עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות לגבי חצובה ממונעת, לשימוש ויזואלי בלבד

תגובות מומלצות

שלום חברים!
אני חושב על שדרוג חצובה.

מה שאני מחפש זה:

1. יכולת נשיאה עד 5-6 ק"ג

2. עקיבה, כולל האפשרות להזיז את הטלסקופ באופן ידני ואחרי זה שהעקיבה תמשיך

3. שליטה על החצובה משלט יעודי עם לחצנים שמאפשרים הזזה "על איוור", כלומר תוך כדי צפיה דרך העינית.
    (אם השליטה היא דרך טלפון בלבד - אז אולי אפשר להשיג זאת בעזרת game controller שמחובר לטלפון...)

4. אפשרות לבחור אובייקט מאפליקציה בטלפון (אנדרוייד) ושהחצובה תוכל להתכוונן עליו - נחמד אבל לא חובה.

יש כלאה חיות בטבע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה מדובר עד 5 ק"ג אז הייתי אומר AZ GTi כי יש לו גם encoders. למעשה היא עונה על הכל חוץ מכושר נשיאה:

אבל כיוון שאתה מסתכל משהו יותר כבד. אז... נראה מה חבר'ה  מנוסים ממני יגידו

זה גם מעניין אותי

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 46 דקות Artyom אמר:

אם היה מדובר עד 5 ק"ג אז הייתי אומר AZ GTi כי יש לו גם encoders. למעשה היא עונה על הכל חוץ מכושר נשיאה:

זה גם מעניין אותי

תודה! אנסה לחקור איך ה-clutches שלה עובדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Artyom אמר:

זה גם מעניין אותי

אם אני לא טועה, azgti מגיעה בלי שלט. זה חיסרון ביחס לדרישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 דקות שחר אמר:

אם אני לא טועה, azgti מגיעה בלי שלט. זה חיסרון ביחס לדרישות.

למיטב ידעתי מוכרים את השלט בנפרד. 

וגם אפשר ג'וייסטיק עם האפליקציה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, עברתי דרך כולן. בשביל הציוד שלך ה - az-gti וה - sky discovery יספיקו. 

שתיהן לפעמים נמכרות עם או בלי שלטים, אבל כמו שרשם ארתיום וניסה רוברט בהצלחה - אפשר לחבר ג'ויסטיק BT זול (השלטים של הנינטנדו גם טובים 😅).

שתיהן מריצות סינסקאן, ובהנחה שיש וויי פיי תוכל לשלוט בהן עם סקאיי ספארי ממש מהמפה בסמארטפון.

לגבי עבודה ידנית וקלאצ'ים - אם המטרה היא לעשות סטאר הופינג ידני, לדעתי שכח מזה. זה נשמע טוב בתיאוריה אבל זה לא ממש עובד במציאות. החיכוך שם לא משהו. זה טוב בעיקר בשביל לעשות תנועות גדולות או לשמור על סנכרון אם בטעות הזזת ידני.

דעתי ידועה על שניהם - היו לי שתיהן ונשארתי עם הדיסקברי. היתרון של GTI זה שאפשר לעבוד משווני, ושל סקאיי דיסקאברי זה שהיא קצת יותר רובסטית ויציבה (מסתדרת יפה עם 6 קילו) ולרוב יותר אמינה מ GTI שנוטה למצבי רוח. מההיכרות שלי עם הצרכים שלך, לך על הדיסקברי. זה מה שהייתי ממליץ לכל מי שרוצה רק ויזואלי. אם אתה רוצה גם לצלם חשיפות ארוכות אז אולי GTI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 דקות Alexander Vyssokii אמר:

ניסית עם הז'וייסטיק? זה אכן נוח?

אני אישית לא אבל כמה חבר'ה פה כן @רוברט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Guy אמר:

תראה, עברתי דרך כולן. בשביל הציוד שלך ה - az-gti וה - sky discovery יספיקו. 

שתיהן לפעמים נמכרות עם או בלי שלטים, אבל כמו שרשם ארתיום וניסה רוברט בהצלחה - אפשר לחבר ג'ויסטיק BT זול (השלטים של הנינטנדו גם טובים 😅).

שתיהן מריצות סינסקאן, ובהנחה שיש וויי פיי תוכל לשלוט בהן עם סקאיי ספארי ממש מהמפה בסמארטפון.

לגבי עבודה ידנית וקלאצ'ים - אם המטרה היא לעשות סטאר הופינג ידני, לדעתי שכח מזה. זה נשמע טוב בתיאוריה אבל זה לא ממש עובד במציאות. החיכוך שם לא משהו. זה טוב בעיקר בשביל לעשות תנועות גדולות או לשמור על סנכרון אם בטעות הזזת ידני.

דעתי ידועה על שניהם - היו לי שתיהן ונשארתי עם הדיסקברי. היתרון של GTI זה שאפשר לעבוד משווני, ושל סקאיי דיסקאברי זה שהיא קצת יותר רובסטית ויציבה (מסתדרת יפה עם 6 קילו) ולרוב יותר אמינה מ GTI שנוטה למצבי רוח. מההיכרות שלי עם הצרכים שלך, לך על הדיסקברי. זה מה שהייתי ממליץ לכל מי שרוצה רק ויזואלי. אם אתה רוצה גם לצלם חשיפות ארוכות אז אולי GTI.

וואי תודה על הפירוט!!! איזה יופי של חומר!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות Alexander Vyssokii אמר:

וואי תודה על הפירוט!!! איזה יופי של חומר!!!

בכיף. דרך אגב בתכלס - אם אתה מרוצה מהיכולת סחיבה והעקיבה של החצובה שלך ופשוט רוצה להשתדרג מהעבודה עם השלט הישן, אתה יכול פשוט לקנות דונגל ווייפיי, ולחבר אליו את השלט BT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information