עבור לתוכן
  • צור חשבון

טלסקופ של חברת william optics

תגובות מומלצות

שלום לכולם,

התגלגל לידיי בהשאלה מחבר טלסקופ של חברת william optics. אשמח לשמוע ממביני עניין האם אוכל להשתמש בו לצורך תצפית עם עינית והאם הוא יוכל לתת לי איכות טובה של צפיה?

האם חיבור ישיר של מצלמה לטלסקופ ייתן לי תמונה טובה יותר שתאפשר צפייה בגרמי שמיים עמוקים?

מצורפות תמונות של הטלסקופ והציוד הקיים ברשותי (לצערי החצובה בכלל לא מיועדת לטלסקופ ולדעתי זה כשלעצמו לא יאפשר לי לצפות כמו שצריך).

תודה 

2911cbd5-76a5-4bfc-a05c-f89ba9d17de7.jpg

46cfab80-fee5-4db5-af52-fbdeed620e46.jpg

dcc3385f-fda0-4823-942d-6e3c79b007f7.jpg

נערך היום על-ידי יהונתן גלט
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הנתונים של הטלסקופ הזה? קוטר ואורך מוקד?

זה נראה יופי של טלסקופ לשדות רחבים ולצפייה בירח.

החצובה אכן פחות מתאימה לצפייה, תנסה להוסיף לה משקל - לקשור משקולת, אפילו מאולתרת לתחתית כדי שלא תזוז כשאתה מכוון את הטלסקופ.

להוסיף מצלמה לא יעזור - כדי להפיק מזה תועלת יש להשתמש בחצובה ממונעת שעוקבת אחר אובייקטים. בלי כזו חצובה, ניתן לצלם את הירח אבל זה יהיה קשה ומתסכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאין לי שמץ של מושג מה הנתונים שלו, גם לא כל כך מופיע עליו. 

ממידע שמצאתי על סוגי הטלסקופ האלה הם בעצם עדשה אחת גדולה ולא בנויה כמו טלסקופים שוברי/מחזירי אור. הם נועדים במקום לאסטרופוטוגרפיה עם חצובה מתאימה כנראה.

כך או כך אפילו להתסכל על הירח בנוחות היה קשה וגם לכוונן אותה כל פעם לא כל כך נוח 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי יונתן,

זה טלסקופ שובר אור איכותי. היה לי בזמנו טלסקופ דומה של ויליאם אופטיקס  מדגם MEGREZ.

ישמש  מצוין לאובייקטים בהירים ( פלנטות, ירח וגרמי שמיים בהירים אחרים). גם מהבית ובתנאי זיהום אור.

פחות מתאים ל עצמי חלל עמוק בגלל המפתח הקטן יחסית.

החצובה אכן לא ממש מתאימה ( עדיף ראש  מטיפוס ALT/AZ). אבל עם קצת מאמץ אפשר לעבוד אתה.

רצוי מאד להוסיף לו פיינדר ( RED DOT) כמו RIGEL או דומה לו שמאד מאד יקל על כיוון לאובייקטים  ומציאתם.

סה"כ זה כלי מעולה למתחילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, לפי המספרים זה אכן מפתח מספק לצפייה מהבית. ליהו צודק לגבי אובייקטים של חלל עמוק אבל במקום חשוך הוא יתן תמונת שדה רחב של שדות כוכבים וזה נהדר ללימוד השמיים

@LIHU, לגיל יש Magrez בקוטר קצת שונה. ממה שאני זוכר ממש נהניתי לצפות דרכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות!

בהסתכלות אתמול על הירח (בין ענן לענן) הצלחתי לקבל תמונה די יפה שלו בסהכ. זה היה עם עינית 9 מ''מ. הירח נראה חד וברור אך ההגדלה הספיקה בערך לכך שהירח תפס 70% מהתמונה. האם אוכל לצפות לדעתכם דרכו בכוכבי לכת? למשל מה שנותר מצדק ושבתאי?

סליחה על הבורות אבל בעצם בשביל לקבל הגדלה טובה יותר אני חייב ענינית טובה יותר נכון (כלומר פחות מ9 מ''מ)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה יהונתן גלט אמר:

תודה רבה על התשובות!

בהסתכלות אתמול על הירח (בין ענן לענן) הצלחתי לקבל תמונה די יפה שלו בסהכ. זה היה עם עינית 9 מ''מ. הירח נראה חד וברור אך ההגדלה הספיקה בערך לכך שהירח תפס 70% מהתמונה. האם אוכל לצפות לדעתכם דרכו בכוכבי לכת? למשל מה שנותר מצדק ושבתאי?

סליחה על הבורות אבל בעצם בשביל לקבל הגדלה טובה יותר אני חייב ענינית טובה יותר נכון (כלומר פחות מ9 מ''מ)?

כן, אתה אמור להיות מסוגל לצפות בכוכבי הלכת. בשביל הגדלה גדולה יותר אתה אכן צריך עינית עם אורך מוקד קצר יותר.

אורך המוקד הקצר (555 מ"מ) עושה אותו מתאים בעיקר לצפייה בשדות רחבים (צבירים וכו'), אבל אין פה חוקים. תנסה לצפות במה שאתה יכול, אין כמו ניסוי וטעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהונתן,

ה-MEGREZ שלי היה במפתח טיפה יותר גדול משלך (90מ"מ) ואורך מוקד 580 מ"מ וההגדלות המקסימליות שהגעתי אליהן היו כ X130  יותר מזה לא נתן יותר פרטים.

לפי  העינית 9 מ"מ ואורך המוקד שלך 555מ"מ ההגדלה תהיה 555/9 = X61. לדעתי בהנחה שהאופטיקה באיכות זהה בשני הטלסקופים תוכל להגיע די בקלות להגדלות של פי שניים  ויותר ממה שקיבלת עם העינית 9 מ"מ מבלי לאבד איכות תמונה בצורה משמעותית. - אין ספק שתוכל לראות את שבתאי וצדק באיכות סבירה מאד ( אני הצלחתי לראות את מרווח קסיני ב MEGREZ בקלות). אז  כמובן מומלץ לנסות.  שים לב רק שבהגדלות גבוהות שדה הראיה של העינית מצטמצם ולכן יהיה יותר קשה לעקוב אחרי האובייקט בעינית כי הוא נע יותר מהר בשדה הראיה המצומצם - זה שיקול די משמעותי במיוחד לאור החצובה שיש לך שלא ממש מיועדת לעקיבה ידנית בהגדלות גבוהות בצורה חלקה ונוחה.  אבל תנסה כי בכל מקרה אין לך מה להפסיד ( אלא אם אתה הולך להשקיע  רק בעינית לא בשיפור החצובה   😁

תצטרך עינית של כ- 4מ"מ אבל איכותית, או BARLOW X2 ( מכפיל אורך מוקד) שיכפיל את ההגדלה של עינית 9מ"מ פי 2.

לדעתי עדיף להשקיע ב-BARLOW איכותי מפני שאז תוכל לקבל סט שונה של הגדלות עם יתר העיניות שלך. היתרון של BARLOW הוא שהוא משאיר את ה- EYE RELIEF ( המרחק בין העין  לעדשה הקדמית של העינית) באותו מרחק כמו בעינית המקורית ( לעומת עינית 4מ"מ שבודאי תספק לך מרחק  EYE RELIEF הרבה יותר קצר שעלול להיות בעייתי  במיוחד למרכיבי משקפיים).

לעניות דעתי איכות החצובה ונוחות השימוש בה קריטיים לא פחות מהאופטיקה. אם אתה מתכוון להתמיד בתחביב הזה הדבר הראשון שהייתי ממליץ זה להשקיע  דווקא בחצובה  סבירה מטיפוס ALT -AZ לעקיבה ידנית.

אם לא מעוניין להשקיע - פשוט תעבוד עם מה שיש ותיהנה ממה שכבר יש.👍

נערך היום על-ידי LIHU
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information