עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפחית אורך מוקד - focal reducer\corrector

תגובות מומלצות

פורסם (נערך)

האלן חברים! פעם ראשונה שאני רושם כאן. המטרה שלי היא שאולי תעזרו לי על סמך הנסיון שלכם להגיע להחלטה נכונה וגם אולי המידע הזה יהיה יעיל לעוד איזה בחור/ה כמוני.

אז ככה בגדול אני מחפש מפחית אורך מוקד f6.3 לטלסקופ שמיטד קאסגריין. (פיתרון לשדה הצר של הטלסקופ שלי)

אני בצעדיי הראשונים באסטרונומיה והאמת שמהר מאוד הבנתי שאני הולך יותר לכיוון של צילום,

ואני ממש לא ממהר לקנות ציוד באלפי שקלים. אז כרגע אני רוצה להוציא את הכי טוב שלי עם הציוד שיש ואז להתקדם.

אני מחזיק ב Celestron 6slt, עם אורך מוקד 1500 , f10 ( אכן, פחות מתאים לDSO). 

אז כרגע אני מכיר בשתי אופציות רלוונטיות:

1. המפחית של Celestron. המחיר לא כולל משלוח, שהוא גם דיי יקר,

מפחית אורך מוקד של סלסטרון מחיר 165$ (לא כולל משלוח!)

2. המפחית של Meade. מחיר זול יותר וגם השלוח יחסית זול.

88245474_2020-11-23-17_55_48.png.6f13bfe8ffe465a77485ecf8b893fbe9.png

אז רציתי לשאול האם אתם מכירים את המוצרים או אחד מהם ומה דעתכם? יש הבדלים בין המוצרים(או שסתם ההבדל מכירים כזה)? האם זה נכון שהמפחית מגדיל את הבהירות?

אני מצרף שתי תמונות על שתי אובייקטים שונים להמחשה של האפקט של המפחית אורך מוקד.

הפליאדות M45 והערפילית הגדולה באוריון M42, עם הנתונים של הטלסקופ והמצלמה שלי. (המסגרת הרחבה יותר זה עם המפחית)

786766140_2020-11-23-18_05_20.png.a8c8ec519b2060d5ce4387ae2c8a88f8.png                     303328235_2020-11-22-22_41_53.png.79a8a41f550b3bc7feb82aa0f7fda4cf.png   

כמו כן, אם מישהו מוכר את אחד מהם(במצב ״כמו חדש״) אני אשמח לקבל הצעה.

תודה 🪐 🌍

צילום מסך 2020-11-23 ב-18.05.20.png

צילום מסך 2020-11-22 ב-22.41.53.png

נערך היום על-ידי Meitar Shimoni
אותם תמונות פעמיים
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני הרגע השתמשתי בפעם הראשונה ברדיוסר על הירח עם טלסקופ 8" F/10

1. זה נותן שדה רחב יותר - תמונות להמחשה בקרוב

2. התמונה בהירה יותר וצריך להוריד את החשיפה של הפריימים.

אני משתמש  בסלסטרון, עם טלסקופ של סלסטרון. לא יודע עם המוצר של meade בכלל מתאים ולא מכיר מישהו שניסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Ilan Shapira אמר:

היי,

אני הרגע השתמשתי בפעם הראשונה ברדיוסר על הירח עם טלסקופ 8" F/10

1. זה נותן שדה רחב יותר - תמונות להמחשה בקרוב

2. התמונה בהירה יותר וצריך להוריד את החשיפה של הפריימים.

אני משתמש  בסלסטרון, עם טלסקופ של סלסטרון. לא יודע עם המוצר של meade בכלל מתאים ולא מכיר מישהו שניסה.

אחלה תודה, ועוד שאלה איך אתה יודע איך אני עושה את החישוב לכמה אורך מוקד הוא נותן לי? הבנתי שאם אני עם f/10 אז זה בעצם ממיר ל f/6.3 זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Guydive אמר:

כל מי שאני מכיר משתמש ברדוסר של סלסטרון

כן ראיתי גם בהרבה מפרטי צילום שמשתמשים בשל סלסטרון. כנראה שיש סיבה לזה, נראה לי שאלך עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 16 שעות Meitar Shimoni אמר:

אחלה תודה, ועוד שאלה איך אתה יודע איך אני עושה את החישוב לכמה אורך מוקד הוא נותן לי? הבנתי שאם אני עם f/10 אז זה בעצם ממיר ל f/6.3 זה נכון?

הרדוסר מתייחס קודם כל לארוך המוקד, לא ליחס (את היחס מחשבים אח"כ). יחס המוקד מתבטא באורך המוקד חלקי הקוטר. כל שהתוצאה קטנה יותר ככה הטלסקופ נחשב ל"מהיר יותר", כלומר צריך חשיפות יותר קצרות כדי לייצר את אותה תמונה שטלסקופ עם יחס מוקד גבוהה יותר צריך. טלסקופ עם יחס מוקד של F/4 מתאים יותר לצילום (של בעיקר DSO) מטלסקופ עם יחס מוקד של F/10.

על כל רדוסר רשום כמה הוא מכפיל את אורך המוקד הקיים, בדיוק כמו ברלו (barlow). אם על רדוסר רשום X0.5, אז הוא חותך את אורך מוקד בחצי. טלסקופ של 1200 מ"מ יראה 600 מ"מ, וטלסקופ של 800 מ"מ יראה 400 מ"מ.

אם יש לך טלסקופ במפתח של 120 מ"מ ואורך מוקד 1000 מ"מ, אז הוא F/8.3. אם תשים עליו רדוסר של X0.7, אז הוא אורך המוקד יהפוך ל 700 מ"מ ויחס המוקד ל F/5.8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי גיא, תודה! מאמין שהבנתי נכון, אורך המוקד שלי הוא 1500 ומפתח 150. מכאן ש 1500x0.63 ואז מחלקים ב 150 שזה יוצא בדיוק 6.3 = f/6.3  

מגניב, אז בעצם אפשר לחשב את ישירות את f ratio בהכפלה של הרדוסר וגם אז אקבל את אותה תוצאה.

מקווה שיחזור למלאי בקרוב שאוכל כבר להזמין אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות Meitar Shimoni אמר:

היי גיא, תודה! מאמין שהבנתי נכון, אורך המוקד שלי הוא 1500 ומפתח 150. מכאן ש 1500x0.63 ואז מחלקים ב 150 שזה יוצא בדיוק 6.3 = f/6.3  

מגניב, אז בעצם אפשר לחשב את ישירות את f ratio בהכפלה של הרדוסר וגם אז אקבל את אותה תוצאה.

מקווה שיחזור למלאי בקרוב שאוכל כבר להזמין אחד.

אין ספק שעשית את שיעורי הבית באלגברה 😉

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום מיתר,

לפני שאתה קונה תבדוק שהפוקל רדיוסר הזה אכן מתאים ל Celestron 6slt.  אני לא ממש זוכר אבל התא האחורי של שמידט 6SE  הוא כנראה 1.25 אינץ. תבדוק שהפוקל רדיוסר הוא לא 2 אינץ כי לא תוכל להשתמש בו אלא אם יש מתאם יעודי.

כמו כן  תבדוק את האורך שלו בכדי לראות שהוא והמצלמה כשהם מחוברים לטלסקופ לא יגרמו לך לבעיה של התנגשות  בחצובה במצב של צילום בזנית.

בהצלחה בצילום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה LIHU אמר:

שלום מיתר,

לפני שאתה קונה תבדוק שהפוקל רדיוסר הזה אכן מתאים ל Celestron 6slt.  אני לא ממש זוכר אבל התא האחורי של שמידט 6SE  הוא כנראה 1.25 אינץ. תבדוק שהפוקל רדיוסר הוא לא 2 אינץ כי לא תוכל להשתמש בו אלא אם יש מתאם יעודי.

כמו כן  תבדוק את האורך שלו בכדי לראות שהוא והמצלמה כשהם מחוברים לטלסקופ לא יגרמו לך לבעיה של התנגשות  בחצובה במצב של צילום בזנית.

בהצלחה בצילום.

נקודה טובה ליהוא.

@Meitar Shimoni

באתר של סלסטרון יש את ההצהרה הבאה:

This combination focal reducer and field corrector lens accessory works with all Celestron 5", 6", 8", 9 1/4", 11" and 14" Schmidt-Cassegrain telescopes

https://www.celestron.com/products/reducer-corrector

על פניו נראה שיתאים. מצד שני ראיתי שה SLT לא מופיע בהמלצות לשימוש במוצר הזה. כדאי לוודא שזה אכן מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות LIHU אמר:

שלום מיתר,

בהצלחה בצילום.

היי! כן האמת שממש לא חשבתי על זה אבל כן. לפי מה שראיתי זה מתאים. לגבי העניין של האורך אני אצתרך למדוד לפני. אבל תודה שהעלת את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 59 דקות Ilan Shapira אמר:

נקודה טובה ליהוא.

@Meitar Shimoni

באתר של סלסטרון יש את ההצהרה הבאה:

This combination focal reducer and field corrector lens accessory works with all Celestron 5", 6", 8", 9 1/4", 11" and 14" Schmidt-Cassegrain telescopes

https://www.celestron.com/products/reducer-corrector

על פניו נראה שיתאים. מצד שני ראיתי שה SLT לא מופיע בהמלצות לשימוש במוצר הזה. כדאי לוודא שזה אכן מתאים.

היי אילן תודה! הרצתי גם בדיקה מהירה ולא נראה לי שאמורה להיות בעיה. ממה שאני מכיר ההבדל העיקרי בין ה 6se ל6slt הוא החצובה והצבע של הטלסקופ.

בנוסף ראיתי ביוטיוב שהמידה של הרדוסר ושל הT-adapter (המתאם לצלמה) היא זהה והמתאם אכן מתאים לטלסקופ שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

האלן חברה! הרדוסר הגיע אתמול בדיוק בזמן. כמובן מתאים לטלסקופ. אפילו הגיע עם איזה פנס נחמד.

C7B203D4-0F09-4910-85DD-CAB476A39129.jpeg.d53390ad5f9d3f799ee235670e6faa93.jpeg65FEC52B-E54B-400D-900A-CC8AD780DBA7.jpeg.f8c4727c047973871d8c020aa81b2374.jpeg

אבל, אתמול ניסיתי לצלם את הפליאדות(בעיקר כדי לבחון את השדה של הרדוסר). יש לי במרכז הפריים עיגול שבמרכז התמונה כהה ובקצה התמונה יותר בהירה.

2A4D372C-BB8D-43A7-A5E3-1F9760E29E73.jpeg.01060673e13733d70506ad662b72515d.jpeg

אתם מכירים משהו כזה זה בסדר? אני יודע שבדרך כלל עושים לזה תיקנון עם ה״פלאט פריים״. אני די בטוח שהכול מחובר כמו שצריך יש לי רק מרווח קטן בין הרדוסר למתאם בגלל שאני לא מצליח להבריג עוד (נראה שאי אפשר להבריג עד הסוף).

אחרי עריכה קצרה בלייט רום הצלחתי קצת לעדן את זה.

7A551334-D2EA-4E90-87D3-FE441D325EC9.jpeg.e028b8938abb32540652e1ca75a07bf0.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Meitar Shimoni אמר:

אבל, אתמול ניסיתי לצלם את הפליאדות(בעיקר כדי לבחון את השדה של הרדוסר). יש לי במרכז הפריים עיגול שבמרכז התמונה כהה ובקצה התמונה יותר בהירה.

לפני 54 דקות Ilan Shapira אמר:

הייתי בטוח שאצלי זה בגלל הפוקוסר שמוסיף לא מעט לאורך

קוראים לזה Vignette. פלאטים אכן יורידו את זה.
זה קורה בגלל שקרני האור הקיצוניות (שבקצה המפתח) לא מגיעות לחיישן.
https://www.cloudynights.com/topic/586083-vignetting/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום חברים! אתמול יצאתי לצלם עם הרדוסר במשואה. הגעתי המטרה כדי לצלם את אוריון ולנסות לצלם את אנדרומדה והייתי בספק אם אצליח בכלל לצלם את אנדרומדה. וברגע שקיבלתי פריימים טובים החלטתי ללכת על זה עד הסוף. חייב לציין שזאת פעם הראשונה אבל אני די מרוצה מהתוצאות. 

לקחתי בערך 30@30  פריימים של אור, 30@30 חושך, 30@30 פלאט ו30 אוף סט 1/8000.

סטאקינ בסקטור ועריכה בלייט רום. 

seq331-2.jpg.5f99bdf47916df71d33c1cb85fc5fed8.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-11.12.2020 at 22:23 Guydive אמר:

יופי של התחלה.. לאן אתה מכוון להגיע? החצובה הזו הרי מגבילה אותך ל30 שניות חשיפה גג

תודה גיא.

כרגע אני מתכוון להתמקצע בתחום תחת המגבלות. בגלל שאני חדש בתחום אני מאמין שבשבילי יהיה הכי נכון ללמוד לעבוד עם מה שיש ועם זה להפיק את המרב לפני שאני רץ לקנות ציוד באלפי שקלים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים