרכי להגיע לאזורים חשוכים יותר.

בתור טלסקופ למתחיל/ה מצטרף לדעת אחרים כאן - הקוטר טוב וגם המכניקה פשוטה וקלה להפעלה יחסית.  תצטרכי גם ללמוד הצפנה והפעלת התוכנה של ה עקיבה ו- GOTO  (יש פה עקומת למידה מסוימת).

בהצלחה !

@LIHU

וואו רק עכשיו ראיתי את התגובה המושקעת שלך!! תודה רבה רבה, מעריכה מאוד 🤩

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

שיטת "קולימצית זיתים", לעדשה הקדמית של רפרקטור

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 1

טלסקופ - רכישה

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

5. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים