עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיפים למתחילים, חדש לגמרי בתחום.

תגובות מומלצות

קניתי לא מזמן celestron nextstar 102SLT

אין לי ניסיון מוקדם התחלתי לקרוא קצת וללמוד דרך סרטונים ביוטיוב.

התחלתי לבצע כמה תצפיות בתקופה האחרונה אבל משום מה לא הצלחתי לראות כראוי שום דבר חוץ מהירח שהיה חצי מלא וכמעט ומלא

אני מודע לעניין שצריך סבלנות, אבל יש לי כמה שאלות

בתור אסטרונום מתחיל על מה כדאי לי לשים את רוב תשומת הלב שלי?

מה הם התנאים האופטימליים לראות בהם את שבתאי(עם הטבעות) וצדק (עם הגוונים )?

איזה סרטונים ממולצים / ספרים ממולצים יכולים לעזור לי ללמוד?

איך אני יודע בתצפיות מה אמור להיראות טוב דרך הטלסקופ ומה לא ? האם יש משתנים שאני צריך לב אליהם?

אם ארצה לקנות עייניות, מאיפה כדאי ומה הם הגדלים הממולצים ל4״ ?

אתר טוב לתחזיות עננים? 

האם יש פה מישהו עם אותו טלסקופ אך קצת יותר מנוסה?

האם יש קבוצה קטנה שנפגשת ואפשר להצטרף אליה?

תודה מראש לכל העונים, אני ממש אשמח לעזרתכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא, נדב.

הטלסקופ שלך מספיק בהחלט בשביל לצפות בו בטבעות של שבתאי, בירחים ובחגורות העננים של צדק, וגם תוכל לראות אותו עוד מלא אובייקטים מעניינים, עמומים יותר או פחות. בשביל לראות את העמומים תצטרך שמיים בלי ירח, ומקום שסובל פחות מזיהום אור.

הכי טוב שתצטרף לתצפית עם חובבים כמוך, רק שיש להם קצת יותר נסיון, וככה תוכל לקבל הסברים ותוכל גם להתנסות בצפייה בציוד נוסף.

התצפית הקרובה מתקיימת ביום חמישי הקרוב, ברמות מנשה, אם מזג האוויר יאפשר זאת. פרטים מלאים כאן.

בנוסף, בסופי שבוע,  סביב מולד ירח, מתקיימות תצפיות של לילה שלם באזור הדרום. יש גם תצפיות ברמת הגולן. אני ממליץ לך להגיע לאחת מאלו. החודש זה יוצא בסוף שבוע הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי נדב, ברוך הבא!

אתה יכול לפרט קצת יותר מה הכוונה ב"לא הצלחתי לראות כראוי שום דבר"?

האם הצלחת לכוון את הטלסקופ לשבתאי או לצדק? באופן ידני או באופן ממוכן?

האם הצלחת לבצע alignment של החצובה בתחילת התצפית? 

לגבי מדריכים וספרים - מציע לך להתחיל בלהסתכל בדף המדריכים כאן בפורום, אילן וגיא עשו עבודה יפה של להסביר את הבסיס ולהפנות למקורות נוספים. אתה מוזמן גם להסתכל בפוסט הדביק בראש הפורום של אסטרונומיה תצפיתית, יש שם לינקים שנותנים מענה לחלק מהשאלות שלך.

אם אתה מעוניין בספר מדריך לתצפיות, אני ממליץ בחום על Turn Left at Orion, שכתוב בצורה בהירה וקולחת, וניתן גם לקחת אותו איתך (יחד עם פנס אדום כמובן) לתצפיות.

אבל העצה הכי חשובה - תבוא לתצפיות קבוצתיות - זה גם יותר כיף (כן, גם אסטרונומיה זה "ספורט" קבוצתי) וגם ממש מלמד. היית מציע להמתין עם עיניות עד לאחרי תצפית ראשונה שכזו - בה תוכל גם להתרשם מעיניות שונות אצל חברי הקבוצה האחרים.

שוב, ברוך הבא - המסע להכרת השמיים הוא קסום בכל כך הרבה מובנים. אני נהנה ממנו כל יום מחדש (אפילו בימים שבהם אני רק חושב על התצפית הבאה שלי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, תודה רבה לשניכם.

איפה התצפית סוף שובע הבא?

מבחינת תשובות לשאלותייך, 

את שבתאי ראיתי ככדור בלי הטבעות וכנ״ל גם את צדק פשוט ככדור

הכוונתי את הטלסקופ אליהם גם ידנית וגם עם המערכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 28 דקות נדב דורון אמר:

דבר ראשון, תודה רבה לשניכם.

מבחינת תשובות לשאלותייך, 

את שבתאי ראיתי ככדור בלי הטבעות וכנ״ל גם את צדק פשוט ככדור

הכוונתי את הטלסקופ אליהם גם ידנית וגם עם המערכת

אני מניח שאתה עובד עם העיניות שהגיעו עם הטלסקופ - 25 מ"מ ו-9 מ"מ?

בכל מקרה, באמצעותן אתה ודאי צריך להיות מסוגל לראות את הטבעות של שבתאי ואת רצועות העננים של צדק (וגם כמה ירחים). האם יכול להיות שאתה לא מפוקס? כשאתה מכוון את הטלסקופ לכוכב בוהק, האם הוא נראה כנקודת אור דקיקה, או בצורה אחרת (יותר עבה, יותר עגולה, טבעות טבעות וכו')?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא ראית לידו ירחים, אז רוב הסיכויים שמה שראית לא היה באמת צדק, אלא כוכב אחר לא בפוקוס, או שממש ממש הפוקוס היה לגמרי לא בכיוון

גם כשצופים בצדק בלי פוקוס טוב, ואפילו בלי הגדלה רצינית רואים את הירחים (אני רואה אותם דרך הפיינדר, שנותן הגדלה של פי 9). את חגורות העננים שלו תראה רק כשתהיה ממש בפוקוס, אבל הירחים חייבים להופיע.

זו תמונה של צדק והירחים שלו כמו שאפשר לראות מכל טלסקופ, אפילו טלסקופ צעצוע.

jupiter moons telescope off 67% - medpharmres.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם כיילת את הכוונת לפני כן? הדרך הכי קלה לעשות את זה היא על ידי כיוון לפריט נוף רחוק מספיק בזמן בין ערביים. יכול להיות שפשוט אתה לא מכוון לכוכב הלכת, אלא לכוכב אחר שנמצא ליד.

אם הכוונת כן מכוילת, אז יכול להיות שבאמת הפוקוס לא במקום הנכון.

גם אצל שבתאי אתה אמור לראות הטבעות בצורה ברורה, גם אם לא חדה (כתלות בראות ובמזג האוויר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות נדב דורון אמר:

ניר שים לינק לאירוע בתגובה הראשונה שלו. בכל מקרה, מצרף שוב. אני חושב שמאוד כדאי לך להצטרף זה יעשה לך סדר בהרבה דברים: 

קישור לאירוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים