עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור ASIPro לראש חצובה Celestron evolution

תגובות מומלצות

הי לכולם,

פרסמתי גם בפורומים של zwo, בינתיים ללא הצלחה, אז אמרתי שאנסה גם כאן.

אני לא מצליח לחבר את ה-ASIPro החדש שלי לטלסקופ - עשיתי EQ align, ואחר כך חיברתי את ה-ASI באמצעות כבל usb לשלט השליטה של הטלסקופ (הכבל תקין, השתמשתי בו כדי לשדרג את הקושחה של הטלסקופ), אבל הוא אומר לי שהוא לא מצליח להתחבר. 

יש למישהו ניסיון עם בעיות חיבור שכאלה? הצעות למה כדי לנסות?

יונתן

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אחרי לא מעט נסיונות, נראה שהאדם הוא אחד מארבעה (בסדר באסה עולה):

1. כבל usb בעייתי - כנראה לא נכון, כי אני מצליח להשתמש באותו הכבל כדי לשלוט על המאונט מהמחשב. אני אומר לקבל בימים הקרובים כבל שמישהו כבר השתמש בו לחיבור של ה-AAP, ואז נדע סופית.

2. בעיה ב-AAP שלי ספציפית - האם מישהו כאן גר באזור ירושלים/השפלה ואוכל לקפוץ אליו לנסות לחבר את המאונט למכשיר שלו?

3. ש-ASI לא באמת מתכוונים לכך כשהם אומרים לשדרג לגרסת ה-firmware העדכנית ביותר של המאונט, ושה-ASI צריך לעבור שדרוג תוכנה כדי לתקשר עם המאונט.

4. שהמאונט שלי/שלט היד דפוק ולא מתקשר עם ה-AAP. לא ברור לי מה אפשר לעשות במקרה כזה, חוץ מלהחליף שלט (אפשרי אך יקר) או מאונט (פחות ישים). יש למישהו שלט NexStar+ שאוכל לנסות? עדיף כזה שידוע שעבד כבר עם AAP?

מוזמנים לכתוב כאן או בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שחשוב לי זה מישהו עם AAP. אני אביא את המאונט שלי ונבדוק. אין לי מאונט אחר כדי לבדוק את ה-AAP שלי איתו. אני יותר ויותר חושב שהבעיה היא ב-AAP שלי, ושאני צריך לבקש מ-ZWO לשלוח לי חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שמעוניין (ומי שתהיה לו בעיה דומה בעתיד) - הצלחתי סוף סוף לחבר את המאונט ל-AAP.

הבעיה הייתה בדרייבר לא קיים ב-AAP עבור בקר ה-USB החדש יחסית שהמאונט עושה בו שימוש (של חברת Prolific). מסתבר שזו בעיה ידועה של ה-AAP, וש-ZWO הפיצו גרסת מערכת הפעלה נסיונית חדשה על מנת לגרום לו לעבוד עם מאונטים חדשים של EQ6-R (שגם עושים שימוש באותו הבקר; https://bbs.astronomy-imaging-camera.com/d/12655-how-to-connect-the-new-sky-watcher-eq6-r-pro-to-asiair). 

ברגע שהחלפתי את מערכת ההפעלה, הכל עבד כמו חמאה.

המון תודה לכל מי שעזר וסייע, ובמיוחד ליוסי זמיר, שאתמול בערב עזר לי לוודא שהמכשיר שלי לא תקול :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים