עבור לתוכן
  • צור חשבון

משקפת מומלצת לתצפית

תגובות מומלצות

הי

בקניית משקפת צריך לשים לב לגודל מול משקל. ככל שהיא תהיה גדולה יותר תוכל לראות יותר פרטים, אבל המשקל יעלה ואז כדי שלא ירעדו הידיים תצטרך גם חצובה.

אני בסופו של דבר קניתי משקפת 10X50 מ first light optcics - את  Opticron Adventurer 10x50 T WP Binocular

היא עולה כ 350 ש"ח ויש עליה ביקורות טובות ברשת (קלת משקל, שדה רחב של 6 מעלות)

אני בינתיים צפיתי בה בירח ובפלאידות ורואים בה טוב מאוד (לדעתי האישית כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף לדגם שאלעד המליץ עליו, משקפת נוספת מעולה היא William Optics - 7x50 ED Astronomical Binoculars. העניין הוא שמדובר על תקציב אחר (900-1,000 ש"ח), והיא לא הכי קלה, אם כי לא מוגזמת במשקל. יצא לי להשתמש בה פעמיים, אצל @יגאל אליהו ו - @Adi Katany Farjon, והיא מוציאה תמונה וואו. עם זאת שוב, רצוי לקחת את המשקל בחשבון.

זה אמור להיות כלי אסטרונומי ראשון או שכבר יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משקפת מצויינת היא ה -FUJINON  10X50  FMT-SX.  עם שדה ראיה 6.5 מעלות

קצת יקרה (אבל מצאתי את שלי משומשת ב-$400 באסטרומרט).

יתרונות : אופטיקה יפנית מעולה, מכניקה מושלמת,  כוונון דיאופטר נפרד לכל עיין. מגיעה עם תיק נשיאה איכותי.

חסרונות:  קצת כבדה (1.450 ק"ג) 

20201012_162528.jpg

20201012_162608.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום 

מחפש משקפת ראשונה,  ויש לי שתי שאלות על האופציות שאני שוקל.

1. איך המשקפות של ניקון (NIKON ACULON A211 10x50) או (ACULON A211 7x50). מוכרים אותם ב 600 ו-540 ש"ח?

1. ראיתי שממליצים על  Opticron Adventurer 10x50 T WP Binocular. כאשר מזמינים מ First light optics מה קורה עם המיסים?

תודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Dmitry Sterlin אמר:

1. ראיתי שממליצים על  Opticron Adventurer 10x50 T WP Binocular. כאשר מזמינים מ First light optics מה קורה עם המיסים?

תודה 

בגדול, על ציוד אסטרונומי משלמים רק מע״מ על כל ערך החבילה עם מחיר המשלוח. לגבי משקפות לא יודע לאמר לך, אבל אם תבקש מהחברים ב FLO להכניס לקבלה את המילה Astronomical או For Astronomy בתיאור המוצר מצב טוב שזה יעבור. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום דמיטרי,

בגדול על משקפות יש מכס.  לא זוכר בדיוק כמה אבל בסביבות %20-25.

הטריק שגיא הציע לפעמים עובד ולפעמים לא ( בכל מקרה כדאי לנסות)

במקרה הכי גרוע תשלם מע"מ + מכס.

שים לב שהמע"מ מחושב על ערך הסחורה + עלות המשלוח.  

5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לאסטרונומיה עדיף משקפת בהגדלות 7-10 וקוטר עדשה 35-50 מ"מ. אבל כל משקפת עדיף לבלי משקפת בכלל - יש לי משקפת 5X21 קטנה - עדיין נחמד להסתכל איתה מאתר חשוך, אבל משקפות גדולות יותר מספקות הרבה יותר תמורה.

ככל שהגדלה גדולה יותר (למשקפת באותו קוטר) - רואים יותר פרטים וכוכבים ואובייקטים חיוורים יותר, אבל גם יותר רעידות מהידיים לכן הגדלה של 10 זה בדרך כלל הגבול למשקפת שמחזיקים ביד. הגדלה גם משפרת קונטרסט.

ככל שקוטר גדול יותר (למשקפת עם אותה הגדלה) - איסוף האור יהיה גדול יותר והתמונה בהירה יותר, אבל המשקפת תהיה גדולה וכבדה יותר.

אני אישית מעדיף 10X50 - זה בערך הגבול שאני יכול להחזיק ללא חצובה ושל מה שאני מוכן לסחוב מבחינת גודל. אני פחות אוהב משקפת 7X50 - הגודל כמעט אותו הדבר וגם שדה הראיה (בדך כלל גם 10X50 וגם 7X50 בסביבות 6 מעלות, אבל השדה של 7X50 נראה צר יותר). ההגדלה מאפשרת לראות יותר. התמונה פחות בהירה ב 10X50 אבל אני מעדיף את איך שהאובייקטים נראים בהגדלה של 10. אם הייתי רוצה הדגלה של 7 הייתי הולך על משקפת של 7X35 - הרבה יותר קטנה ושדה ראיה הרבה יותר רחב (9 מעלות לעומת 6) שאלה לדעתי שתי הסיבות העיקריות לבחור בהגדלה קטנה יותר.

אם משקפת של 50 מ"מ הייתה גדולה מדי בשבילי עדיין הייתי הולך על הגדלה של 10 ובוחר משהוא כמו 10X42.

אם הדגלה של 10 הייתה יותר מדי בשבילי אז הייתי שוקל משהוא כמו 8X40 או 7X50.

יש לי Bushnell Legacy 10x50 ו- Nikon Action EX 7x35.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 weeks later...

אחרי התלבטויות רבות החלטתי לקנות משקפת זולה, כדי להבין אם כדאי בהמשך לקנות משהו רציני.

https://www.amazon.com/Binoculars-Adults,HD-Professional-Watching-Concerts/dp/B089MBWFG5/

מאזור הר צין הירח נראה מדהים, אפשר לראות היטב את צדק, שבתאי, מאדים. פליאדות - יוצא מהכלל, יותר טוב מהטלסקופ (SE8).

כמובן גם שביל החלב וסתם שוטטות בשמים.

נסים כיאט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information