עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על צילום פלנטות

תגובות מומלצות

אני יחסית חדש בצילום אסטרטנומי 

לפני שנה צילמתי את שבתאי בעזרת מצלמה של Zwo  בעזרת תוכנת fire capture 

הגעתי לתוצאה נחמדה

עכשיו ניסיתי שוב ואני מגיע לתוצאה  לא מרשימה בכלל

(אני לא מתכוון לנטייה של הטבעות)

אני לא מבין למה. אולי משהו בהגדרות של הfire capture

אם יש למישהו רעיון למה, אשמח לשמוע

מצרף קישורים משתי התמונות

https://did.li/1VXlC

https://did.li/eoBrl

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהגדרות הצילום, יש הרבה גורמים שיכולים להשפיע על התמונה שמתקבלת. אולי הכי חשוב ולא בשליטתנו הוא נושא היציבות האטמוספרית. עוד גורם משמעותי הוא הגובה של האובייקט בשמיים. יכול להיות גם איקלום של הטלסקופ לטמפרטורת הסביבה. מה שכן בשליטתנו זה פוקוס וקולימציה (בטלסקופים בהם זה רלוונטי).

יעזור אם תפרט על הציוד, הגדרות הצילום ותהליך העריכה. בכל מקרה אם מדובר על מקרה בודד השנה לעומת מקרה בודד בשנה שעברה, הכי סביר שמדובר בתנאים בהם צילמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טלסקופ קטדיופרי רובוטי 127 מ״מ אורך מוקד 1500 מ״מ.

צילום  סרטון של  כדקה והפיכת הסרטון לתמונה אחת בעזרת autostakkret ולאחר מכן עיבוד התמונה ב  registak (יכול להיות שאני לא מדייק בשם של התוכנה אך אני מניח שמבינים למה אני מתכוון)

גם שנה שעברה צילמתי בטכניקה הזאת הרבה פעמים ויצאו תוצאות לא רעות בכלל

גם השנה ניסיתי מספר פעמים והתוצאות מאכזבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהתמונה הטובה (והיא באמת טובה מאד) צולמה בתנאים אופטימליים, וגם כששבתאי היה קצת יותר גדול (גם רואים את זה בהשוואה בין התמונות). בימים אלו, נסה לצלם את שבתאי ממש לפני הזריחה, כשהוא הכי גבוה בשמיים, ונסה לתפוס יום עם יציבות טובה.

לגבי קולימציה, כמו ששחר אמר, יכול להיות, אבל לי זה פשוט נראה שפספסת בפוקוס. תשקיע כמה שיותר זמן בפוקוס. אם יש לך מסיכת בכטינוב, נסה לפקס בעזרת פומלהוט או אלטייר, הם הכוכבים הכי בהירים שיחסית קרובים לשבתאי עכשיו. אגב, נסה לצלם עם שארפקאפ, יש שם גם כלי מאד נוח לפוקוס.

אני מכיר את זה אישית, את התסכול בהכנת מערכת לצילום פלנטרי, רק בשביל לגלות בסוף שהפוקוס לא היה הכי טוב שאפשר - אז היום, לפני שאני משקיע זמן בצילום עצמו, אני בדרך כלל משקיע זמן כפול או משולש בבדיקה שהפוקוס שלי הכי טוב שאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information