עבור לתוכן
  • צור חשבון

פילטר 2" בטלסקופי sky watcher?

תגובות מומלצות

הי  - שאלה למומחים:

בטלסקופ sky watcher הדובסוני (10 במקרה שלי) הפוקוסר מגיע עם מתאם 2" ומתאם 2" ל 1.25"

שמתי לב שאי אפשר לחבר פילטר 2" שישמש גם לעיניות 2" וגם לעיניות 1.25":

- אין הברגה על המתאם של ה 2"

- על המתאם של 2 ל 1.25 יש קיימת הברגה  אבל לא ברור בשביל מה, בגלל שהיא בצד הרחוק מהפוקוסר ( אולי לחיבור מצלמה?)

מה יכול הפתרון לחיבור פילטר 2" שיתאים גם לעיניות 2 ו 1.25? 

תודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 דקות Ilan Shapira אמר:

זה לא יגרום למצב שאי אפשר להגיע לפוקוס? בזמנו חיברתי בטעות את המתאם של ה 2 ל 1.25 למתאם של ה 2 .. 🙂 מה ההבדל כאן ?

לפני כעת Joe אמר:

את הפילטר 1.25" מבריגים לעינית בצד הפנימי שלה ואז מניחים בפוקוסר. גם לי יש פילטר ל-1.25" שהגיע עם הסקופ ויש הברגה על הפילטר שמתאימה לעינית.

המטרה שלי זה לחבר פילטר 2 אינץ' למתאם 2" ואז להשתמש בו גם לעיניות של 2 וגם לעיניות של 1.25 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.firstlightoptics.com/adapters/moonlite-2-to-125-low-profile-eyepiece-adapter.html

צד אחד מקבל אף של עינית 1.25 בצד השני שמתאים ל2" אתה מבריג את הפילטר 2", משאיר את הפילטר במתאם ומחליף בקלות בין עיניות עם אף 1.25. יש איכותיים זולים יותר ברשת. חשוב שתהיה הברגה פנימית בצד ה2". זה גם מאפשר לך להלביש על כל עינית 1.25" מתאם כזה ולעבוד קבוע עם פוקוסר 2".(לי יש עיניות baader שמראש מתאימות לשני הגדלים בפוקוסר)

נערך היום על-ידי Tamiro
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות Tamiro אמר:

https://www.firstlightoptics.com/adapters/moonlite-2-to-125-low-profile-eyepiece-adapter.html

צד אחד מקבל אף של עינית 1.25 בצד השני שמתאים ל2" אתה מבריג את הפילטר 2".אתה משאיר את הפילטר במתאם ומחליף בקלות בין עיניות עם אף 1.25. יש זולים יותר בעלי אקספרס. חשוב שתהיה הברגה בצד ה2"

IMG_20211016_155212.jpg

IMG_20211016_155235.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצד הפנימי של המתאם 2" של הסקייווצ'ר יש מה שרק נדמה להיות הברגה, אבל הוא לא. מדובר בבאפל למניעת החזרי אור בתוך הצינור. זה כשלעצמו מבורך, אבל לא ברור למה לא עשו הברגה שתשמש גם כבאפל... תמוהה.

( באפל = Light baffle, מחסומי אור שאמורים למנוע סינוורים בתוך המאריך)

בכל מקרה כמו שכבר הבנת הפתרון הוא מאריך שיש לו הברגה בתחתית שמשמשת גם כבאפל. רצוי שיהיה לה גם compression ring שחובק את העינית טוב יותר מאשר הברגים הרגילים. 

את זה ששמתי בסרטון הזמנתי מאלי אקספרס, אבל לפי מה שאני רואה הוא כבר לא במלאי. יש מן הסתם עוד משווקים שמייצרים את זה. בעמוד הזה, נראה שהקצר מביניהם יתאים. אם אני לא טועה אתה צריך בערך 40 מ"מ הגבהה. נראה שזה שרשום עליו 75 מ"מ אמור להתאים, אבל הייתי קודם כל שואל את המוכר לפני ההזמנה.

רצוי להזמין גם מתאם 1.25 אינץ' שטוח שילך איתו יחד, כי המתאם 1.25 של סקייווצ'ר מגיע עם הגבהה משלו. 

בסרטון הזה צילמתי בזמנו איך זה אמור לעבוד:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-16.10.2021 at 16:32 Guydive אמר:

בצד הפנימי של המתאם 2" של הסקייווצ'ר יש מה שרק נדמה להיות הברגה, אבל הוא לא. מדובר בבאפל למניעת החזרי אור בתוך הצינור. זה כשלעצמו מבורך, אבל לא ברור למה לא עשו הברגה שתשמש גם כבאפל... תמוהה.

( באפל = Light baffle, מחסומי אור שאמורים למנוע סינוורים בתוך המאריך)

בכל מקרה כמו שכבר הבנת הפתרון הוא מאריך שיש לו הברגה בתחתית שמשמשת גם כבאפל. רצוי שיהיה לה גם compression ring שחובק את העינית טוב יותר מאשר הברגים הרגילים. 

את זה ששמתי בסרטון הזמנתי מאלי אקספרס, אבל לפי מה שאני רואה הוא כבר לא במלאי. יש מן הסתם עוד משווקים שמייצרים את זה. בעמוד הזה, נראה שהקצר מביניהם יתאים. אם אני לא טועה אתה צריך בערך 40 מ"מ הגבהה. נראה שזה שרשום עליו 75 מ"מ אמור להתאים, אבל הייתי קודם כל שואל את המוכר לפני ההזמנה.

רצוי להזמין גם מתאם 1.25 אינץ' שטוח שילך איתו יחד, כי המתאם 1.25 של סקייווצ'ר מגיע עם הגבהה משלו. 

בסרטון הזה צילמתי בזמנו איך זה אמור לעבוד:

ישבתי וחשבתי מדוע אתה לא משתמש  רק בחלק הקטן שבידך הימנית בדקה 0.08 ומבריג אליו את הפילטר כמו בתגובה שלי. לפי הבנתי כך אתה מבריג את הפילטר פעם אחת בערב למתאם הארוך ולא מפרק אותו ומבריג שוב  כשאתה מתזז בין עיניות 1.25 ו2". את התאום אתה עושה ב Adapter ולא בפילטר עצמו. נראה אכן יותר הגיוני לא להתעסק בחושך עם הברגות של פילטר עדין במחיר של אלפייה... הכצעקתה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Tamiro אמר:

ישבתי וחשבתי מדוע אתה לא משתמש  רק בחלק הקטן שבידך הימנית בדקה 0.08 ומבריג אליו את הפילטר כמו בתגובה שלי. לפי הבנתי כך אתה מבריג את הפילטר פעם אחת בערב למתאם הארוך ולא מפרק אותו ומבריג שוב  כשאתה מתזז בין עיניות 1.25 ו2". את התאום אתה עושה ב Adapter ולא בפילטר עצמו. נראה אכן יותר הגיוני לא להתעסק בחושך עם הברגות של פילטר עדין במחיר של אלפייה... הכצעקתה? 

אני לא בטוח אבל יכול לנחש שאצלך זה שונה עם עיניות הבאדר. ב ES אין אפשרות לפרק/להחליף את גליל המתכת של העינית.

לכן אני לא מבריג למתאם 1.25 השטוח משתי סיבות:

1. כמו שכתבת - שם אותו פעם אחת ואז הוא מתפקד על כל העיניות... נראה לי סיבה מספיקה לא? 
  2. המתאם 1.25 שטוח מדי. הגליל מתכת של העינית ארוך ממנה ובולט החוצה, ככה שאם יש שם פילטר גליל המתכת עלול לבוא איתו במגע
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות Guydive אמר:

אני לא בטוח אבל יכול לנחש שאצלך זה שונה עם עיניות הבאדר. ב ES אין אפשרות לפרק/להחליף את גליל המתכת של העינית.

לכן אני לא מבריג למתאם 1.25 השטוח משתי סיבות:

1. כמו שכתבת - שם אותו פעם אחת ואז הוא מתפקד על כל העיניות... נראה לי סיבה מספיקה לא? 
  2. המתאם 1.25 שטוח מדי. הגליל מתכת של העינית ארוך ממנה ובולט החוצה, ככה שאם יש שם פילטר גליל המתכת עלול לבוא איתו במגע

1.אכן לזה התכוונתי. סיבה מעולה. 

