עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה עזרה מקהילה לבדיקת אפליקציית עזר ל־starhopping

תגובות מומלצות

כמו שהבטחתי, אכן הפעלתי את האפליקציה בתצפית ביום שישי. השתמשתי במכשיר סלולרי ישן, שיאומי מי A1, שיש לו מסך 5.5 אינטש.
בסה"כ אני חייב להגיד שהתרשמתי מאד לחיוב, היה מאד קל לבצע סנכון, והקפיצות מנקודה לנקודה היו מאד מדוייקות, אולי האובייקט לא נחת לי בעינית, אבל בדרך כלל הוא היה מספיק קרוב בשביל לצוד אותו בקלות.

עוד נקודה שמאד אהבתי, אחרי סנכון, פשוט לסובב את הטלסקופ בלי לקבוע מטרה, ולדעת מייד לאיזה אזור, פחות או יותר, הוא מביט בשמיים.
(האמת - אני לא מבין למה Sky Safari לא נותנים אופציה כזו, שמאפשרת להניח ככה את המכשיר על הטלסקופ, ולהשתמש באפליקציה שלהם בצורה כזו, במקום הצורך להרים את המכשיר מול השמיים, אבל זו לא הבעיה שלך, 🙂 ).

נקודה אחת שמאד הפריעה לי - גודל הפונט. אשמח אם תוסיף בהגדרות אופציה לשלוט עליו. אני כבר בגיל שצריך משקפי קריאה, וזו הרבה פחות נוח להחליף כל פעם משקפיים במעבר בין מסך הטלפון לעינית של הטלסקופ.

אני עם דובסוני של 6 אינטש, ואני חייב להגיד שמאד נוח להשתמש באפליקציה שלך על מכשיר ידני כזה. בתמונה הראשונה של יוסי רואים אותי והדובסוני בצד שמאל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 weeks later...

אתמול ניסיתי שוב את האפליקציה בחצר הבית, בזכרון יעקב.

אני מפעיל אותה על שיאומי מי A1 ישן אותו אני פשוט מדביק עם סלוטייפ על הטלסקופ, כמו בתמונה.

הפעם הקפדתי מאד שהטלפון יהיה אכן מקובע בצורה נכונה, מקביל לקו הראיה. בהתחלה הזזתי את השפופרת למצב מאוזן, והנחתי את הטלפון תוך שאני מקפיד לראות שהוא לא מתנדנד והוא אכן מקביל אליה. אחר כך, בעדינות, בלי להזיז אותו, קיבעתי אותו עם הסלוטייפ. אני חושב שזה חשוב שהוא אכן יהיה מקובע נכון.

מהחצר יש לי מבט טוב לכיוון דרום ומזרח, ככה שעכשיו בשעות הלילה המוקדמת יש לי תצפית יפה על משלוש הקיץ ועקרב. קשת נמצא אצלי מתחת לקו העצים.

עם כל ההכנות הללו, ובתוספת פילטרים מתאימים לערפיליות, האפליקציה אתמול הוכיחה את עצמה ובגדול. הצלחתי בקלות לצפות ב-M17, M16, M8, M27 וכמובן בטבעת. כמעט בכל המקרים האובייקטים פשוט נחתו לי בול בעינית. פשוט נהדר. הצלחתי גם לתפוס את 61 בברבור (כוכב כפול יפה) שאני לא מסוגל לראות אותו בכלל בעין בלי הטלסקופ.

השיא היה שערפילית הברבור (M17 - לא להתבלבל עם Cygnus) נחת לי לי בול בעינית, אחרי שעשיתי Alignment עם Deneb בברבור - זה חתיכת סיבוב ארוך של הטלסקופ, ועדיין הדיוק היה מעולה.

בהתחלה ניסיתי להמנע מתנועות מאד ארוכות, ונסיתי כל פעם לבצע קפיצות קטנות ואז Alignment מחדש. הסיפור עם הקפיצה מ Deneb ל-M17 היה באמת מוצלח, אבל אני ממליץ למי שרוצה להשתמש בזה, כן לבצע קפיצות קטנות יותר בכל פעם.

באופן כללי, כמו שארטיום בעצמו אמר, העקיבה בציר המאוזן (ימינה-שמאלה) קצת פחות מדוייקת מאשר בציר המאונך (מעלה-מטה). מה שגיליתי, זה שאם מבצעים הרבה תנועות קטנות בציר המאוזן, יש סיכוי יותר גבוה לתקלות עקיבה. אם מבצעים תנועה ארוכה וחלקה, כמו שעשיתי במעבר מ-Deneb ל-M17, פשוט סובבתי את הטלסקופ ימינה (עם כיוון השעון) בתנועה אחת חלקה, ואז המעקב מאד מדוייק.

ועכשיו, מספר תובנות ובקשות, בתקווה שארטיום ימשיך לפתח את האפליקציה הזו שדי התאהבתי בה אתמול:

1. האפליקציה עולה בברירת מחדל עם הגבלת מגניטודה של 4 לכוכבים ו-5 ל-DSO, כלומר, עצמים עם מגניטודות קטנות יותר מוצגים על המסך. גיליתי שאני מעדיף לעבוד עם הגבלות של 5 לכוכבים ו-8 או אפילו 9 ל-DSO. למי שנמצא במדבר, או משתמש בפילטרים שמאפשרים לראות ערפיליות כמו אלו שהזכרתי גם בבורטל גבוה, עדיף לעבוד ככה (אחרת פשוט לא רואים את הערפיליות במסך). הייתי מעדיף ברירת מחדל עם מספרים טיפה גבוהים יותר.

2. האפליקציה עולה עם ברירת מחדל של שימוש במצפן. אחרי שלומדים להשתמש בה כמו שצריך, ובמיוחד אם המצפן של המכשיר שלכם לא משהו, עדיף לעבור תמיד למוד ידני. הייתי שוב מעדיף שתעלה במוד ידני. זה יותר פשוט.

3. כאשר מסמנים אובייקט שרוצים להגיע אליו, האפליקציה מציירת עיגול ירוק במרכז המסך וקו שמסמן את הכיוון אליו יש להסיט את הטלסקופ. הייתי בכלל מוותר על זה, הכיתובים של Right/Left ו-Up/Down מספיקים בהחלט, ולמעשה התייחסתי רק אליהם. במצב לילה, כשהכל אדום, הקו הזה בכלל מבלבל את העין. הייתי שמח אם אפשר היה, לפחות דרך ההגדרות, לבטל את ההופעה שלו.

5. איפוס מחדש (Re-Alignment) - זה תהליך שכדאי לבצע שוב ושוב. כלומר, לבצע קפיצות קטנות מכוכב לכוכב. כאן צריך לבצע שיפור באפליקציה, מה שאני חושב זה שברגע שבוחרים אובייקט מטרה, ומגיעים אליו, צריך שיהיה כפתור יעודי (אולי אותו הכפתור, עם אפשרות בהגדרות) שבלחיצה אחת עליו מתבצע איפוס על המטרה (תוך 3 שניות, כמו המצב הרגיל, זה בסדר). כי זה התהליך שאני כל הזמן מבצע, מבצע איפוס ראשוני, בוחר מטרה, מגיע אליה, ואז מבצע איפוס מחדש, אבל כשלוחצים במצב כזה שוב על Align, האפליקציה עוברת למצב מצפן (שביקשתי הרי לבטל), ומבקשת ממך שוב לבחור כוכב, כאשר למעשה אני כבר רואה בעינית את המטרה אליה רציתי להגיע. חבל, כי זה דורש ממני לעבור למצב ידני, לגלול את המסך עד שהאובייקט שבעינית מופיע, ואז אני צריך שוב לבחור אותו...

4. אני מבקש שוב - אפשרות להגדיל את הפונטים. אתמול יצאתי עם משקפי הקריאה שלי...

20210802_214036.jpg

נערך היום על-ידי nirzon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות nirzon אמר:

אתמול ניסיתי שוב את האפליקציה בחצר הבית, בזכרון יעקב.

אני מפעיל אותה על שיאומי מי A1 ישן אותו אני פשוט מדביק עם סלוטייפ על הטלסקופ, כמו בתמונה.

הפעם הקפדתי מאד שהטלפון יהיה אכן מקובע בצורה נכונה, מקביל לקו הראיה. בהתחלה הזזתי את השפופרת למצב מאוזן, והנחתי את הטלפון תוך שאני מקפיד לראות שהוא לא מתנדנד והוא אכן מקביל אליה. אחר כך, בעדינות, בלי להזיז אותו, קיבעתי אותו עם הסלוטייפ. אני חושב שזה חשוב שהוא אכן יהיה מקובע נכון.

מהחצר יש לי מבט טוב לכיוון דרום ומזרח, ככה שעכשיו בשעות הלילה המוקדמת יש לי תצפית יפה על משלוש הקיץ ועקרב. קשת נמצא אצלי מתחת לקו העצים.

עם כל ההכנות הללו, ובתוספת פילטרים מתאימים לערפיליות, האפליקציה אתמול הוכיחה את עצמה ובגדול. הצלחתי בקלות לצפות ב-M17, M16, M8, M27 וכמובן בטבעת. כמעט בכל המקרים האובייקטים פשוט נחתו לי בול בעינית. פשוט נהדר. הצלחתי גם לתפוס את 61 בברבור (כוכב כפול יפה) שאני לא מסוגל לראות אותו בכלל בעין בלי הטלסקופ.

השיא היה שערפילית הברבור (M17 - לא להתבלבל עם Cygnus) נחת לי לי בול בעינית, אחרי שעשיתי Alignment עם Deneb בברבור - זה חתיכת סיבוב ארוך של הטלסקופ, ועדיין הדיוק היה מעולה.

בהתחלה ניסיתי להמנע מתנועות מאד ארוכות, ונסיתי כל פעם לבצע קפיצות קטנות ואז Alignment מחדש. הסיפור עם הקפיצה מ Deneb ל-M17 היה באמת מוצלח, אבל אני ממליץ למי שרוצה להשתמש בזה, כן לבצע קפיצות קטנות יותר בכל פעם.

באופן כללי, כמו שארטיום בעצמו אמר, העקיבה בציר המאוזן (ימינה-שמאלה) קצת פחות מדוייקת מאשר בציר המאונך (מעלה-מטה). מה שגיליתי, זה שאם מבצעים הרבה תנועות קטנות בציר המאוזן, יש סיכוי יותר גבוה לתקלות עקיבה. אם מבצעים תנועה ארוכה וחלקה, כמו שעשיתי במעבר מ-Deneb ל-M17, פשוט סובבתי את הטלסקופ ימינה (עם כיוון השעון) בתנועה אחת חלקה, ואז המעקב מאד מדוייק.

ועכשיו, מספר תובנות ובקשות, בתקווה שארטיום ימשיך לפתח את האפליקציה הזו שדי התאהבתי בה אתמול:

1. האפליקציה עולה בברירת מחדל עם הגבלת מגניטודה של 4 לכוכבים ו-5 ל-DSO, כלומר, עצמים עם מגניטודות קטנות יותר מוצגים על המסך. גיליתי שאני מעדיף לעבוד עם הגבלות של 5 לכוכבים ו-8 או אפילו 9 ל-DSO. למי שנמצא במדבר, או משתמש בפילטרים שמאפשרים לראות ערפיליות כמו אלו שהזכרתי גם בבורטל גבוה, עדיף לעבוד ככה (אחרת פשוט לא רואים את הערפיליות במסך). הייתי מעדיף ברירת מחדל עם מספרים טיפה גבוהים יותר.

2. האפליקציה עולה עם ברירת מחדל של שימוש במצפן. אחרי שלומדים להשתמש בה כמו שצריך, ובמיוחד אם המצפן של המכשיר שלכם לא משהו, עדיף לעבור תמיד למוד ידני. הייתי שוב מעדיף שתעלה במוד ידני. זה יותר פשוט.

3. כאשר מסמנים אובייקט שרוצים להגיע אליו, האפליקציה מציירת עיגול ירוק במרכז המסך וקו שמסמן את הכיוון אליו יש להסיט את הטלסקופ. הייתי בכלל מוותר על זה, הכיתובים של Right/Left ו-Up/Down מספיקים בהחלט, ולמעשה התייחסתי רק אליהם. במצב לילה, כשהכל אדום, הקו הזה בכלל מבלבל את העין. הייתי שמח אם אפשר היה, לפחות דרך ההגדרות, לבטל את ההופעה שלו.

5. איפוס מחדש (Re-Alignment) - זה תהליך שכדאי לבצע שוב ושוב. כלומר, לבצע קפיצות קטנות מכוכב לכוכב. כאן צריך לבצע שיפור באפליקציה, מה שאני חושב זה שברגע שבוחרים אובייקט מטרה, ומגיעים אליו, צריך שיהיה כפתור יעודי (אולי אותו הכפתור, עם אפשרות בהגדרות) שבלחיצה אחת עליו מתבצע איפוס על המטרה (תוך 3 שניות, כמו המצב הרגיל, זה בסדר). כי זה התהליך שאני כל הזמן מבצע, מבצע איפוס ראשוני, בוחר מטרה, מגיע אליה, ואז מבצע איפוס מחדש, אבל כשלוחצים במצב כזה שוב על Align, האפליקציה עוברת למצב מצפן (שביקשתי הרי לבטל), ומבקשת ממך שוב לבחור כוכב, כאשר למעשה אני כבר רואה בעינית את המטרה אליה רציתי להגיע. חבל, כי זה דורש ממני לעבור למצב ידני, לגלול את המסך עד שהאובייקט שבעינית מופיע, ואז אני צריך שוב לבחור אותו...

4. אני מבקש שוב - אפשרות להגדיל את הפונטים. אתמול יצאתי עם משקפי הקריאה שלי...

20210802_214036.jpg

יפה מאוד... כמו שדיברנו בינינו, ממליץ לשדך לפיינדר אופטי 90 מעלות, ואז (כמעט) בוודאות האובייקטים יכנסו לך לשדה הראייה למרות שגיאות מדידה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 16 דקות nirzon אמר:

כזה?
פשוט להחליף אותו במה שיש לי (נקודה אדומה)?

כן, אבל זה קצת קטן. יש יותר גדולים (50 ממ)  בתכלס כולם מיוצרים על ידי אותו יצרן תחת לייבלים שונים  פשוט קנה מה שיש במלאי

https://www.firstlightoptics.com/finders/astro-essentials-9x50-right-angled-erecting-finderscope.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי הנה הערות שלי:

ציטוט

. האפליקציה עולה בברירת מחדל עם הגבלת מגניטודה של 4 לכוכבים ו-5 ל-DSO, כלומר, עצמים עם מגניטודות קטנות יותר מוצגים על המסך.

הבעיה שלפעמים יותר מידי DSO או כוכבים מייצרים רעש רקע במיוחד עם אתה כיוון שביל החלב. אז זה במרחק כמה לחיצות. לפעמים אני מבטל גלקסיות וערפיליות כי גם ככה לא אזהה אותם וכד'. גם עם עובדים מהעיר אז לפעמים אני אפילו מעלה את הבהירות של כוכבים כדי להתאים את התמונה למה שאני רואה בפועל.

בסופו של דבר אתה יכול לבחור לפי התנאים המתאימים.

(אולי אפשר לשמור את ההגדרות בין צפיה לצפיה כמו שאני שומר את רשימת הצפיה)

ציטוט

האפליקציה עולה עם ברירת מחדל של שימוש במצפן.

זה תלוי באיכות המצפן שלך - בכל אופן החלפת מצפן ידני היא בלחיצה אחת על המסך - זה עניין של מה שנוח לך. אני כן חושב שזה חשוב לעלות עם מצפן כי אז אתה בערך רואה את התמונה ואחרי alignmet ראשוני המצפן כבר לא בשימוש

ציטוט

האפליקציה מציירת עיגול ירוק במרכז המסך וקו שמסמן את הכיוון אליו יש להסיט את הטלסקופ. הייתי בכלל מוותר על זה,

ראיתי עוד אנשים שאומרים שזה מיותר. לי אישית הוא מאוד נוח - במקום להסתכל על המספרים אני מסתכל עם הקוו מתיישר. השאלה היא אם הוא ממש מפריע? כי קל מאוד להכניס המון הגדרות ואז לא למצוא את הידים והרגליים בתפריטים.

ציטוט

איפוס מחדש (Re-Alignment) - זה תהליך שכדאי לבצע שוב ושוב. כלומר, לבצע קפיצות קטנות מכוכב לכוכב. כאן צריך לבצע שיפור באפליקציה, מה שאני חושב זה שברגע שבוחרים אובייקט מטרה, ומגיעים אליו, צריך שיהיה כפתור יעודי (אולי אותו הכפתור, עם אפשרות בהגדרות) שבלחיצה אחת עליו מתבצע איפוס על המטרה

חשבתי על זה. הבעיה שיש כל־כך מעט נדל"ן על המסך שזה מאוד קשה להוסיף כפתורים (וקח בחשבון שזה יכול להיות iPhone עם מסך קטן מאוד) 

תהליך re-alight עבר מספר גלגולים ושיפורים. בגדול היום אתה בעוד לחיצה נוספת... אני אחשוב מה אפשר לעשות.

ציטוט

כי זה התהליך שאני כל הזמן מבצע, מבצע איפוס ראשוני, בוחר מטרה, מגיע אליה, ואז מבצע איפוס מחדש, אבל כשלוחצים במצב כזה שוב על Align, האפליקציה עוברת למצב מצפן (שביקשתי הרי לבטל), 

מה הגרסה שאתה עובד איתה? אתה בטוח שאתה עובד עם הגרסה הראשית. כי היום אני לא עובד למצב מצפן בזמן לחיצה על align זה תוקן מזמן... זה מוזר

אתה יכול לבדוק את מספר הגרסה (תחת הגדרות השורה הראשונה) 

ציטוט

אני מבקש שוב - אפשרות להגדיל את הפונטים. אתמול יצאתי עם משקפי הקריאה שלי...

על המפה או בתפריטים?

ארתיום

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת.

לגבי הגירסה - אני באמת חייב לבדוק, כי אני מריץ את אותה הגירסה שהיתה לי לפני חודש ב-off line דרך הסקריפט python. אז אני חייב באמת לעדכן.

לגבי השאר - אעבור על מה שכתבת בפירוט מאוחר יותר כשאחזור הביתה. אני כרגע כותב מהטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי - אני באמת צריך לעדכן גירסה.

שאלה - סקריפט ה-python שיש אליו קישור ב-manual - הוא כבר עם הגירסה החדשה? זה כותב לי שזו גירסה 0.99.2

לפני יומיים השתמשתי שוב באפליקציה, עדיין בגירסה הישנה. הפעם הדיוק היו פחות מוצלח. אני חושב שהיו לזה שתי סיבות, אחת, נראה לי שהטלפון לא היה מקביל לחלוטין לשפורפרת. שתיים - ניסיתי לצפות ב-M13, שהיה די קרוב לזנית, ככל שמנסים להגיע לנקודות קרובות לזנית, נראה לי שלאפליקציה יש טעויות גדולות יותר, הרבה בגלל הצורך בסיבובים גדולים מאד בכיוון המאוזן.

לגבי השאלות שלך,

1. אני חושב שזה פתרון מצויין - לשמור את ההגדרות של המגניטודה בין צפיה לצפיה כמו רשימת הצפיה.

2. לגבי המצפן - אני צריך לבדוק את הגירסה החדשה, אם הוא מעשית מתבטל אחרי הפעם הראשונה, אין לזה באמת חשיבות. זה נוגע גם לאיפוס מחדש, אני אנסה שוב את הגירסה החדשה.

3. הקו המנחה שביקשתי לבטל. דוקא בפעם האחרונה הזו שהפעלתי את האפליקציה כן השתמשתי בו. עדיין אני חושב שהיה נחמד לו היה ניתן לבטל אותו דרך ההגדרות, לא באופן קבוע.

4. לגבי Re-align - איפוס מחדש. חשבתי על זה הרבה. לדעתי מה שצריך זה שלחיצה על כפתור ה-Align פשוט יבצע איפוס לאובייקט שכרגע נבחר. כלומר, אם זה בהפעלה ראשונה - צריך יהיה לבחור אובייקט, ואז רק ללחוץ Align, בלי שהוא יבקש ממך לבחור שוב איזה אובייקט לצורך זה, ולאחר בחירת המטרה הראשונה, למעשה, כל פעם שנלחץ Align - יתבצע איפוס על המטרה האחרונה. זה יעשה את הכל יותר אינטואיטיבי ופשוט, לדעתי. צריך כמובן גם לאפשר גרירה של המסך ימינה או שמאלה, כמו שעוברים למצב ידני אחרי מצב מצפן, בכל רגע. גרירה כזו צריכה להעביר את האפליקציה למצב הראשוני שלה, כאילו שהיא רק נפתחה לראשונה, כאשר המטרה האחרונה שנבחרה תשמש לצורך איפוס אם לוחצים על Align. במצב כזה, כאשר מתבצעת גרירה של המסך, האפליקציה צריכה להפסיק להתייחס לסיבוב של הטלפון בציר המאוזן.

נערך היום על-ידי nirzon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארתיום, אני מציע גם שתעשה סדר בגרסאות - תעדכן את הפוסט הראשון כך שבכל רגע נתון יכיל בתוכו קישור לגרסה המעודכנת ביותר ולא יהיה צריך לחפש בתוך השרשור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 months later...

שוחררה גרסה 0.99.3 של SkyHopper

זמינה כרגיל כאן: https://artyom-beilis.github.io/skyhopper.html

שינויים:

• תוקנה בעיה של 0/רווח מוביל בשמות של אובייקטים כך שגם NGC457 גם NGC 457 וגם NGC0457 מפנים לאותו האובייקט ומאפשרים למצוא אותו
  • מעכשיו אני משתמש ב־B-Mag איפה ש־V-Mag לא זמינה. מה שתיקן העדר חלק משמעותי של DSO כמו NGC 3372 שבעצם ערפילית בהירה יחסית.
    מה שהגדיל משמעותית את בסיס הנתונים לכן גם הגבלתי את ה-magnitude המקסימלי של DSO ל־14 במקום 16... גם ככה המסך מתפוצץ באובייקטים במצב כזה
  • הוספתי אפשרות הגדלות הפונטים בהגדרות (ההגדרה הזו נשמרת בפתיחת אפליקציה מחדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

דרושה עזרה בבדיקת מוד התקנה של AstroHopper

אנא ביצעו את הצעדים הבאים:

1. פיתחו את הקישור הבא: https://artyom-beilis.github.io/astrohopper_pwa.html
  2. יוצע לכם לבצע התקנה - תעשו. לחלופית תבחרו בתפריט התקנת אפליקציה.
  3. האפליקציה תורד לשימוש ב־offline ותותקן כאילו זו אפליקציה רגילה
  4. תפתחו את האפליקציה - בדקו כי עובדת
  5. סגרו את כל היישומים ודפדפנים
  6. תעברו למצב "טיסה" כולל סגירת wifi כדי לוודא כי אתם ב־offline
  7. תפתחו את האפליקציה - וודאו כי היא עובדת

דווחו כאן על תוצאות - במיוחד מעניין אותי הספארי על iOS - כי תמיד יש הפתעות

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Artyom אמר:

דרושה עזרה בבדיקת מוד התקנה של AstroHopper

אנא ביצעו את הצעדים הבאים:

1. פיתחו את הקישור הבא: https://artyom-beilis.github.io/astrohopper_pwa.html
  2. יוצע לכם לבצע התקנה - תעשו. לחלופית תבחרו בתפריט התקנת אפליקציה.
  3. האפליקציה תורד לשימוש ב־offline ותותקן כאילו זו אפליקציה רגילה
  4. תפתחו את האפליקציה - בדקו כי עובדת
  5. סגרו את כל היישומים ודפדפנים
  6. תעברו למצב "טיסה" כולל סגירת wifi כדי לוודא כי אתם ב־offline
  7. תפתחו את האפליקציה - וודאו כי היא עובדת

דווחו כאן על תוצאות - במיוחד מעניין אותי הספארי על iOS - כי תמיד יש הפתעות

תודה!

אני עם ios. לוחץ על הלינק ופשוט נפתחת המפה. אין שום דיאלוג שקשור להורדה או התקנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Guydive אמר:

אני עם ios. לוחץ על הלינק ופשוט נפתחת המפה. אין שום דיאלוג שקשור להורדה או התקנה

זה לאו דווקא מציע (כרום הציע פעם אחת אחרים לא)

אז בוחרים התקנה מהתפריט.

זה מה שמצאתי באינטרנט לגבי iOS:

ציטוט

Navigate to the website you want to add as a PWA in Safari. Then tap the ‘Share’ button, scroll down and tap ‘Add to Home Screen.’ Enter the name for the app then tap add. The PWA will show up on your home screen like a native iOS app.

Since the release of iOS 11.3, Safari has supported many of the technologies behind PWAs, including service workers

חשוב שנושא של עבודה offline דורשת service workers וזה דורש iOS 11.3 מעלה (אני מניח שיש לך)

הנה כך זה נראה באנדרואיד:

install.jpeg.af30dc3d5f04e2f7f4adecc31517c739.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פתחת ממסך הבית (אפליקציה) או מהקישור?

רק לוודא אתה פתחת את הקישור הזה: https://artyom-beilis.github.io/astrohopper_pwa.html זה שמכיל pwa בשם של?

מה גרסת iOS שלך?

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 55 דקות Artyom אמר:

אתה פתחת ממסך הבית (אפליקציה) או מהקישור?

רק לוודא אתה פתחת את הקישור הזה: https://artyom-beilis.github.io/astrohopper_pwa.html זה שמכיל pwa בשם של?

מה גרסת iOS שלך?

פתחתי ממסך הבית, לא מהקישור וזה מה שקרה.  

בכל מקרה עכשיו לחצתי פה על הקישור, סגרתי את הדפדפן, העברתי למצב טיסה ושוב לחצתי על האפליקציה ממסך הבית. 

הפעם נפתח כמו שצריך גם במצב טיסה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Guydive אמר:

הפעם נפתח כמו שצריך גם במצב טיסה. 

תודה.

קיבלתי גם ב־CN משוב שזה עובד מעוד משתמש iPhone - נראה שאפשר יהיה להכניס לגרסה הכללית (להיפתר מצורך ב־termux+python)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוחררה גרסה 0.99.5

https://artyom-beilis.github.io/astrohopper.html

• התווספה אפשרות התקנת אפליקציה כמו אפליקציה רגילה - ראו הוראות הקנה כאן: https://artyom-beilis.github.io/manual.html#installing-astrohopper
  • כפתורים עכשיו עם פינות עגולות
  • כיוון שיש אפשרות להפעיל את AstroHopper כאפליקציה - בוטלה תמיכה בשרת python דרך termux

שימו לב הקישור לאפליקצית הבדיקה אינו תקף השתמש בקישור הרגיל

astro-hopper-icon.jpeg.be0275f2a70eb130017519b776521f20.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 months later...

שוחררה גרסה 1.0.1

• למדריך מהיר שמופיע בהתחלה התווסף קישור למדריך המצולם שניר זונשיין יצר
  • תוקן באג שאי אפשר היה לבצע alignment על אובייקט שהוצגה עקב חיפוש אך היה מתחת לגבול המגניטודה לתצוגה
  • עדכונים שונים בהוראות תפעול, בין השאר:
    • עודכן המדריך המצולם לזה שניר הפיק
    • התווספו הוראות איפה ניתן לקבל עזרה ואיפה לפתוח באגים
    • הוראות לעדכון הגרסה

האפליקציה זמינה כרגיל כאן: https://artyom-beilis.github.io/astrohopper.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

שוחררה גרסה 1.0.4

• התוופסה אפשרות להוסיף הערות לרשימת הצפיה בין סוגריים (שתוצג בעת בחירת האוביקט) לדוגמה
    תצוגה
    image.png.91edc1bda10c3db962a3d13d1bc9be14.png
    רשימה
    list: M31 (Andomeda), M64 (black eye)

• התווספו שמות אובייקטים נפוצים כמו M31  Andromeda לתצוגה
  • יש אפשרות לחפש אובייקט לפי השם למשל Andromeda
  • התווספה אופצייה להסתיר שמות הכוכבים (כדי להוריד עומס על תצוגה)
  • תוקנה בעיית חיפוש שמות כוכבים בהם היה רווח כמו "Cor Carolli"

כרגיל זמינה פה: https://artyom-beilis.github.io/astrohopper.html

עדכון: 1.0.5 עם תיקון באג רשימות

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

שוחררה גרסה 1.0.6

• תוקנה בעיית עדכון אוטומטי
  • התווספה תמיכה ב־pinch zoom ב־Android
  • כל ההגדרות (מעט זום ומצב מסך מלא) נשמרים עם פתיחת אפליקציה מחדש
  • תוקנה בעיית בחירת מטרה ב־iOS 10 (תודה על טל עד עזרה בדיבוג)
  • סודרו תפריטים שיהיו יותר קומפקטיים

https://artyom-beilis.github.io/astrohopper.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information