עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפורים של טלסקופ סקיווטשר 12 אינץ flextube

תגובות מומלצות

"הזהרה"  טקסט ארוך.

לפני כמה שנים רכשתי מאילן את ה skywatcher 12 inch flex אחרי שהוא קפץ ל20 אינץ. אני בהחלט מרוצה מהמכשיר ונהנה ממנו בתצפיות לא רבות לצערי שמצליח להגיע אליהם, אז אם אני כבר מגיע לתצפית הייתי רוצה שהמכשיר יתן את ה100 % מהפוטנציאל שלו ,לכן החלטתי שאני רוצה לשפר את ביצועיו ו*לסחוט" ממנו עוד  אם אפשר.

א) שיפור המכניקה שהיא הנקודת "אכילס" בחלק גדול של טלסקופים הסינים.: 

אחרי שעברתי קצת בפורומים ראיתי  ש לשיפור התנועה בaltitude ובאזימווט - מחליפים את מסבים )bearings( הקיימים שהם מפלסטיק רגיל למסבים שעשויים מטפלון (virgin teflon) ו על חלק שבה איתם במגע מדביקים סוגים של formaica או חומר פולימרי דומה.  לפי מה שראיתי החומרים עצמם לא יקרים יחסית אבל זה דןרש עבודת נגרות שאני לא בטוח עד כמה אצליח בה. יתכן ובסוף אחרי שאגבש תוכנית מדוייקת ואזמין את החומרים אפנה לנגר כלשהו

2.תוכנית חלופית היא לשדרג לבסיס עם עקיבה אבל זאת הוצאה כספית גבוה משמעתית יותר

ב.  שיפור בהיבט האופטי:

הנפוץ ביותר שראיתי הוא "השחרה^ (flocking) של החלק הפנימי של הטיוב של הטלסקןפ וחלקים אחרים שיכולים "לסנוור" כמו לדןגמה צדדים של מראה משנית. השחרה כזאת אמורה לשפר את הקונטרטס של התמונה המתקבלת.

יש כמה שיטות , עם צבע או עם סוג של מדבקה.חלק צובעים הכל ואז יש צורך בלפרק את כל המראות וחלקים אחרים מהטלסקופ וחלק משחירים רק שטחים למול הפוקוסר ואז אין צורך בפירוק.

2. שיפור נוסף שראיתי היא החלפה של מראה משנית למראה גדולה יותר ואיכותית יותא על מנת לנצל טוב יותר את כל הפוטנציאל של מראה הראשית,אם הבנתי נכון. למרות שמצד שני זה אמור להגדיל הסתרה וגם תהליך עצמו דורש הסרה והדבקה של המראה שנראה לי טריקי אז לא בטוח ב100 % בסעיף הזה.

3. הוספת shroude , שזה די  סטנדרט אבל עוד אין לי אותו כי די התקמצנתי להוציא 90 $ על בד. ראיתי שעושים חלק ממזרנים לטיוליים אולי אלך על זה גם.

בכל אופן   אלה השיפורים בתוכנית . לא יודע כמה מכל זה אבצע בפועל.אני כנראה אתחיל מfloaking שנראה פשוט יחסית. 

אשמח לשמוע מה חושבים על זה ואם יש דברים נוספים שהייתם ממליצים. אם מישהו גם רוצה לבצע שדרןגים דומים אפשר  להזמין ביחד חומרים ואולי להוזיל עלויות, כי חלק מהחומרים באים בחבילות.

נערך היום על-ידי Misha Kon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני שמח שאתה מטפל בו יפה 🙂 

לגבי המכניקה, זה מה שגיא עשה ל 10" שלו:

20210903_182810

בצורה כזו ה Bearing אמורים לתת לך יציבות גבוהה יותר והתמודדות טובה יותר עם משקלים בחלק הקדמי (עיניות כבדות) כמעט ללא משקולות. צריך לראות האם זה אפשרי גם בטלסקופ שלך עם המוטות.

לטובת shroud, אתה יכול ב 65 שקלים לרכוש 2 מטר מרובע של ספוג קשיח אבל גמיש בעובי של 1 ס"מ שקל מאוד לעשות ממנו מעטה נגד אור ועל הדרך אם אתה צריך גם מגן לחות לחלק הקדמי. עדיין ישאר לך כמויות יפות מהחומר (טוב גם לעיניות)

https://www.casesonline.co.il/product/לוח-ספוג-קשיח-לחיתוך-עצמי-פוליאטילן/

לא הייתי רץ להחליף את המראה המשנית כל כך מהר אבל הייתי כן שוקל לשדרג את הפוקוסר לכזה עם שתי מהירויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות Misha Kon אמר:

3. הוספת shroude , שזה די  סטנדרט אבל עוד אין לי אותו כי די התקמצנתי להוציא 90 $ על בד. ראיתי שעושים חלק ממזרנים לטיוליים אולי אלך על זה גם.

אתה יכול לקנות בכל חנות יצירה חומר שנקרא "מפל" (בצבע שחור :-) ) ולייצר ממנו מגן אור. זה עולה אולי 4 ש"ח לדף  (תצטרך לפחות 2 דפים בשביל ההיקף)

לגבי המכניקה - אם לא לבנות לבד (גיא תבנה לנו בבקשה !) אז אפשר לרכוש בארה"ב מ astrgoods.com אבל זול זה לא ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• לגבי מכניקה בציר אלטיטוד, זה באמת עקב האכילס של הבסיס הזה. כשאחזור לארץ יש מצב באמת שאבנה בסיסית כאלה בהזמנה. יש לי כבר כמה רעיונות שמשתוללים לי בראש. בכל מקרה, שימוש במשקולות (מגנטים או בתוך רצועה כלשהי) לאיזון ישפר לך את המצב בצורה דרסטית גם בקונפיגורציה הנוכחית.
  • פוקוסר 2 מהירויות אני חושב שיש לך
  • לגבי פלוקינג של החלק הפנימי - זה משהו שאני מתכוון לעשות בעצמי. בגלל שאצלך הטיובה פתוחה באמצע ואי אפשר להימנע מסינוורים בצורה מלאה, לא בטוח שצריך הכל. אולי רק את איזור שמול הפוקוסר. נראה לי שולאסוב הראה משהו כזה אצלו בבלוג
  • ברגי קולימציה ידניים למשנית
  • מאוורר
  • מראה משנית - שוב, קצת יותר הסתרה אבל יתכן שזה זניח. שאל בקבוצת הפייסבוק של הסקייווצרים הדובסונים, בטוח שיש מי שכבר עשה את החישובים והחליף
  • שראוד יתן לך לדעתי הכי הרבה נחת מכל השדרוגים. ממש קריטי לסינוורים ונגד לחות ולכלוך. הכי נוח ושימושי זה מה ש astrozap מוכרים (אני חושב שזה מה שיש לגיא גבוביץ׳) קצת יקר אבל איכותי. שים לב שאם אתה עובד במצב בינו (קיפול קטן) זה בעיה כי הבד לא מתוח ואז הוא צונח לאמצע וחוסם קצת מהאור
  • אני בזמנו עשיתי שראוד מספוג שאילן קנה בכמות בלתי הגיונית. עשה את העבודה יופי, אבל פחות נוח מזה של אסטרוזאפ. 
  • 1B61E627-9C78-432F-94AB-A8E4E97A66D8.jpeg.61d1768ad87e282ff23bd4100741d864.jpeg
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 שעות Misha Kon אמר:

"הזהרה"  טקסט ארוך.

לפני כמה שנים רכשתי מאילן את ה skywatcher 12 inch flex אחרי שהוא קפץ ל20 אינץ. אני בהחלט מרוצה מהמכשיר ונהנה ממנו בתצפיות לא רבות לצערי שמצליח להגיע אליהם, אז אם אני כבר מגיע לתצפית הייתי רוצה שהמכשיר יתן את ה100 % מהפוטנציאל שלו ,לכן החלטתי שאני רוצה לשפר את ביצועיו ו*לסחוט" ממנו עוד  אם אפשר.

