עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה עזרה מקהילה לבדיקת אפליקציית עזר ל־starhopping

תגובות מומלצות

סיימתי עכשיו סשן קצר ועבדתי קצת עם האפליקצייה באייפון/כרום:

• קודם כל זה עובד ממש יופי. אמנם לא תמיד האובייקט נחת לי בול בעינית, אבל מצד שני היה מספיק קרוב, ועבדתי עם דובסוני 10״ (עם העינית שדה של 1.4 מעלות). מאמין שעם טלסקופים קטנים יותר עם שדה רחב זה יהיה יותר מדוייק. 
  • לפעמים בניסיון ללחוץ על הגדלה או הקטנה של השדה, האצבע בטעות מפספסת את הכפתור ולוחצת סתם המסך. במצב הזה השדה לרוב מצטמק 
  • לא רואה צורך מיוחד בקו של הוקטור  שעולה בזמן ניווט. עיגול שמראה את המיקום של הסקופ יכול בהחלט להספיק
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 שעות Guydive אמר:
  • קודם כל זה עובד ממש יופי. אמנם לא תמיד האובייקט נחת לי בול בעינית, אבל מצד שני היה מספיק קרוב, ועבדתי עם דובסוני 10״ (עם העינית שדה של 1.4 מעלות). מאמין שעם טלסקופים קטנים יותר עם שדה רחב זה יהיה יותר מדוייק. 

יופי אני שמח לשמוע

• לפעמים בניסיון ללחוץ על הגדלה או הקטנה של השדה, האצבע בטעות מפספסת את הכפתור ולוחצת סתם המסך. במצב הזה השדה לרוב מצטמק 

לא לגמרי מבין את הכוונה. אני שמתי את הכפתורים בגודל 5 מ"מ שהן יהיו קלים יחסית ללחיצה והן שלא יתפסו יותר מידי נדל"ן מסך יקר

• לא רואה צורך מיוחד בקו של הוקטור  שעולה בזמן ניווט. עיגול שמראה את המיקום של הסקופ יכול בהחלט להספיק

ברוב האפליקציות ראיתי סימונים שמראים כיוון skymap, starwalk וגם לפי צילומי מסך של Celestron Starsense Explorer יש להם כיוון אז הלכתי עם הזרם - וזה די נראה לי יעיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחררתי גרסה 0.0.26

• הוספתי מוד מסך קטן בו יש רק מעט כפתורים על המסך
  • הוספתי הוראות שימוש בתוך אפליקציה

במוד חדש אם מפעילים יש הרבה יותר נדל"ן למפה וטובת טלפונים קטנים

small-screen.jpeg.3b2e3f3320dd857e7de2567d1aee5f52.jpeg

נערך היום על-ידי Artyom Beilis
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Artyom Beilis אמר:

לא לגמרי מבין את הכוונה. אני שמתי את הכפתורים בגודל 5 מ"מ שהן יהיו קלים יחסית ללחיצה והן שלא יתפסו יותר מידי נדל"ן מסך יקר

לפעמים הלחיצה מפספסת את הכפתור אז מקבלים זום לכפתורים. כיווץ בשתי אצבעות מחזיר למצב כרגיל

3FBC5755-530E-430B-A3AA-C4C91DCFE4A6.png.eaef7095a4313a905ac6645b26ed1f0f.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נראה כאילו לחיצה/לחיצה מהירה מביאה זום. 

לא מצליח לשחזר אצלי. כנראה משהו של תפוחים/הגדרות דפדפן.

בכל מקרה קיבלתי מספר סקירות מאוד מעודדות מפורום cloudy nights כולל השוואה לstar sense explorer.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרסה חדשה 0.0.27:

• השתפרה התנהגות realign במצב ללא מצפן כך שבמקום לקפוץ אחורה הוא מנסה לשמור על כיוון
  • התווסף zoom גדול יוצר
  • המטר מודגשת באופן יותר ברור. מעבר לשם המטרה מוצג גם ערך AS.
  • שינויים לטובת המפתחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

שחררתי גרסה 0.0.28

• הוספתי אפשר חיפוש אובייקטים לפי השם 
  • הוספתי כפתור טעינת מיקום GPS בצורה יזומה
  • החלפתי שימוש ב־mousedown ב־click לטובת הבחירה המטרה
  • הוספתי "שרת" כתוב ב־python כך שאפשר יהיה להריץ אותו גם כשאין תקשורת במקום מרוחק - לבנות hotspot כך שבו אפשר יהיה לטעון את ה־skyhopper ללא קישוריות לרשת: https://artyom-beilis.github.io/manual.html#serving-skyhopper-of-remote-location

---------------

בכל מקרה אני מעדכן לגבי דיווחים ב־cloudy nights:

• על אף שפיתוח נעשה לרוב באנדרואיד שלי דווקא iPhoneים מתגלים כיותר מדויקים. יש משתמשי אנדרואיד שדיווח על בעיות בעיקר ב־az אבל גם לרבים זה עובד. כך שעדיין לא ברור באיזה מכשירים ובאיזה תנאים הדיוק הוא יותר בעייתי.
  • אתמול עשיתי ניסוי בחוץ אחרי המון בדיקות מהמרפסת - משמע להתסכל באיזורים שלא מוכרים לי והנה כמה מסקנות
    • זה מאוד עוזר לראות את המפה מימול במיוחד עם אפשרות לשנות magnitue של הכוכבים המוצגים כדי להשוות את המפה ולזהות כוכבים
    • גם מאוד עוזר לעשות את ה־hopping בכמה שלבים - קודם להגיע לכוכב קרוב לעשות realign ואז לעשות קפיצה למטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש הבדל בין להשתמש באפליקציה שפיתחת כדי לתת לך פידבק, לבין ממש להזדקק לה. 

בשבוע האחרון עשיתי שני ניסויים עם העיניות שיש לי והדובסוני. בשני הלילות היתה שכבת אובך/לחות ממש עבה ככה שאי אפשר היה למצוא כלום בשמיים, בטח לא לנווט. 

נזכרתי באפליקציה שלך והיא ממש שימשה אותי לאורך כל הלילה לניווט בשמיים עכורים. השיא היה ממש למצוא תוך כמה שניות את M3 עם זיהום אור של גוש דן, עם שמיים עכורים וירח חצי מלא בצד שני של השמיים.

נראה לי שאין יותר poc מיוזר שמשתמש במוצר שלך מבחירה, והמוצר ממלא את התפקיד שלו חלק. 

פיתחת יופי של דבר, שאפו 👏🏼

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוחררה גרסה חדשה 0.0.29

• אפשרות חדשה להוסיף אובייקטים של משתמש לפי ra/dec. 
  • התווספו רשימות צפייה עם דפדוף בין אובייקטים.
  • שיפורים שונים בui
  • בחירת מטרה אפשרית עכשיו גם לפני alignment 

ניתן למצוא כאן הוראה שימוש ברשימת צפייה ובניהול אובייקטים של משתמש 

https://artyom-beilis.github.io/manual.html#watch-list

נערך היום על-ידי Artyom Beilis
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 דקות Guydive אמר:

התחלת לחשוב על הגנת קניין רוחני?

😀  מלחתחילה. זה ממש לא פרויקט קוד פתוח הראשון שלי.

התכנה מופצת תחת רישיון GPL - מה שאומר תשתמש כמה שאתה רוצה. אבל אם אתה משתמש בקוד תפיץ גם את בעבודה שלך באותם תנאים. קרי אם מישהו משתמש בקוד שלי הוא חייב להישאר קוד פתוח.

למעשה אני משתמש בקוד בבסיס נתונים של כוכבים וקבוצות גם הוא תחת GPL, כך שגם אני מחויב ל־GPL.

זה דומה לדפדפן כרום שהתפצל מwebkit של אפל שגם הוא התפצל מ־KHTML של  KDE תחת  GPL. בגלל זה מנוע כרום הוא קוד פתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד גרסה 0.0.30 מתקרבים ליציבה

• שופרה ניגודיות של מטרה במצב לילה
  • עוד ניקוי של ממשק (ראה תמונה למטה)
  • התווסף מידע על גודל המטרה בנוסף לבהירות
  • תוקן באג בחירת  DSO ללא alignment

UI-Updates.png.81c2164387eaaf9e0a8542ae1bb97d51.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריכזתי את כל הדיווחים בדף Wiki

https://github.com/artyom-beilis/skyhopper/wiki/SkyHopper-list-of-working-and-problematic-Hardware

מה שברור שללא יוצא מן הכלל iPhoneים עובדים טוב.

המצב עם אנדרואידים מורכב - חלק מדווחים כלא עובדים - דיוק גרוע חלק מדווחים עובדים מצוין. ממשתמש אחד קיבלתי שכל 4 טלפונים לא עובדים אז אני מעט חושד שיש אולי בעיה בשימוש לא נכון או ציפיות גבוהות מידי. לא יודע.

אם יש פה עוד אנשים עם אנדרואידים שיכולים להשקיע בבדיקה קצרה זה יעזור

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Artyom אמר:

ריכזתי את כל הדיווחים בדף Wiki

https://github.com/artyom-beilis/skyhopper/wiki/SkyHopper-list-of-working-and-problematic-Hardware

מה שברור שללא יוצא מן הכלל iPhoneים עובדים טוב.

המצב עם אנדרואידים מורכב - חלק מדווחים כלא עובדים - דיוק גרוע חלק מדווחים עובדים מצוין. ממשתמש אחד קיבלתי שכל 4 טלפונים לא עובדים אז אני מעט חושד שיש אולי בעיה בשימוש לא נכון או ציפיות גבוהות מידי. לא יודע.

אם יש פה עוד אנשים עם אנדרואידים שיכולים להשקיע בבדיקה קצרה זה יעזור

תמצית ההבדל בין אייפון לאנדרואיד 🤷🏻‍♂️

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 שעות Guydive אמר:

תמצית ההבדל בין אייפון לאנדרואיד 🤷🏻‍♂️

😆

הייתי אומר מותגים על הצד היקר והצד הזול.

למען האמת אין מספיק סטטיסטיקה 

אבל למשל הדבר הזה לעשות בiPhone לא כל כך פשוט אם אפשר בכלל. https://artyom-beilis.github.io/manual.html#serving-skyhopper-of-remote-location

חוץ מזה גם אם היו משלמים לי לא הייתי נוגע בiPhone. הייתי קונה DSC פיזי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

גרסה חדשה 0.99.1 - בטא ראשונה - הכנות לגרסה יציבה:

• שיפורים שונים בהוראות תפעול תודה ל־ David Gudewicz על תרומה
  • שיפור בשדה חיפוש:
    • לחיתה על enter סוגרת את חלון ההגדרות/חיפוש במידה והמטרה נמצאה
    • תיבת חיפוש מתנקה ברגע שבוחרים אותה להזנה
    • לביצוע חיפוש חדש של אותו האובייקט ניתן פשוט ללחוץ על כפתור "⌕"
  • התווסף מידע על בהירות הכוכבים שנחברו גם אם אין להם שם בבסיס הנתונים
  • התווסף זמן UTC לשורת סטטוס לטובת איתור בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

שוחררה גרסה 0.99.2

1. תוקנה תצוגת iconים ב־Samsung Browser
  2. בנוסף לכוכבים ניתן לבצע איפוס על כוכבי לכת
  3. התווספה אפשרות (כבויה כברירת מחדש) לבצע איפוס על DSO - לצורך טיול מתמשך מאובייקט לאובייקט

https://artyom-beilis.github.io/skyhopper.html

ארתיום

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אתמול ניסיתי בפעם הראשונה את האפליקציה. יש לי Orion SkyQuest XT6 Plus, וניסיתי ממש "להדביק" עם סלוטייפ שני טלפונים לשפופרת. Samsung Galaxy A71 ו-Xiaomi Redmi note 8T. בשני הטלפונים לא היה ניתן כלל להשתמש במצפן, ועקב כך, לא היה להגיע למצב בו ניתן לבצע בכלל Alignment ראשוני. ההרגשה שלי היא שהשפופרת המתכתית של הטלסקופ משבשת את פעילות המצפן של הטלפונים. לא הבנתי שיש אפשרות גם לגלילה ידנית (גיליתי את זה רק הבוקר). אנסה שוב בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי נק'

1. לפני שמחברים לטלסקופ לעשות "ריקוד של 8" לכייל מצפן
  2. לעבוד במוד ידני (לחימה על "יד" בצד ימין למעלה) ואז אפשר לגלול בציד Az בלבד כדי להביא את המטרה ל"שדה הראיה"

ארתיום

באופן כללי ממליץ לעבור על manual, הוא מכסה הרבה מקרים: https://artyom-beilis.github.io/manual.html

יש אותו גם באפליקציה ->הגדרות/גלגל -> סימן "?"

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מעונן היום אז היה טיפה מאתגר, אבל הצלחתי עם Galaxy A71 לבצע כמה קפיצות. מידת הדיוק הולכת ויורדת עם גודל הקפיצה, כצפוי.

אני מצרף כאן תמונה של אחת בקפיצות הגדולות, מאלביראו (ממש יפה הכוכב הזה) לווגה. התמונה נלקחה כשהייתי מכוון בדיוק על ווגה, והמספרים שם מספרים את גודל השגיאה, 1.2 מעלות לימין ו-0.2 מעלות למעלה.

Screenshot_20210704-222401_Chrome.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאלביראו לווגה 1.2 מעלות זה קצת הרבה. אבל זה בהחלט תלוי במכשיר - איכות ה־gyro. בכל מקרה תמיד אפשר לעשות 2 קפיצות: קפיצה לכוכב קרוב - לאפס מחדש ואז למטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט צריך עוד קצת להשתפשף עם הפעלת האפליקציה. בכל אופן, אתמול בלילה היה טיפה מאתגר עם כל העננים שבאו והלכו, אז פשוט ניסיתי לבצע קפיצות מהר בין אזורים בלי עננים, כשהיה אפשר. יכול להיות שחוסר הדיוק נובע מנסיון שלי לפעול מהר.

בשישי אהיה במחנטוש ואז יהיה לי זמן לבדוק את זה כמו שצריך. הצלחתי להפעיל את הסרבר בפיית'ון, ככה שאין לי בעיה להפעיל אותה בלי אינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי גם לייצר hot spot מטלפון אחד לטלפון שני. https://192.168.43.1:8443  לא עובד (בטלפון השני). גם נסיונות לבצע ping דרך termux לכתובת 192.168.43.1 נכשלו.
בדקתי גם את כתובת ה-IP שאני מקבל מהטלפון שמשתף, היא לא היתה במרחב 192.168.43. כל פעם אני מקבל כתובת אחרת, לדוגמא, כרגע, אני מקבל 192.168.45.94 - זה מה שמופיע לו תחת הגדרות ה-WIFI במכשיר השני, אבל כשאני מנסה לעשות פינג ל-192.168.45.1 לא מתקבל כלום וגם אי אפשר כמובן להתחבר ל-https://192.168.45.1:8443
יש לך אולי איזה רעיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שתפתח Hotspot בtermux תקליד

ip a 

אתה אמור לראות משהו כזה ראה תמונה 

אצלי זה 192.168.43.1

אצלך זה יכול להיות משהו אחר

שים לב שאת השרת יש להפעיל אחרי הפעלת Hotspot 

Screenshot_20210706-163805_Termux.jpg.ef60c41340eafebe65638452c9285556.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information