2.צודק.נזכר עכשיו בבעייה שצצה בעיניות es של אסף עם הפילטר והמתאם הקצר. אצלי תקין ולא נוגע בפילטר בלי לפרק כלום אבל בגלל סעיף 1 אבדוק את השיטה בתנאי שאגיע לפוקוס  בכל העיניות. 

נערך היום על-ידי Tamiro
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-19.10.2021 at 14:21 Tamiro אמר:

1.אכן לזה התכוונתי. סיבה מעולה. 

2.צודק.נזכר עכשיו בבעייה שצצה בעיניות es של אסף עם הפילטר והמתאם הקצר. אצלי תקין ולא נוגע בפילטר בלי לפרק כלום אבל בגלל סעיף 1 אבדוק את השיטה בתנאי שאגיע לפוקוס  בכל העיניות. 

בהמשך לשיחתנו... בדקתי וראיתי שבעיניות 2" שלי orion Q70 26mm,38mm ה back focus שלי הוא 1.5 ס"מ, לכן לדעתי מתאם כמו שגיא הציג לא יתאים כי הוא ירחיק את העדשה הרבה יותר מזה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Tamiro אמר:

בהמשך לשיחתנו... בדקתי וראיתי שבעיניות 2" שלי orion Q70 26mm,38mm ה back focus שלי הוא 1.5 ס"מ, לכן לדעתי מתאם כמו שגיא הציג לא יתאים כי הוא ירחיק את העדשה הרבה יותר מזה. 

המתאם הוא באורך של 40 מ״מ, שזה האורך של המתאם המקורי שהסקייווצ׳ר מגיע איתו. מה שיעבוד לך עם המקורי יעבוד גם עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 דקות Guydive אמר:

המתאם הוא באורך של 40 מ״מ, שזה האורך של המתאם המקורי שהסקייווצ׳ר מגיע איתו. מה שיעבוד לך עם המקורי יעבוד גם עם זה

כלומר אתה מחליף את המתאם המקורי. חשבתי שאתה משחיל את המתאם למקורי כתוספת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Tamiro אמר:

כלומר אתה מחליף את המתאם המקורי. חשבתי שאתה משחיל את המתאם למקורי כתוספת. 

ראיתי ב עליאקספרס שיש מתאם SVBONY באורך כולל של 7.5 ס"מ ושל 9 ס"מ. נראה לי צריך 7.5 ס"מ. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 דקות Guydive אמר:

צריך לוודא עם עם המוכר מה אורך ההגבהה

נתת לי רעיון. להחליף בכלל את המתאם לפוקוסר 2" הדפוק המקורי, באחד כזה כמו בסרטון שלך, עם טבעת הידוק לעינית ולא 2 ברגים מעצבנים. כלומר לקנות 2 יחידות. אחת לעבודה רגילה ואחת עם פילטר מוברג קבוע ללילה. מה האורך הכולל של המתאם שלך?

נערך היום על-ידי Tamiro
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 דקות Tamiro אמר:

נתת לי רעיון. להחליף בכלל את המתאם לפוקוסר 2" הדפוק המקורי, באחד כזה כמו בסרטון שלך, עם טבעת הידוק לעינית ולא 2 ברגים מעצבנים. כלומר לקנות 2 יחידות. אחת לעבודה רגילה ואחת עם פילטר מוברג קבוע ללילה. מה האורך הכולל של המתאם שלך?

אני בחו״ל אז לא יכול למדוד... פשוט תשאל את סיבוני דרך אליאקספרס מה אורך ההגבהה. 

בלי קשר, קנה אחד ותראה איך הוא עובד לך. אולי תצטרך גם 1.25 נמוך מזה שיש לך כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות Guydive אמר:

אני בחו״ל אז לא יכול למדוד... פשוט תשאל את סיבוני דרך אליאקספרס מה אורך ההגבהה. 

בלי קשר, קנה אחד ותראה איך הוא עובד לך. אולי תצטרך גם 1.25 נמוך מזה שיש לך כרגע

https://www.svbony.com/SV158-Extension-Tube-2-inch/#W9119A

צריך את ה75 מ"מ לפי השרטוט המצורף, נותן אף של 45מ"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים