עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה אפשר לקנות ציוד בחו"ל ( flo לא שולחים לארץ)

תגובות מומלצות

הי, שאלה לגבי רכישת ציוד בחו"ל ממתחיל עם ידע מועט ביותר, שצופה כרגע רק מהמרפסת על כוכבי הלכת, הירח, וגם על כמה צבירים פתוחים שאפשר לראות גם בעיר.

מתנצל מראש אם זאת חזרה על שאלה קיימת או מידע שמופיע כבר באתר.

יש לי סלסטרון דובסוני 8 אינץ', ואני מעוניין לקנות עבורו (בהדרגה) אביזרים שונים, שחלקם לא נמצאים בשתי החנויות הטובות בארץ.

באחד המקומות כאן ראיתי המלצה על B&H ועל FLO.  אבל עד כמה שאני רואה, FLO לא עושים יותר משלוחים לארץ. האם אני טועה? 

בנוסף, נראה ש Highpoint Scientific עושים משלוחים רק בארה"ב, ולצערי יש דברים שמצאתי רק שם (למשל - תיק נשיאה של אפרטורה לדובסוני 8 אינץ', שיחסוך ממנו את הצורך להתנייד - בבוא העת - עם הקופסה המפלצתית שהגיע בה). 

אז רציתי לשאול את האנשים המנוסים כאן - חוץ מ B&H, איפה עוד אפשר להזמין ציוד בחו"ל? 

תודה רבה מראש,

ירון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול זה מאוד תלוי בציוד.

למשל חלק ניכר מהציוד (עיניות, דיאונלים, פיינדר ואפילו סקופ קטן) קניתי ב־Amazon וב־AliExpress.

למשל אחד היצרנים הפופולריים של ציוד לא יקר וטוב SVBony מוכרת רק שם. חוץ מזה FLO ממש לא מזמן חזרו למכור לארץ אם כי יש פה ושם פריטים שהם לא שולחים. וכמובן יש עוד לא מעט חנויות באירופה וארה"ב

תגיד מה בדיוק אתה מחפש - איזה ציוד

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה! כרגע אני מעוניין ספציפית בתיק הנשיאה של אפרטורה לניוטוני 8 אינץ':

https://www.highpointscientific.com/apertura-8-inch-dobsonian-telescope-case-dobcase8

בנוסף, כתבת שיש לא מעט חנויות באירופה וארה"ב. לשימוש עתידי, יעזור לי מאוד אם תסכים לפרט, למשל, לכתוב שניים-שלושה שמות של החנויות המובילות לדעתך. 

תודה מראש!

ירון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה יוסי, זה מאוד עוזר לי! מיד אוסיף לרשימת המועדפים שלי את החנויות ששלחת. (ובלי קשר, בעקבות התשובה שלך ושל ארטיום, ראיתי באמת שflo חזרו לשלוח. תודה לשניכם! לפני כמה שבועות ניסיתי להזמין שם פיינדר שרציתי, ולאכזבתי לא הצלחתי. בינתיים כבר הזמנתי משהו אחר במקום אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות ירון אמר:

בנוסף, נראה ש Highpoint Scientific עושים משלוחים רק בארה"ב, ולצערי יש דברים שמצאתי רק שם (למשל - תיק נשיאה של אפרטורה לדובסוני 8 אינץ', שיחסוך ממנו את הצורך להתנייד - בבוא העת - עם הקופסה המפלצתית שהגיע בה)

יש לזה פתרון - יש חברות שעושות משלוחים מארה"ב לישראל.

אני השתמשתי בשירות של ushops כדי לשלוח טלסקופ מחנות בארה"ב, והוא הגיע בשלום ודי מהר.

באופן כללי, אגב, יש עוד דרכים זולות יותר לנייד דובסוני. אפשר למשל לכסות אותו בשמיכה ולשים בתא המטען של הרכב.

לי יש דובסוני 8" ולא הרגשתי צורך לקנות תיק מרופד בשבילו, למרות שלקחתי אותו איתי הרבה מאוד פעמים ברכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחר, תודה רבה - גם על ההפניה ל ushops וגם על העצה לגבי הובלת הדובסוני! רציתי לשאול - כשאתה שם אותו בתא המטען עטוף בשמיכה, הוא לא מטלטל מצד לצד בפניות ונחבט (גם אם באופן מרוכך, בזכות השמיכה)? ראיתי גם שזה מה שאד טינג עושה, וזאת השאלה הראשונה שעלתה לי. יש לך טיפ איך לעגן אותו בתא המטען? תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנוסעים לתצפית יש כל כך הרבה ציוד בתא המטען, עד שלטלסקופ לא אמור להיות מקום להתגלגל 😉

חוץ מזה, בעיית התגלגלות תהיה באותה מידה גם אם משתמשים בתיק הייעודי שנתת אליו קישור.

אגב, אני אישית לא שם אותו בתא המטען עם שמיכה (הרכב קטן מדי, הוא לא נכנס שם), אלא משכיב אותו על הספסל האחורי של הרכב וחוגר אותו עם החגורה.

1636300364088.jpg.1613d53d5e79494d9758a0e234d0e723(1).jpg.3d1de8807d609399d80c3fca46931d78.jpg1636300364078.jpg.5d1bb032daab6a22e0039ee6a31e00e8(1).jpg.e5c5ab5eece956ebbefadea0077b0551.jpg

אני מניח אותו ככה, עם מגבת מסביב לחלק של הצינור שיושב על הבסיס, וספוג על הבורג שנמצא במרכז הבסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information