עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה עזרה מקהילה לבדיקת אפליקציית עזר ל־starhopping

תגובות מומלצות

לפני 1 שעה Artyom Beilis אמר:

לגבי אנדרואיד. יש לך gyro?

קטע... הייתי בטוח שיש, אז פתחתי עכשיו את Skysafari ואני רואה שאופציית המצפן לא קיימת שם. כנראה שלא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-14.3.2021 at 22:14 Michael V אמר:

+- ב fov נראה לי עדיף להפוך, אחרת + כאילו מקטין את המפה וזה לא אינטואיטיבי.

מסכים. לחיצה על + אמורה לעשות זום אין לתוך האובייקט וההיפך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי עכשיו עם סמארטפון אנדרואיד, אותו סיפור. מקבל את הוקטור אבל המסך קפוא. אני לא משתמש באנדרואיד אז לא יודע לבדוק אם יש משהו עם הגירוסקופ. מה אני אמור לבדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 38 דקות Guydive אמר:

ניסיתי עכשיו עם סמארטפון אנדרואיד, אותו סיפור. מקבל את הוקטור אבל המסך קפוא. אני לא משתמש באנדרואיד אז לא יודע לבדוק אם יש משהו עם הגירוסקופ. מה אני אמור לבדוק?

מה הדגם של הטלפון? 

מה הדפדפן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

תוכל לבדוק על iPhone על Safari את התיקון - אני הוספתי לוגים על המסך כדי לראות איפה זה נתקע (אם זה ייתקע)

https://artyom-beilis.github.io/skyhopper_ios_v2.html

שימ לב! שמתי גרסת בדיקה מיוחדת!

ב־Saferi מסתבר צריך שהמשתמש יבקש אישור למעקב אחרי תנועה בצורה יזומה (לכן אמור להופיע כפתור) עליו יש ללחוץ

אם זה יעבור כנראה מצפן עדיין לא יעבור כמו ב־firefox ובחירת azimut הראשוני צריך יהיה לעשות עם גרירה שמאלה/ימינה אבל אחרי align זה כן צריך לזוז בשני כיוונים

בהנחה שהתיקון שלי נכון

עריכה: תוכל לתת צילום מסך של iphone כדי שאראה את הלוגו?

נערך היום על-ידי Artyom Beilis
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הראשון עובד - יש לי עוד גרסה - לבדוק אם אפשר להשתמש במצפן ב־iOS

https://artyom-beilis.github.io/skyhopper_ios_v3.html

אשמח לצילום מסך.

ראיתי את ההודעה הזו מאוחר מדי.

הממשק עצמו עובד וזז כמו שצריך אבל לא מדוייק. ניסיתי לזוז מ pollux ל M44 ולא עבד. אחכ מ- regulus ל M44 וגם לא עבד. 

אנסה בהזדמנות אחרת את הגרסה השניה. בינתיים צפוי שבוע מעונן. 

לגבי UI הייתי מחליף בין פלוס למינוס בקביעת גודל השדה  מעבר לזה הייתי משחרר קצת מהצפיפות - הכפתורים והמלל משתלטים על המסך  אולי כפתור המבורגר בפינה למעלה שמרכז בתוכו את כל התפריט שנסגר ונפתח בלחיצה.

חוץ מזה, מדובר באחלה של רעיון וביצוע. סחתיין  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 36 דקות Guydive אמר:

הממשק עצמו עובד וזז כמו שצריך אבל לא מדוייק. ניסיתי לזוז מ pollux ל M44 ולא עבד. אחכ מ- regulus ל M44 וגם לא עבד. 

מה שדה הראיה של הטלסקופ שלך? כמה הייתה שגיאה? טוב לבדוק בין שני כוכבים ברורים. אחרי שמגיעים לתקן ויזואלית ולראות מה הוא נותן כתיקון ב־alt/az.

האם השגיאה בעיקר ב־az או גם ב־alt?

לגבי UI הייתי מחליף בין פלוס למינוס בקביעת גודל השדה  מעבר לזה הייתי משחרר קצת מהצפיפות - הכפתורים והמלל משתלטים על המסך  אולי כפתור המבורגר בפינה למעלה שמרכז בתוכו את כל התפריט שנסגר ונפתח בלחיצה.

תוכל לשתף צילום מסך כדי שאראה כיצד זה נראה? וכן אתקן את ה־+/-

המלל היה לדיבוג בלבד - להבין אם עוד פעם נתקעים - הוא לא יישאר

ראיתי את ההודעה הזו מאוחר מדי.

זה לא אמור לשפר את הדיוק כנראה. זה אמור להפעיל מצפן במקום הזזה ידנית עד לביצוע align.

תוכל רק להגיד אם זה עובד (קרי המסך זז בשני הצירים לפני alignment) וגם נותן כיוונים בערך נכון (קרי צפון בכיוון צפון)

אני גם אשמח לצילום מסך (יש שם מספרים שאני רוצה לראות)

המון תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכנתי את האפליקציה הראשית עם התיקונים ל־iOS. ראיתי דיווח ב־cloudy nights שזה עובד כך שהכנסתי את התיקונים לגרסה הראשית (כמובן ללא ממל מיותר) כך שעכשיו iPhoneים צפויים לעבוד 

(עדיין אשמח לבדיקות ולצילום מסך לראות אם יש בעיות)

הפכתי גם את ה־+/- של FOV כמו שביקשתם

העברתי את הכפתורים שמשתמשים בפעם פעם אחר ה־night mode וה־full screen לתפריט ההגדרות. כל השאר שימושי מאוד שיהיו זמינים במידי - אפילו מוד ידני כדי לתקן בעיות מצפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקנתי עוד באג שקשור בios שנכנס בזמן מחיקת קוד דבאג. מישהו יכול לראות עם iPhone  פונקציונליות? 

הוספתי 3s השהיה בין בחירת כוכב לalignment לבין לקיחת מדידה כדי לאפשר לרעידות להירגע 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקנתי עוד באג שקשור בios שנכנס בזמן מחיקת קוד דבאג. מישהו יכול לראות עם iPhone  פונקציונליות? 

הוספתי 3s השהיה בין בחירת כוכב לalignment לבין לקיחת מדידה כדי לאפשר לרעידות להירגע 

אי אפשר ממש לבדוק על הטלסקופ עם המזג אוויר הזה, אבל באופן כללי זה מרגיש אותו דבר על האייפון. בצד ימין כל הכפתורים לא עובדים חוץ מהתחתון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Guydive אמר:

אי אפשר ממש לבדוק על הטלסקופ עם המזג אוויר הזה

ברור!

לפני 1 שעה Guydive אמר:

בצד ימין כל הכפתורים לא עובדים חוץ מהתחתון

שלח בבקשה צילום מסך.  כי דווקא קיבלתי דיווח שזה עובד. כתה בודק גרסה ראשית?

https://artyom-beilis.github.io/skyhopper.html

בטוח שעשית refresh?

כפתור אתחול רק מבטל את הalignment ומטרה 

מה גם לא עובד כפתור ההגדרות ⚙ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי כן , כנראה שפתחתי את הגרסה הישנה. עכשיו זה יציב ופונקציונלי. 

סימון של מסך מלא לא עושה כלום

את הכפתורים של המגניטוד הייתי גם מכניס לתפקיט המבורגר. לא נוגעים בזה הרבה וזה סתם תופס נדלן יקר על המסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 23 דקות Guydive אמר:

סימון של מסך מלא לא עושה כלום

אתה מתכוון לשורה בתפריט ההגדרות? "Night Mode" או לסימן "↻" - האחרון הוא סימן reset לבטל את ה־alignment.

ראה: https://github.com/artyom-beilis/skyhopper/blob/main/README.md#controls

לפני 28 דקות Guydive אמר:

את הכפתורים של המגניטוד הייתי גם מכניס לתפקיט המבורגר. לא נוגעים בזה הרבה וזה סתם תופס נדלן יקר על המסך

אני דווקא כן משתמש בהם הרבה כי הם עוזרים לסנן כוכבים שלא צריך ומקל על בחירת הכוכב במסך מגע או להוסיף עוד מידה להבנה ויזואלית/זיהוי שמיים מול מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

🤦‍♂️ מסתבר שזה לא נתמך ב־iPhone:

https://caniuse.com/fullscreen

אולי ב־Chrome זה יעבוד (בכלל זה עובד ב־chrome ב־iOS?)

אגב שים גם לב שלא קיבלת מיקום GPS/Network

מישהו ב־cloudy nights דיווח על בעיה דומה - עניין הרשאות:

I found the problem, I had a privacy setting that prevented access to the location data for Safari. So, even though I had the Safari preference set to "Allow" there was another setting under general privacy that always disabled location access for websites.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

🤦‍♂️ מסתבר שזה לא נתמך ב־iPhone:

https://caniuse.com/fullscreen

אולי ב־Chrome זה יעבוד (בכלל זה עובד ב־chrome ב־iOS?)

אגב שים גם לב שלא קיבלת מיקום GPS/Network

מישהו ב־cloudy nights דיווח על בעיה דומה - עניין הרשאות:

I found the problem, I had a privacy setting that prevented access to the location data for Safari. So, even though I had the Safari preference set to "Allow" there was another setting under general privacy that always disabled location access for websites.

לא עובד בכרום IOS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אני שיניתי צורה העבודה במעט בתקווה שתאפשר לעוד מכשירים/דפדפנים לעבוד. גם הוספתי מידע - בתרפיט הגדרות אני מציג את הזוויות מהסנסורים

שימו לב לקישור לבדיקה:

https://artyom-beilis.github.io/skyhopper_test_v1.html

אני אשמח שבעלי ה־iPhoneים יבדקו ב־Safari, Chrome ו־Firefox אם האפציקציה פועלת ואם לא. ויצרפו את צילום המסך של ההגדרות כמו שאני עשיתי כדי שאני אוכל לראות מה אני מקבל בסנסורים בטלפון (שימו לב שורה למטה - מראה איזה מידע זמין ואיזה) כמובן אם אתם רוצים לטשטש את המיקום שלכם אתם מוזמנים.

אני מנסה להבין למה ב־Chome ב־iPhone זה לא עובד וגם לוודא שלא הרסתי שום דבר ב־Safari.

אגב - בעלי ה־iPhoneים - האם יש דרך להריץ safari במסך מלא (אני יודע שבמצב landscape יש כפתור)?

sc2.jpeg.9fdf7cdcf4f3e53913743a0c3d6c248c.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו ב־Cloudy nights הסב את תשומת ליבי לגבי חצובה המשוונית שבמהלכו הטלפון/והטלסקופ מסתובבים. בהתחלה חשבתי שזו לא בעיה עד שנזכרתי שבעצם אין תהליך alignment בין הטלפון לבין הטלסקופ. אז הבנתי שאם משתמשים בחצובה אז שגיאת ה־alignment בין הטלסקופ לבין הטלפון תתווסף לשגיאה הסופית ולמעשה הכלי הרבה פחות שימושי בחצובה משוונית 😞

למעשה ככל שאנחנו יותר קרובים לקוטב או ככל השינוי בזווית גדול יותר כך גדל השגיאה שמכניס ה־misalignment בין טלסקופ וטלפון. (ראה הסבר + נוסחה למטה). אולי בעתיד אוכל לאמוד את השגיאה על מנת לתקן אותה אבל כיוון שאין לי חצובה משוונית אין לי דרך לפתח/לדבג/לבדוק את זה. אז כרגע הפתרון הוא בעייתי לחצובות כאלה.

לגבי Alt-Az לא אמורה להיות בעיה.

altazeq.png.1c140f39cd83142d161c10687830d9f2.png

DE  dRA %Error
0   any 0
30  10  9%
30  30  26%
45  10  12%
45  30  37%
60  10  15%
60  30  45%
80  10  17%
80  30  51%
80  60  98%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי הלילה ניסוי מבוקר של קפיצות בין כוכבים שונים

תנאי ניסוי

טלסקופ: Celestron Astromaster 102/660 AZ. עינית 20mm AFOV=50° FOV=1.5° הגדלה x33

טלפון: Sumsung Galaxy A31

דפדפן: גוגל כרום

סיכום לעצלנים:

• מתוך 18 קפיצות ביו כוכבים 17 הצליחו עם היעד בתוך שדה הראיה
  • קפיצה מכוכב לכוכב לכת (מאדים) נכשלו בצורה סיסטמטית - כנראה החישובים לא נכונים/מדויקים
  • ב־2 מקרים זוהה ג'ירו יוצא משליטה (מראה סיבוב הפוך מהצפוי) - המקרים לא נכללו בסטטיסטיקה בגלל קלות הזיהוי
  • נבדקו קפיצות עד 23 מעלות ב־Az ו־13 ב־Alt
  • השגיאה הממוצעת ב־Az = 0.37° וב־Alt=0.15° (לא כולל כוכב)

הנה התוצאות המלאות

From       To        Alt  d Alt d Az In FOV err Alt err Az Comment                         
Rigel      Bellatrix 39   13    7    Y      0.2     0.3                                    
                                     Y      0.0     0.3                                    
                                     Y      0.1     0.4                                    
Aldebaran  Bellatrix 46   7     14   Y      0.2     0.3                                    
                                     Y      0.0     0.3                                    
                                     Y      0.2     0.1                                    
Betelgeuse Saiph     52   -13   11   N      0.4     0.8                                    
                                     Y      0.2     0.7                                    
                                     Y      0.2     0.3                                    
Bellatrix  Alnath    42   13    17   Y      0.1     0.5                                    
                                     Y      0.2     0.4                                    
                                     Y      0.1     0.4                                    
Sirius     Rigel     36   -6    23   Y      0.2     0.6    Gyro Run Away 2 times           
                                     Y      0.2     0.4                                    
                                     Y      0.2     0.2                                    
Capella    Aurigae   50   8     9    Y      0.1     0.1                                    
                                     Y      0.1     0.2                                    
                                     Y      0.1     0.3                                    
Bellatrix  Mars      42   5     18   N      ?       ?      Probably Incorrect Calculations 
                                     N      0.3     0.4                                    
                                     N      0.4     0.4                                    

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחררתי גרסה חדשה 0.0.25

- תוקנו חישובים של כוכבי לכת. עכשיו מאדים מתקבל במדויק. תודה לספריה vsop87 של Greg A Miller מ־cloudy nights.

קיבלתי גם ב־cloudy nights דיווחים מעודדים ממשתמשים לגבי דיוק/קלות השימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

שיטת "קולימצית זיתים", לעדשה הקדמית של רפרקטור

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 1

טלסקופ - רכישה

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

5. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים