עבור לתוכן
 • צור חשבון

אשמח לתגובות לגבי הטלסקופ


תגובות מומלצות

מעוניין לרכוש טלסקופ גם לצילום ואני ממש חדש בתחום לא מנושה כלל באסטרונומיה יש לי היום טלסקופ 80 מילימטר שקניתי לבן והתחלתי לראות עצמים וממש אהבתי ואני שוקל ללכת על מערכת צילום וצפייה יחד ולא מעוניין לקנות ולקנות עד שהגיע לתוצאה הרצויה אני בעד לקנות פעם אחת ואולי לשפר בהמשך לא לבזבז עד שהגיע בסוף לאחד שרציתי .

השאלה שלי מה דעתכם על הטלסקופ 

https://telescopes.net/orion-10-truss-tube-ritchey-chretien-astrograph.html 

חצובה חשבתי על 

https://telescopes.net/ioptron-cem70-center-balanced-equatorial-mount.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוצרים האלה מצויינים כל אחד אבל זו מערכת שלא תתאים לצפייה אלא לצילום וגם תעלה 6000$ לפני משלוח ומיסים (קרוב יותר ל 7500-8000$) וזה לפני מצלמה ושאר אביזרים.

יותר מזה, הטלסקופ הזה לא יתאים לכל המטרות (אין כזה טלסקופ) והחצובה פחות נוחה לתצפית ורוב הטלסקופים הניוטוניים יתנו תמונה חדה יותר.

אם לא צילמת מעולם, אני ממליץ בחום להתחיל במערכת אחרת, ללמוד את רזי הצילום - ויש המון מה ללמוד - ותוך כדי תדע בדיוק מה הצרכים שלך. אחרת, אני דואג שתיתקע עם מערכת מאוד יקרה שלא תספק את הצרכים שלך בתחום.

יותר מזה, עם קצת נסיון ומחקר, אתה יכול להגיע למערכת פשוטה הרבה יותר שתיתן לך תוצאות קרובות.

עוד שאלה - האם זו תהיה מערכת קבועה שאיתה תצלם מהבית או שאתה מתכנן גם לרדת למדבר? זה חשוב כי יש כאן שיקולים של פילטרים או אספקת חשמל בשבילו.

שיקול נוסף זה משקל המערכת - הטלסקופ שוקל 35 ליברות וכל זה ללא ציוד נוסף (מצלמה, רדיוסר אם יש, כבלים) וכל זה ללא Tripod שעלותו לכזו מערכת היא 500-800$ בנוסף.

 

אני בעד להשקיע במוצרים טובים אבל אחרי שיודעים מה הצרכים ומה הציוד נותן.

חוץ מזה, הייתי שמח למערכת כזו במצפה קבע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאן תודה על תגובתך

סליחה לא הוספתי אני מצלם עם ניקון פול פרם ואני מבין מאוד בצילום לכן ששאלתי את השאלה יותר על הטלסקופ אני הבנתי שיש רק מעמ לציוד של טלסקופ כך שאני יכול לספוג את המעמ. מצלמה אני די משופשף בנושא וזו נישה חדשה 

לשאלתך אני כן מתכנן לרדת למדבר לצילום אני ולא משהוא שהיה לי קבוע במרפסת וכו ..

לסיכום הצילום לא מפריע לי מצלמה יש לי וציוד סוף אבל יותר על הטלסקופ אני מאמין שאפשר לראות ולצפות בו ללא צילום לא כך?

המצלמה היא כמו עיין של האדם בעצם כך שלא ניראה לי שזה ממש משנה לפי מיטב הבנתי מה שחשוב זה איכות הציוד עצמו לצילום ואשמח לראיונות דגשים וכאלה תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן רותם, קודם כל ברוך הבא. 

בלי להיכנס לך לכיס, אני מבין שלפי הבקשה להמלצות יש לך תקציב יפה לציוד. 

בהמשך למה שאילן המליץ - לגבי טלסקופ שמתאים גם לצילום וגם לצפייה, אני כרגע לא אתייחס, פשוט אגיד שעדיף לך להפריד בין התחומים.

מעבר לזה, הייתי ממליץ לך לא לעשות את אלה כרכישה ראשונה.

אני חושב שלהמלצה לא להשתגע בהתחלה עם ציוד לצילום יש שתי סיבות עיקריות:

 1. חבל להשתגע עם רכישות לפני שמתחילים להכיר את התחום לעומק, ומבינים אם באמת מתחברים לתחום. יש כאלה שמתחילים בכל הכוח, ואז נמאס להם מהר. קח בחשבון ירידת ערך של ציוד מחדש למשומש. עכשיו זה עניין אינדיבידואלי ובוא נניח שהחלטת שאין לך בעיה עם זה.
 2. בצילום אסטרונומי הכל עניין של חשיפות ארוכות. מבלי להיכנס למחירים ועלויות, כלל אצבע הוא שככל שהציוד כבד יותר, וככל שאורך המוקד גבוה יותר (הגדלה גדולה יותר), ככה יותר קשה להשיג חשיפות ארוכות. למרות שציוד יקר ואיכותי יותר, יעזור לך עם כמה מהבעיות  - הרבה הרבה הרבה יותר נכון וקל להיכנס להתחום עם ציוד קטן, קל ופשוט, ולאט לאט להשתפר עם הטכניקה ולהשתדרג.

מקריאה של הפוסט שלך אני מבין את החשיבה, אבל אתה חייב להבין שהניסיון שלך כצלם לא בהכרח יעזור לך בתפעול חצובות אסטרונומיות מורכבות. מדובר בשילוב של תחומים רבים:

 • הכרה של השמיים
 • מכניקה ואלקטרוניקה של החצובה
 • אופטיקה ותפעול הטלסקופ
 • חימום של האופטיקה נגד לחות
 • תפעול מצלמות מקוררות
 • גאיידינג (עקיבה) עם מצלמה שניה
 • תפעול של גלגלי פילטרים
 • למידה ותפעול של תוכנות צילום האסטרו השונות ששולטות בחצובה (לא רק במצלמה)
 • תפעול מערכות חשמל לכל הסיפור הזה

לנסות לעשות את כל זה מייד על ההתחלה עם ציוד כבד ואורך מוקד ארוך זה כמו לקפוץ ראש לבריכה בלי מים. חוסר סבלנות בתחום הזה או שיעלה לך ביוקר כלכלית, או בעצבים ותסכול בלתי נגמר.

לדעתי הרבה יותר נכון יהיה לך לקנות טראקר משווני, לשים עליו את המצלמה שלך, או לכל היותר לקנות לו שובר אור אפוכרומטי איכותי של 60מ"מ ולצלם בשדה רחב. תוכל לצלם ערפיליות, גלקסיות, צבירים וכו', להכיר את השמיים ואת התוכנות השונות. אם אתה רוצה עוד המלצות בשמחה, אבל אני חושב שהסטאפ שהבאת פחות יתאים לך כרגע. 

אחרי שתלמד את כל הסיפור הזה, תלמד לתפעל את כל הציוד, תראה שאתה מתמיד בירידות למדבר, תכיר צלמים אחרים שיתנו לך עצות בזמן אמת, תתקדם לטלסקופ הבא. כלכלית - זה בטוח הרבה יותר נכון מאשר לקנות על עיוור ציוד ב - 20-30 אלף ש"ח.

 

 

 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי רותם,

 

מאוד מסכים עם ההמלצות של אילן וגיא. צילום באמצעות מצלמת Full Frame (לי יש Nikon Z6 שאני משתמש בה) הוא מאוד מספק, אבל אפילו עם טלסקופ 10" מוכוון בעיקר לצילום של גרמי שמים כמו גלקסיות וערפיליות (DSO), ואפשר להשתמש בה גם לצילום הירח (והשמש, אם יש לך פילטר שמש מתאים). אובייקטים קטנים יותר כמו כוכבי לכת יהיה קשה יחסית לצלם, מה גם שטכניקת הצילום שונה לחלוטין. 

 

אם מה שחשוב לך זה להתחיל לצלם תמונות רוחב ולתפוס אובייקטים רחוקים, הכי טוב זה להתחיל עם טראקר משווני למצלמה, ולגדול משם. תוכל לעשות שימוש בעדשות הקיימות שיש לך (20-100 מ"מ לתמונות רחבות, ואם יש לך עדשות זום רציניות עם יחס מוקד נמוך תוכל לקבל תוצאות ממש יפות גם בלי טלסקופ.

 

אני רוצה להדגיש את העניין שגיא ציין בנוגע לתפעול המערכת - זו מיומנות חדשה שחשוב מאוד לקחת את הזמן להתמקצע בה: בעצם בתצפיות אסטרונומיות אנחנו צריכים להתמקצע גם בצד המכני של כיוון המערכת האופטית שלנו (עין, מצלמה, או מצלמה מכוונת מחשב) לעבר האובייקט, וגם בטכניקת הצילום שהיא שונה מצילום "ארצי". הרבה ללמוד (אני רק בהתחלה בעצמי), אבל מאוד מאוד מתגמל.

 

יונתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • צור חדש...

Important Information