עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לטלסקופ לצילום

תגובות מומלצות

אני מחפש לקנות טלסקופ.
זה בגדול הפעם הראשונה שאני קונה (חוץ מהקטן שהיה לי כילד).
פשוט, עד עכשיו לא היה תקציב.

ה"דרישות" הם:
מחזיר אור
מינימום 8 אינץ' עם אפשרות ליותר אם המחיר נשאר סביר
מתאים לחיבור מצלמה. יש לי FujiFilm XT-30II
חצובה טובה שמספיק טובה להחזיק גם את המשקל של המצלמה.
ממונע לצורך צילום ארוך-זמן
עדיפות לממוחשב
נישא ברמה סבירה

התקציב אינו אין-סופי אבל הוא יחסית גבוהה (כמה אלפים אם צריך). אני לא רוצה להיות במצב שאקנה ואח"כ אצטער שלא קניתי קצת יותר משוכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 59 דקות theblitz9 אמר:

התקציב אינו אין-סופי אבל הוא יחסית גבוהה (כמה אלפים אם צריך). אני לא רוצה להיות במצב שאקנה ואח"כ אצטער שלא קניתי קצת יותר משוכלל.

קודם כל 8", צילום ארוך זמן ותקציב של כמה אלפים בודד לא בדיוק הולך ביחד.

מעבר לזה מספר דגשים כלליים בלי לדעת פרטים - (גילוי נאות אני רק מתחיל את צעדי בצילום... וזה מאתגר)

• קודם כל אני אתן מה שרוב האנשים יגידו לך... אל תתחיל מצילום תתחיל מויזואלי אפילו בסיסי, הכרות שמיים וכד' כי יש כך־כך הרבה מה ללמוד שהכרות עם השמיים, אובייקטים כד'
  • בניגוד לוויזואלי, לצילום לא חייבים מפתח גדול/אורך מוקד גדול. הרבה יותר קל להתחיל עם טלסקופ קטן יותר ושדה רחב: הרבה יותר סלחני
  • בהינתן מצלמה, אם יש לך עדשה באורך מוקד ארוך יחסית כבר יש לך טלסקופ - מה שצריך זה עקיבה... ועם זה אפשר להתחיל
  • אתה לא צריך להסתכל רק על הטלסקופ אלא להתחיל מעקיבה - קרי חצובה שהיא אפילו יותר חשובה מהסקופ עצמו

מעבר לזה בהצלחה

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

בקשר להכרות השמיים - שם אין לי בעיה. אני למדתי אסטרנומיה בבית ספר (אמנם לפני כמה שנים)ץ זו לא תהוה בעיה.
למצלמה שלי כרגע יש עדשה פשוטה שמגיעה איתה: 18-55.

השאלה הגדולה בזה האם כדאי להשקיע בנפרד בטלסקופ ובעדשה.

כמובן, שארצה חצובה עוקבת.

אני עקרונית רוצה שתי עולמות:
מצד אחד אני רוצה לצלם - במיוחד עבור עצמי.
מצד שני, אני אוצה גם צפייה - גם לי וגם לילדים/נכדים.

כתבת "קודם כל 8", צילום ארוך זמן ותקציב של כמה אלפים בודד לא בדיוק הולך ביחד".
איזה סדר של תקציב צריך לדבר כזה?

נערך היום על-ידי theblitz9
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 19 שעות theblitz9 אמר:

תודה על התשובה.

בקשר להכרות השמיים - שם אין לי בעיה. אני למדתי אסטרנומיה בבית ספר (אמנם לפני כמה שנים)ץ זו לא תהוה בעיה.
למצלמה שלי כרגע יש עדשה פשוטה שמגיעה איתה: 18-55.

השאלה הגדולה בזה האם כדאי להשקיע בנפרד בטלסקופ ובעדשה.

כמובן, שארצה חצובה עוקבת.

אני עקרונית רוצה שתי עולמות:
מצד אחד אני רוצה לצלם - במיוחד עבור עצמי.
מצד שני, אני אוצה גם צפייה - גם לי וגם לילדים/נכדים.

כתבת "קודם כל 8", צילום ארוך זמן ותקציב של כמה אלפים בודד לא בדיוק הולך ביחד".
איזה סדר של תקציב צריך לדבר כזה?

חצובה שמתאימה לסחוב 8 אינץ לצילום תעלה מינימום 5 אלף ותהיה מאוד כבדה ומסורבלת (או שתהיה קטנה יותר ותעלה הרבה יותר).

וזה בלי לדבר על טלסקופ, מצלמה, ועוד הרבה אביזרים שצריך.

לדעתי - תקנה דובסוני לתצפית וסקופ קטן עם חצובה עוקבת קטנה לצילום.

יש איזה צלם שמוכר ריג כמעט שלם, שכולל חצובה, ניוטוני 8 אינץ ועוד כמה אביזרים (בלי מצלמה אם אני זוכר נכון). זו אופציה, אם אתה מתעקש על הכיוון הזה.

https://m.facebook.com/groups/243719812776310/permalink/1649402745541336/?mibextid=Nif5oz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות שחר אמר:

לדעתי - תקנה דובסוני לתצפית וסקופ קטן עם חצובה עוקבת קטנה לצילום.

דווקא הרעיון הזה נשמע הכי הגיוני.
סביר יותר שצילום אעשה רק מהבית. לא אסחוב את זה לבתים של הילדים.

מצד שני, צפייה בהחלט אעשה גם בבית של הילדים (יותר עבור הנכדים) ולכן לא צריך ממונע/עוקבת בשביל זה.

עכשיו כמובן השאלה הגדולה:

מה בדיוק לקנות ומאיפה. 🙂

נערך היום על-ידי theblitz9
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 14 שעות theblitz9 אמר:

מה בדיוק לקנות ומאיפה

אתה יכול לקנות דובסוני 8 אינץ' (לא בטוח שהוא במלאי, תבדוק) או דובסוני 10 אינץ' בברקת.

אתה יכול במקום זה לקנות בקוסמוס דובסוני 8 אינץ' או 10 אינץ'. לא יודע אם הם במלאי.

ההבדל העיקרי בין 2 הסוגים הוא שהסוג השני מתקפל. יש לזה יתרונות וחסרונות. בגדול אם אחסון ושינוע הם לא בעיה (רכב גדול ומקום בבית לאחסן כזה טלסקופ) אז עדיף את הצינור הסגור. הסוג הראשון גם מגיע מאובזר יותר טוב.

לגבי חצובה עוקבת לצילום - אתה יכול לקנות az-gti עם wedge לעבודה משוונית (אפשר גם למצוא כאלה מדי פעם יד שניה).

טלסקופ לצילום זה כבר יותר מסובך, יש הרבה מאוד אפשרויות, במגוון מאוד רחב של מחירים, ואני לא לגמרי בטוח איך לחבר אליהם את המצלמה ואיזה טלסקופים יתאימו למצלמה הזו.

יש פה אנשים אחרים שמנוסים עם צילום בdslr, ואני מניח שבהקשר הזה יהיה להם מה לומר. @רוברט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אתחיל שצילום וצפייה באותה המערכת זו כמעט משימה בלתי אפשרית, לפחות בתקציב נמוך.

מצלמת DSLR לא ממש שונה ממצלמה אסטרונומית. יש חיישני קרופ ויש חיישנים עם סנסור גדול יותר (Full frame). חשוב להיות מסוגל לשלוט על המצלמה מרחוק כי כל נגיעה תגרום לרעידות שימרחו את התמונה.

לצפייה מחפשים את הקוטר הגבוה ביותר ואילו לצילום משתמשים במגוון טלסקופים וזה תלוי מטרה. ערפיליות פלנטריות או צבירים קטנים - אורך מוקד ארוך בעוד לערפיליות שהן יחסית גדולות משתמשים בטלסקופים בעלי אורך מוקד נמוך יותר כדי לקבל שדה רחב יותר.

ראיתי שהומלץ לך להשתמש בעדשה עם המצלמה שלך ואני חושב שזו התחלה מצויינת. עם זאת עדשת הקיט 18-55 לא ממש מתאימה לצילום אסטרונומי. בנוסף, למצלמות DSLR יש פילטר IR שמסנן אורכי גל שבצילום אסטרונומי דווקא די חשובים. הסבה של מצלמה כזו זה תהליך עדין שימנע ממך להשתמש בה לשימושים אחרים וכנראה בלתי הפיך.

אני התחלתי לצלם אובייקטים של חלל עמוק עם טלסקופ קטן בקוטר של 60ממ, הנה תוצאה (שיש לא מעט מה לשפר בה) לדוגמה:image.png.b8ee4828513528024647460b926f0804.png

טלסקופים קצרים כאלה סלחניים יותר מאשר טלסקופ באורך מוקד ארוך יותר, מאפשרים צילום של שדה רחב יותר ולא דורשים חצובה משוגעת טובת העקיבה. ה AZ GTI ששחר המליץ לך  תסחוב כזה מכשיר די בקלות.

האפשרויות שלך לטלסקופ של 8" הן כאלה: ניוטוני באורך מוקד של 1000ממ או טלסקופ קטדיופטרי באורך מוקד של 2000ממ.

ניוטוני יכול להגיע על חצובה דובסונית ממונעת ולאפשר עבודה בחשיפות קצרות יחסית או על חצובה משוונית שלרוב נקנית לחוד ולאפשר חשיפות ארוכות יותר. קח בחשבון שטלסקופ כזה ידרוש קולימציה מדוייקת ככל הניתן, בעיקר לצילום.

טלסקופ קטדיופטרי לרוב נמכר בקיט עם חצובת אלט-אזימוט שוב, אותה הבעיה של חשיפות קצרות (בגלל סיבוב השדה) או עם חצובה משוונית.

קצת לגבי עלויות - טלסקופ צילום 60ממ יעלה בסביבות 400-500$ ואפשר גם להגיע לקטרים של 70-80ממ ולהשאר בטווח מחירים סביר. זה המחיר ללא החצובה.

טלסקופ קטדיופטרי 8" יעלה 1200$ ויותר וידרוש חצובה מסיבית הרבה יותר מה AZ-GTI.

בכל מקרה, כדי להגיע לזמני חשיפה ארוכים מאוד (לא תמיד חייבים) יש צורך בטלסקופ קטן נוסף ומצלמה אסטרונומית פשוטה לתיקוני עקיבה - חשוב לדעת שהחצובה שתקנה תומכת בזה (רובן תומכות)

----------------------------------------------------

אכלתי לך את הראש אבל ממליץ שתמשיך לחקור את התחום על מנת לקנות משהו שיהיה שימושי ובמחיר שפוי. אם תאהב את התחום תמיד אפשר לשדרג.

אם תרצה להעמיק יותר אתה מוזמן ליצור קשר גם בפרטי, אשמח לענות על כל שאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information