עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג חצובה משוונית EQ3

תגובות מומלצות

שלום לכולם,

אני עדיין בטלסקופ הראשון שלי, Bresser Spica 130/1000 EQ3 שנקנה מקוסמוס בתחילת אוגוסט. אני משתמש בו בעיקר בצפייה בכוכבי לכת וירח ולאחרונה התחלתי קצת לצלם, כרגע עם מצלמת Nikon D7000.

החצובה שהגיעה יחד עם הטלסקופ היינה חצובה גרמנית משוונית, ורציתי לדעת בבקשה האם ניתן לשדרג אותה ככה שהיא גם תעקוב אחרי כוכבי לכת בעיקר (אני ממרכז הארץ ולא יוצא לי הרבה להגיע לדרום לתצפיות) ואם אפשר גם גרמי שמיים עמוקים יותר?

קראתי קצת ברשת ומצאתי כמה אפשרויות ואשמח לעצה מכם לגביהם: 

קודם כל זהו הטלסקופ (באתר של קוסמוס הוא כבר לא נמצא): https://www.bresser.de/en/Astronomy/Telescopes/BRESSER-Telescope-Spica-130-1000-EQ3-Reflector-with-Smartphone-Adapter.html

אפשרות ראשונה שמצאתי: Meade Polaris Motor Drive ממה שהבנתי היא מתאימה יותר ל EQ2, האם היא תתאים גם לחצובה שלי (EQ3)?

אפשרות שניה: Sky-Watcher Enhanced Dual-Axis DC Motor Drives for EQ3-2 האם זה יתאים יותר? 

אשמח לעזרה והכוונה ותודה מראש,

אבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי @Guydive, כן חשבתי על זה רבות 😃 

בגדול בהתחלה חשבתי למכור את החצובה שלי להוסיף את ההפרש לחצובה עם מערכת עקיבה אבל אני לא חושב שיהיה לה ביקוש, לחצובה שלי, היא פחות מתאימה למתחילים (היא משוונית, למרות שאני דווקא דיי מסתדר איתה טוב) ולוותיקים יותר היא לא תהייה אטרקטיבית.  

מבחינת מחיר זה כרגע פחות משתלם לי לקנות חצובה הכוללת מערכת עקיבה, אני עדיין חדש בתחום והטלסקופ שברשותי הוא טלסקופ דיי למתחילים. חשבתי להשקיע 200 עד 500 ש"ח בשידרוג החצובה שלדעתי היא דיי טובה לצרכים שלי כרגע (בתור התחלה). 

עלות של חצובה חדשה הכוללת מערכת עקיבה היא באיזור ה2000 ש"ח ומעלה, אני מעדיף להשקיע סכום כזה דווקא ברכישת טלסקופ מתקדם/מקצועי יותר 😎

תודה רבה, 

ושמיים נקיים לכולם 🌌

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, 

אתמול שוחחתי בטלפון עם החבר'ה בקוסמוס לגבי ההתאמה של שתי האפשרויות שציינתי למעלה, לשמחתי שתי האפשרויות יעבדו על החצובה שלי. 

אבל לצערי אין להם אף אחד מהם במלאי כרגע, אז נראה לי שבכל מקרה אני אצטרך להמתין 🚀

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 25 דקות Avi Kahana אמר:

אגב, 

אתמול שוחחתי בטלפון עם החבר'ה בקוסמוס לגבי ההתאמה של שתי האפשרויות שציינתי למעלה, לשמחתי שתי האפשרויות יעבדו על החצובה שלי. 

אבל לצערי אין להם אף אחד מהם במלאי כרגע, אז נראה לי שבכל מקרה אני אצטרך להמתין 🚀

מלאים זו בעיה קשה בתקופה הזו. אם המנועים יתאימו ויש לך את הסבלנות להתעסק איתם אז מצויין. בלי קשר, תחכה גם עם טלסקופ. כשמצלמים, בזכות החשיפות, גם טלסקופ לא גדול נותן תוצאות טובות יותר מאשר צפייה וויזואלית. העקיבה היא הגורם המשמעותי ביותר לצילום. על איזה טלסקופ חשבת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Ilan Shapira אמר:

מלאים זו בעיה קשה בתקופה הזו. אם המנועים יתאימו ויש לך את הסבלנות להתעסק איתם אז מצויין. בלי קשר, תחכה גם עם טלסקופ. כשמצלמים, בזכות החשיפות, גם טלסקופ לא גדול נותן תוצאות טובות יותר מאשר צפייה וויזואלית. העקיבה היא הגורם המשמעותי ביותר לצילום. על איזה טלסקופ חשבת?

זה שאלה ממש טובה, איזה טלסקופ לקנות.. 😄

ליבי אומר טלסקופ קטדיופטרי (מקסוטוב קסגראין), אבל הייתי רוצה קודם להתנסות גם בטלסקופ מחזיר אור גדול ״8-״10 וגם ט

לסקופ שובר אור ״4.

הבחירה קשה והמבחר עצום.. 

בכל מקרה אני מחכה להזדמנויות להתנסות לפחות בחלק מהסוגים ואז אוכל בוודאי להחליט 🧐

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון וברור לי שאין כזה, 

לכן חשבתי בגלל שאני רק בתחילת הדרך, על טלסקופ שמתאים לצפיה וצילום פלנטרי.

אני אשמח מאוד להמלצות על טלסקופ מתאים, חשבתי על משהו בסגנון Sky-Watcher SkyMax-127 AZ GTi.

תודה רבה, אני ממש מעריך את העזרה וההכוונה, סופ"ש נעים ושמיים נקיים 😃

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Avi Kahana אמר:

זה נכון וברור לי שאין כזה, 

לכן חשבתי בגלל שאני רק בתחילת הדרך, על טלסקופ שמתאים לצפיה וצילום פלנטרי.

אני אשמח מאוד להמלצות על טלסקופ מתאים, חשבתי על משהו בסגנון Sky-Watcher SkyMax-127 AZ GTi.

תודה רבה, אני ממש מעריך את העזרה וההכוונה, סופ"ש נעים ושמיים נקיים 😃

כמו אילן, אני חושב שלפני שאתה חושב לאיזה ציוד להשתדרג, כדאי שתגדיר את הצרכים בצורה מדוייקת יותר. 

צפייה / צילום / גם וגם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, כרגע קשה לי להגדיר במדיוק מה הם הצרכים שלי.

את עולם האסטרונומיה הכרתי מגיל צעיר בעיקר מספרים ותמונות (וקצת תצפיות), ורק לאחרונה רכשתי את הטלסקופ הראשון שלי במטרה להתחיל מצפייה וקצת צילום פלנטרי (גם וגם). 

וכמו שאילן אמר בשביל לצלם חשוב בעיקר חצובה טובה ועוקבת, לכן חשבתי לשדרג את החצובה הנוכחית שלי ולהתחיל להתנסות בצילום הפלנטות שלנו.. 

נכון לעכשיו, אני מעוניין להמשיך עוד קצת עם הטלסקופ הנוכחי שלי, ובעתיד לשדרג למשהו קצת יותר מתקדם, למה? אני לא יודע, כרגע אני רק קורא ולומד על עולם הטלסקופים. כמובן שאשמח גם להצטרף לתצפיות ולהכיר טלסקופים שונים במציאות. 

תודה רבה לכם חברים, מקווה שלא שיגעתי אותכם יותר מדי 🙏 

סופ"ש נעים לכולם וזרוע כוכבים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Avi Kahana אמר:

אוקי, כרגע קשה לי להגדיר במדיוק מה הם הצרכים שלי.

את עולם האסטרונומיה הכרתי מגיל צעיר בעיקר מספרים ותמונות (וקצת תצפיות), ורק לאחרונה רכשתי את הטלסקופ הראשון שלי במטרה להתחיל מצפייה וקצת צילום פלנטרי (גם וגם). 

וכמו שאילן אמר בשביל לצלם חשוב בעיקר חצובה טובה ועוקבת, לכן חשבתי לשדרג את החצובה הנוכחית שלי ולהתחיל להתנסות בצילום הפלנטות שלנו.. 

נכון לעכשיו, אני מעוניין להמשיך עוד קצת עם הטלסקופ הנוכחי שלי, ובעתיד לשדרג למשהו קצת יותר מתקדם, למה? אני לא יודע, כרגע אני רק קורא ולומד על עולם הטלסקופים. כמובן שאשמח גם להצטרף לתצפיות ולהכיר טלסקופים שונים במציאות. 

תודה רבה לכם חברים, מקווה שלא שיגעתי אותכם יותר מדי 🙏 

סופ"ש נעים לכולם וזרוע כוכבים. 

בכלל לא שיגעת.. פשוט לפני שאתה מוציא כסף רצוי לדעת מה הפואנטה הסופית 😎 בכל מקרה שבת שלום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information