עבור לתוכן
  • צור חשבון

לרגל חגי הקניות - שימו לב לעמלת המרת המט״ח שאתם משלמים

תגובות מומלצות

הי,

לרגל חגי הקניות שרוגשים עלינו, עשיתי קצת מחקר ביחס לעמלות של הכרטיסים השונים בנוגע לקניות בחו״ל. למי שלא יודע, כל כרטיס כמעט מחייב אותנו בעמלת המרת מט״ח בכל עסקה שאינה שקלית. שיעור העמלה משתנה בין חברת אשראי לחברת אשראי, ובין הכרטיסים השונים. לרוב, כרטיסים של מועדוני לקוחות מציעים תנאים טובים יותר מהכרטיסים הרגילים. 

ככלל, שיעור העמלה של חברת מקס הוא גבוה יותר משל ישראכרט וכאל, ועומד על 3%. כלומר, על כל עסקה של 100$ אנחנו משלמים 3$ נוספים לחברת האשראי. מה עושים?

אפשרות אחת היא להזמין כרטיס שמחייב ישירות חשבון מט״ח שלכם. ככה אתם מבצעים בעצמכם את ההמרה, על החסרונות והיתרונות שלה. כרטיס שכזה מונפק על ידי הבנק, ולרוב תשלמו עליו דמי שימוש חודשיים (אלא אם הגעתם להסדר אחר עם הבנק שלכם).

אפשרות אחרת היא להזמין את אחד מכרטיסי המועדונים שמספקים עמלת מט״ח נמוכה יותר. לפני כשבועיים ynet פרסמו כתבה בנוגע לאפשרויות שונות בהקשר הזה. אני, לדוגמא, גיליתי שהכרטיס החדש של ״רעות תקני לי״ מנמיך את עמלת המט״ח ל-1%, וגם נותן הנחה נוספת על השימוש ב-ushops, ובלי תשלום דמי שימוש חודשיים.

כמובן שיש גם אפשרויות אחרות, ואני לא ממליץ על כרטיס כזה או אחר. מוזמנים להגיב עם הצעות למועדונים אחרים שאתם מכירים ושמציעים גם הם הוזלות בעלויות של הרכישות היקרות שלנו מהאתרים שמעבר לים 😀.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לבקש מבנק להגדיר כל כרטיס לחייב ישר במטח. זה מה שעשיתי כבר לפני כמה שנים. אני נוהג לקנות דולר ברמות נמוכות יחסית ואז מבחינתי זה מקבע לח את השער לקניות בהמשך. עשיתי את זה לפני יומיים כש נגע ב3.1. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 שעות Misha Kon אמר:

אפשר לבקש מבנק להגדיר כל כרטיס לחייב ישר במטח. זה מה שעשיתי כבר לפני כמה שנים. אני נוהג לקנות דולר ברמות נמוכות יחסית ואז מבחינתי זה מקבע לח את השער לקניות בהמשך. עשיתי את זה לפני יומיים כש נגע ב3.1. 

להבנתי, אי אפשר לקשר כרטיס אשראי חוץ בנקאי לחשבון מטח, אלא רק כרטיסי אשראי בנקאיים. לי יש כרטיס אשראי אחד כזה בדיוק בגלל זה, אבל לפעמים דווקא עדיף לי להשתמש בכרטיס אחר, כדי לקבל יותר נקודות תעופה או משיקולים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 26 דקות jonzm אמר:

להבנתי, אי אפשר לקשר כרטיס אשראי חוץ בנקאי לחשבון מטח, אלא רק כרטיסי אשראי בנקאיים. לי יש כרטיס אשראי אחד כזה בדיוק בגלל זה, אבל לפעמים דווקא עדיף לי להשתמש בכרטיס אחר, כדי לקבל יותר נקודות תעופה או משיקולים אחרים.

אכן התכוונתי לכרטיס בנקאי, לגבי חוץ בנקאים לא מכיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים