עבור לתוכן
  • צור חשבון

משקפת למתחילים

תגובות מומלצות

היי אנשי האסטרונומיה והחלל. 

אני חובבנית-מתחילה בכל עניין האסטרונומיה והחלל, ולכן רציתי לשמוע דעות של אנשים מנוסים יותר. 

אני חשבתי לקנות משקפת בשביל לראות דרכו קבוצות כוכבים, כוכבי לכת (אולי גם ירחים של שבתאי אם אפשר) והירח כמובן. אולי גם גלקסיות, אסטרואידים וכדומה. 

עכשיו, אני לא ממש בטוחה איזו משקפת כדאי לקנות, כך שהיא לא תהיה יקרה מידי ובכל זאת תעשה עבודה טובה. קראתי שקוסמוס היא חברה טובה?

אני מעריכה כל תגובה, המלצה וטיפ 😅

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משקפת זה כלי נהדר לראות איתו קבוצות כוכבים ושדות כוכבים גדולים, במיוחד ממקומות חשוכים כמו המדבר.

גם לירח היא תהיה סבבה, למרות שטלסקופ יאפשר הגדלה יותר גבוהה, שיותר מתאימה בשביל הירח.

כל שאר הדברים שהזכרת לא ממש רלוונטיים למשקפת. אפשר לראות איתה כוכבי לכת, אבל לא יראו פרטים בכלל. אפילו לא את טבעות שבתאי, וכמובן שלא ירחים (את הירחים של צדק אפשר, אבל גם זה די בקושי).

חוץ מגלקסיית אנדרומדה במקומות באמת חשוכים, אין גלקסיות שאפשר לראות כמו שצריך עם משקפת. ועל אסטרואידים אין בכלל על מה לדבר. הם מאוד קטנים, ודורשים הגדלה יותר גבוהה ומפתח יותר גדול.

בקיצור, משקפת זה כלי טוב ושימושי, אבל דורש תיאום ציפיות.

מעבר לזה, מה זה "לא יקרה מדי"? לאדם אחד לא יקרה יהיה מקסימום 300 שקל, ולאחר גם 1000 נכנס תחת ההגדרה הזו. תפרטי יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו באמת? לא ידעתי. קראתי שמשקפת זה דבר נורא טוב בשביל לראות עצמים מרחוק. תודה על ההבהרה. 

ולא יקרה מידי בשבילי זה משקפת (או מה שבמקרה זה עדיף לי יותר, טלסקופ) שלא עולה על אלף שקל😅

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאחד הבלבולים במדריכים לבחירת טלסקופ לגבי רכישת המשקפת זה העדר דגש על תנאים.

בעוד שבמדבר אפשר לקבל כלי נהדר תמורת תקציב זעום לשיטוט בשמים חשוכים, באזורים עירונים הבעיה היא הרבה יותר קשה.

אני משער לעצמי כי קראת את המדריך 

https://forum.astro-group.net/articles.html/articles/choose-a-beginner-telescope/

בתקציב של כ1000 1200 בלי דעת שום פרט על התנאים שלך אפשר לקנות טלסקופים בסגנון דובסוני שולחני 130 מ"מ כמו bresser או heritage 130p (לפעמים צריך מחול)

מציע גם לחשוב על איך את הולכת לצפות. יש לך נוף בפתוח במרפסת? איפה את גרה מבחינת זיהום אור? איך את הולכת לצאת איתם החוצה? יש רצון להצטרף לתצפית בנגב או אפילו יותר קרוב למרכז?

יש הרבה שיקולים

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information