עבור לתוכן
  • צור חשבון

התמודדות עם בעיות דיוק של NexStar SE8

תגובות מומלצות

החצובה הזו מאוד פופולרית אבל לכוון אותה ולקבל דיוק סביר זו קוץ בטוכס... אם לויזואלי זה טיפה פחות קריטי לצילום/EAA עם שדה קטן זה די נורא.

הבעיה העיקרית לפחות לפי איך שזה נראה לי ה־backlash של כמעט מעלה בציר הגובה.

תהליך האיפוס עד כה שראיתי עובד.

1. איפוס שני כוכבים ידועים
  2. להתקרב לאובייקט מאותו כיוון כמו שהחצובה מסיימת למעלה וימינה.
  3. אחרי האיפוס הצלחתי להגיע למצב בו האובייקט מגיע לשדה (אפילו קטן)

אבל יש פה שתי בעיות

1. אם אני צופה באובייקט בכיוון מערב העקיבה צריכה להתבצע בכיוון מטה. כיוון שהחצובה סיימה בכיוון מעלה בגלל ה־backlash למעשה היא לא זזה בכיוון מטה ולא מבצעת את העקיבה - למעשה האובייקט מאוד מהר יוצא משדה הראיה
  2. תיקון המיקום. נגיד אני צריך לתקן את המיקום של האובייקט. אם זה בכיוון העקיבה (כשהיא פועלת) זו לא בעיה אבל אם אני צריך ללכת הפוך - (א) היא לא תזוז עד שכל ה־backlash "ייאכל" ואז כשאני מנסה לחזור שוב אין עקיבה. כדי לתקן את האובייקט בציר הגובה - ברוב המקרים הוא בכלל ייצא משדה הראיה

הצעות איך להתמודד עם זה?

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם תעבוד עם שארפקפ (ואני יודע שאין לך מחשב חלונות), תוכל להתגבר בקלות על בעיות חוסר הדיוק בעזרת ביצוע Plate Solving ותיקון אוטומטי ששארפקפ יודע לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב סיכום קטן - מה שמוצע בסרטון ממש עוזר. אבל אני הבנתי שהבעיה בחצובה שלי ממש חריגה. אני שמתי ערכי backlash על מקסימום ועדיין זה לא חוזר לצד השני במידי אבל עדיין יותר טוב.

הדיוק הפעם היה על הפנים אבל אולי זה קשור שטעיתי באיפוס בבחירת אחד הכוכבים. בכל אופן צילמתי קצת. אי אשפר להגיע לחשיפות ארוכות. ב־5 שניות יש מריחות ממש. ירדתי ל־2 שניות ועדיין היו קפיצוצ מאוד רציניות.

נראה לי עם הגדרת backlash הבעיה הרבה יותר קטנה, אבל החצובה הזו לויזואלי בלבד (לפחות עם C8).

מה שכן. אפשר לשים פשוט guide scope ועם plate solving לתקן הגעה למקום הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-17.1.2024 at 15:59 nirzon אמר:

אני חושב שאם תעבוד עם שארפקפ (ואני יודע שאין לך מחשב חלונות), תוכל להתגבר בקלות על בעיות חוסר הדיוק בעזרת ביצוע Plate Solving ותיקון אוטומטי ששארפקפ יודע לעשות.

אתה יכול לתאר בקצרה מה התהליך. כי זה נראה לי באמת יכול להיות אולי פיתרון ל"כאבי ראש" שהחצובה הזאת עושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל בסרטון למעלה הוא מסביר טוב. בגדול הרעיון להגדיר backlash מעלה מטה כך כשאתה משנה כיוון הוא מזיז את המנוע קצת יותר לאכול את הbacklash.

אבל במקרה שלי גיליתי תקלה ממש וזה כבר משהו אחר לחלוטין 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

טוב אני רושם פה סיכום של טיפול בתקלת ציר שזז.

תקלה עצמה זה כשלון של המיסב שגורמת לציר לא להיות יציב ולזוז מצד לצד.

• האפשרות הראשונה והפשוטה ביותר זה להזמין מנוע חליפי. הוא אחד החלפים הבודדים הזמינים: https://www.celestron.com/products/motor-assy-altdec-for-nexstar-68-se-telescopes כנראה מסיבה טובה - שמסתבר התקלה הזו מאוד נפוצה. ראיתי שאפשר למצוא כאלה בכ־$150 לפני משלוח/מיסים
  • האפשרות השניה זה החליף מיסב עצמו. מצאתי מדריך מפורט כולל הסבר איפה להזמין מיסבים: https://www.nexstarsite.com/download/ReplacementNexStarIAltitudeBearingsV2.pdf 
  • האפשרות השלישית זה להפוך את החצובה לידנית :-) וזה מה שאני עשיתי כי למען האמת רציתי חצובה ידנית מלכתחילה. פירקתי את שני המנועים. פרקתי את לוח הבקרה והמכסה עם מעמד לסוללות ואז למעשה ההחצובה הפכה לידנית :-). עכשיו היא גם מגיעה לזניט עם דיאגונל 2" בלי שום בעיה בזכות רווח גדול יותר. שמתי AstroHopper ורמת התסכול שלי ירדה בסדר גודל

-------------------------------------------------------------

שימו לב - אני לא מציע לתקן את החצובה ע"י הפיכתה לידנית אלא אני אומר שזו אפשרות למי שיהיה מרוצה מחצובה ידנית.

למעשה מלכתחילה רציתי חצובה ידנית:

• לא אהבתי את הרובוט - יותר מידי התעסקות: לדאות לספק כוח/סוללות טעונות
  • האיפוס שלוקח לא מעט זמן ומען האמת לא הכי ידידותי עם השלט (למשל האיפוס של AZ GTi עם אפליקציה הוא הרבה יותר מהיר וקל).
  • כל מכה על חצובה וצריך לאפס מחדש.
  • החצובה הזו לא מגיעה לזניט עם דיאגונל 2" וקל מאוד בטעות לעבור את מגבלת הגובה. אז דיאגונל נתקע, קלאץ' מחליק ואכל האיפוס הולך לפח.

בקיצור - חיפשתי חצובה ידנית וברגע שהבנתי שכל מה שמחזיק את הצירים מלנוע זה המנועים פשוט פירקתי אותם.

וזה הפך לחצובה של דובסוני שולחני. חיברתי AstroHopper (לא מצאתי ולקרו בבית, אז חיברתי מכסה עם אזיקון בינתיים). ואז יכולתי לשוטט בכיף בשמיים צבירים פתוחים: M35, M36, M37, M38, אוריון, צבירים בקרבת הכלב הגדול M41, M50, M48, M47. היה שפוט כיף. הדיוק של אסטרוהופר היה מספיק לחלוטין ולרוב הביא את האובייקטים למרכז השדה של עינית 2" (1.15 מעלות לפי החישוב של field stop) 

מה פחות מוצלח: אין דרך להדק את הקלאץ'. הוא מספיק חזק שהחלפת עיניות (2" ב־1.25") לא תזיז את הטלסקופ, אבל ברגע שמורידים גם עינית וגם את הדיאגונל הכבד, מרכז הכובד זז מספיק והטלסקופ מתחיל להתדרדר קדימה. לכן צריך להיות מאוד זהיר בזמן פירוק הרכבה.

אני חושב שאחבר איזה נעילה מבחוץ כדי למנוע תזוזה בזמן פירוק והרכבה של הטלסקופ.

c8.jpeg.a37382b0ced83af006a9c6e6f465b344.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information