עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר טיפים חשובים לרכישת ציוד אסטרונומי בחו"ל - חלק א'


תגובות מומלצות

פוסט זה מיועד בעיקר לאנשים שעדיין לא בצעו רכישת ציוד אסטרונומי בחו"ל ושוקלים לעשות זאת.

מדוע לרכוש בחו"ל ?

1) יותר זול בד"כ כי חוסכים את הרווח של היבואן.  זה נכון במיוחד לגבי פריטים יקרים. לגבי פריטים קטנים כדאי לבדוק את העלות הסופית כולל משלוח ומיסוי ועמילות מכס לפני שמזמינים. כנ"ל לגבי פריטים גדולים או כבדים במיוחד כי עלות המשלוח ביבוא אישי עלולה לטפס לסכומים מאד גבוהים.

2)  נשאלת השאלה מדוע לא לקנות בארץ  ומה עם האחריות ושרות ? - גם בקניה בחול יש אחריות ! במיוחד אם קונים באתרים מכובדים וידועים. ( גם באמזון ובעלי אקספרס  יש אחריות והחזר כספי אם לא קיבלת את הסחורה או קיבלת מוצר לא תקין ( אם שילמת ב PAYPALת יש גם אפשרות נוספת לקבל כספך חזרה מהם ישירות אם הסחורה לא התקבלה בזמן או אינה תקינה).

בנוסף נציין כי למרבית החנויות בארץ אין שירות תיקונים מקומי כך שממילא הם שולחים את המוצר לחו"ל לתיקון ( וזה  לוקח  בדרך כלל הרבה הרבה זמן עד שחוזר).

צריך עם זאת לקחת בחשבון שאם מחזירים מוצר לתיקון או החלפה לחו"ל, הקונה יישא בעלות המשלוח ( אבל לא בדמי המשלוח של הסחורה המתוקנת או מוחלפת בחזרה).

איפה לקנות בחו"ל ?

1) ציוד חדש

יש הרבה מאד חנויות לרכישת ציוד אסטרונומי בחו"ל.  חיפוש בגוגל של המוצר יעלה מאות אתרים. לפני קניה יש לוודא כי החנות אמינה ויש לה ביקורות טובות מלקוחות עם אתר רכישה באינטרנט מסודר ומאובטח.   בהמשך נפרסם אולי רשימת חנויות אינטרנטיות אמינות ומאובטחות בחו"ל על סמך נסיון מצטבר שלנו על פני שנים של רכישות.

לא להתפתות לקנות אם המוצר נראה זול באופן חשוד ( למעט SALES באתרים אמינים)ץ כי זה יכול להיות SCAM ( רמאות).

חשוב מאד לפני קניה כזו להשוות מחירים וזמני אספקה בכמה חנויות ( ולהשוות גם עלות המשלוח ) ולברר שהמוצר אכן נמצא וזמין במלאי.

2) ציוד יד שניה

ישנם מספר אתרים בחו"ל המפרסמים ציוד אסטרו משומש במחירים אטרקטיביים. נציין כאן רק שניים מהם:

CN  נדרש להיות חבר בפורום ( חינמי) ויש מדור CLASSIFIEDS בקישור -  אם מבצעים שם קניה יש להתכתב עם המוכר ולברר שהוא אמין ( יש פידבק על כל העסקאות שעשה באתר). אפשר ורצוי לבקש פרטים נוספים ולשאול שאלות  את המוכר - רצוי אפילו לבקש צילום נוסף של המוצר או חלק מסוים ממנו בכדי לוודא שאכן הציוד נמצא באמת אצל המוכר ולא הורד באקראי מחנות אינטרנטית ניתן גם בהחלט להתמקח על המחיר אבל בנימוס ובגבולות הסביר.  יש לסכם מראש ובכתב את תנאי התשלום ועלות  וסוג המשלוח ( USPS, DHL, UPS  וכולי). כדאי לבקש מהמוכר לציין במדויק כמה יעלה המשלוח בכדי למנוע אי הבנות ואי נעימות בהמשך.  מומלץ לשלם בPAYPAL בלבד בכדי להבטיח החזרת כספך במקרה שהחבילה נעלמת או מגיע תקולה או שבורה.  רצוי בפריטים יקרים לדרוש  מראש שהמשלוח יהיה מבוטח בסכום הנכון למקרה של תקלה.  בשום פנים ואופן לא לשלם בהעברה בנקאית או MONEY ORDER אפילו אם זה אומר לוותר על העסקה ! כי ברגע ששילמת בצורות התשלום האלו זה בלתי הפיך ולא יעזור לך כלום אם לא קיבלת את המוצר.

ASTROMART

לצורך הרשמה נדרשת חברות בתשלום של  $15 לשנה. וחידוש כל שנה. לדעתי התעבורה באתר שווה כל אגורה של דמי החבר.  כל ההערות לגבי CN תקפות גם כאן. גם כאן כמו ב-CN אין אחריות של האתר על מעשי המוכר או הקונה כך שיש לבדוק כל עסקה מוצעת בקפדנות רבה  ולסכם  מראש בכתב את התנאים ולהקפיד על תשלום בPAYPAL בלבד ( לפעמים תדרש כיסוי עמלת הפייפאל ע"י הקונה וזה בסדר ומקובל באופן כללי ( רק שימו לב שפייפאל גובים עמלה של 4.5% על כל תשלום שנשלח מישראל לארה"ב).

כשמבצעים עסקה עם מישהו יש לוודא שהוא לא נרשם לאתר לפני יומיים ושיש לו פידבק חיובי לפחות ממספר עסקאות שבוצעו כבר.  ככל שאדם ותיק יותר וביצע  יותר עיסקאות  עם פידבק חיובי כך אמינותו עולה יותר והחשש מפני SCAM יורד בהתאם.

 

בשני האתרים הללו בד"כ אין נפילות אם מקפידים על העצות שנתתי למעלה. אני אישית ביצעתי עשרות רבות של עסקאות (קנייה ומכירה ) בלי פשלה אחת לאורך יותר מעשר שנים. 

כמה זה עולה לי ?

ציוד חדש  ומשומש: המחיר בחנות + עלות משלוח ועל זה יש להוסיף מע"מ (  17% על סכום הקניה + עלות המשלוח) ומכס  (אם יש) על זה יש להוסיף דמי עמילות מכס שנגבים ע"י המשלח. 

הערה חשובה  מאד : חוקי המכס  קובעים כי טלסקופים אסטרונומיים ואביזרים עבורם פטורים ממכס !    אבל משקפות וטלסקופים לצפרות או טלסקופים לצפיה ארצית חייבים במכס ( עד 25% מערך הפריט). לכן חובה לדרוש מהמוכר לציין באופן מפורש על החשבונית ועל תעודת המשלוח כי מדובר בטלסקופ אסטרונומי ( ASTRONOMICAL TELESCOPE) או אביזר או חלק של טלסקופ אסטרונומי.

אם זה לא יהיה כתוב מראש כך בתעודת המשלוח או בחשבון העיסקה - כמעט בטוח שתדרשו לשלם מכס גבוה על הפריט כי במכס יתעקשו שזה טלסקופ לצפרות ! ( מנסיוני המר).

לדוגמא אם הזמנתם חצובה  יש להקפיד מאד שירשמו אותה בחשבון ובתעודת המשלוח המצורפת למוצר כ- "Tripod for astronomical telescope"   אחרת תשלמו מכס על "מתקן מתכת" או איזה המצאה מתוחכמת אחרת של המוכס הנלהב.

המשך יבוא בחלק ב'

נערך היום על-ידי LIHU
תוספת טקסט
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היה ניסיון טוב עם B&H, ושירות הלקוחות שלהם מצוין.

את הטלסקופ החדש שלי (Celestron 9.25”) הזמנתי מ-telescopes.net, והגיע תוך חמישה ימים, בלי שום בעיה. תשלום כמובן בפייפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם פורות יד שניה ב SGL:

https://stargazerslounge.com/forum/217-for-sale-swap/

קניתי מבחור שם עינית במחיר ממש טוב.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

  • 6 months later...
לפני ב-6.3.2021 at 09:33 jonzm אמר:

לי היה ניסיון טוב עם B&H, ושירות הלקוחות שלהם מצוין.

את הטלסקופ החדש שלי (Celestron 9.25”) הזמנתי מ-telescopes.net, והגיע תוך חמישה ימים, בלי שום בעיה. תשלום כמובן בפייפל.

היי, אילו מיסים נדרשת לשלם על הזמנה של טלסקופ +חצובה בעלות של מעל ל-1000 דולר בהזמנה מאתר בחו"ל? 

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות ofersi אמר:

היי, אילו מיסים נדרשת לשלם על הזמנה של טלסקופ +חצובה בעלות של מעל ל-1000 דולר בהזמנה מאתר בחו"ל? 

תודה. 

היי, המיסים היחידים שמשלמים על ציוד אסטרונומי - טלסקופים, עיניות וחצובות - הם מע"מ: https://www.hsil.co.il/heading/9005000000-משקפות-דו-עיניות-משקפות-חד-עיניות-ט/

אם ראית שיש מיסים על טלסקופים מעל 1000$ זה מתכוון למכשירים לא אסטרונומיים - טלסקופים לצפרות וכדומה.

מעבר לכתוב, אני הזמנתי מספר מוצרים כאלה ומעולם לא שילמתי מכס, רק מע"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 38 דקות jonzm אמר:

ההבדל היחידי הוא שאתה נדרש למלא טפסי ייבוא במערכת ״שער עולמי״ של רשות המיסים, וייתכן שחברת המשלוחים תגבה ממך עמלת שחרור פרטנית גבוהה יותר.

כן, הם מוצאים דרך להוציא כסף נוסף אבל זה לא נחשב למיסים אלה עמלת שחרור. חשוב לציין שהמשלוח הוא לשימוש עצמי כמובן, זה חוסך קצת כאבי ראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מזמין ישירות מהיצרן או מחנות בחו"ל חשוב להקפיד לדרוש מהם לכתוב בחשבון ובתעודת המשלוח את התיאור הבא:

לטלסקופ - " ASTRONOMICAL TELESCOPE"

לאבזרים- " ACCESSORY FOR ASTRONOMICAL TELESCOPE"

כבר קרה לי בעבר שכתבו רק "טלסקופ" והמכס ניסו לגבות ממני עבור טלסקופ צפרות ( 12% מכס).  לקח לי 3 שבועות והרבה ריצות הלוך ושוב לשכנע אותם שזה באמת טלסקופ אסטרונומי - כדאי למנוע מראש בלבול מוח שכזה ולהקפיד שכל דבר בחשבון ובתעודת משלוח יסומן כ "ASTRONOMICAL"

נערך היום על-ידי LIHU
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • צור חדש...

Important Information