א) שיפור המכניקה שהיא הנקודת "אכילס" בחלק גדול של טלסקופים הסינים.: 

אחרי שעברתי קצת בפורומים ראיתי  ש לשיפור התנועה בaltitude ובאזימווט - מחליפים את מסבים )bearings( הקיימים שהם מפלסטיק רגיל למסבים שעשויים מטפלון (virgin teflon) ו על חלק שבה איתם במגע מדביקים סוגים של formaica או חומר פולימרי דומה.  לפי מה שראיתי החומרים עצמם לא יקרים יחסית אבל זה דןרש עבודת נגרות שאני לא בטוח עד כמה אצליח בה. יתכן ובסוף אחרי שאגבש תוכנית מדוייקת ואזמין את החומרים אפנה לנגר כלשהו

2.תוכנית חלופית היא לשדרג לבסיס עם עקיבה אבל זאת הוצאה כספית גבוה משמעתית יותר

ב.  שיפור בהיבט האופטי:

הנפוץ ביותר שראיתי הוא "השחרה^ (flocking) של החלק הפנימי של הטיוב של הטלסקןפ וחלקים אחרים שיכולים "לסנוור" כמו לדןגמה צדדים של מראה משנית. השחרה כזאת אמורה לשפר את הקונטרטס של התמונה המתקבלת.

יש כמה שיטות , עם צבע או עם סוג של מדבקה.חלק צובעים הכל ואז יש צורך בלפרק את כל המראות וחלקים אחרים מהטלסקופ וחלק משחירים רק שטחים למול הפוקוסר ואז אין צורך בפירוק.

2. שיפור נוסף שראיתי היא החלפה של מראה משנית למראה גדולה יותר ואיכותית יותא על מנת לנצל טוב יותר את כל הפוטנציאל של מראה הראשית,אם הבנתי נכון. למרות שמצד שני זה אמור להגדיל הסתרה וגם תהליך עצמו דורש הסרה והדבקה של המראה שנראה לי טריקי אז לא בטוח ב100 % בסעיף הזה.

בכל אופן   אלה השיפורים בתוכנית . לא יודע כמה מכל זה אבצע בפועל.אני כנראה אתחיל מfloaking שנראה פשוט יחסית. 

אשמח לשמוע מה חושבים על זה ואם יש דברים נוספים שהייתם ממליצים. אם מישהו גם רוצה לבצע שדרןגים דומים אפשר  להזמין ביחד חומרים ואולי להוזיל עלויות, כי חלק מהחומרים באים בחבילות.

תודה, הבאתם פה כמה כיוונים טובים ונקודות למחשבה. באמת אתחיל מsroud כנראה, שזה הכי םשוט . פוקוסר באמת שדרגתי דבר ראשון.

מה שכן לא הייתי מודע ליכולות שלך גיא בתחום הבניה, תותח .הבסיס נראה מעולה ,אפילו כוס קפה הוספת מתחת לטיוב 😉 . אם תחליט לבנות בסיסים לflexim אני ראשון בתור, כי מכניקה שלו לא להיט. אפילו לא האיזון אלה התנועות שלא חלקות  שהכי מורגש בהגדלות בינוניות וגבוהות. אני מאוד אוהב "לפצח" צבירי גלקסיות קטנות כמו בבתולה לדוגמה ושם זה קריטי ודי מעצבן שפתאום טלסקופ  קופץ ולך תחפש שוב את הגלקסיה כי , צריך גם לשחק עם ידיות על מנת לחזק או להחליש חופש התנןעה .בקיצור לנקודה בעיתית.

ראיתי באמת באתר שלastrogoods קיטים יפים לשדרןג החצובה שהם , שלחתי להם מייל לבדיקה כמה יעלה בסיס כזה אבל עוד לא קבלתי תשובה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , אז בינתיים הספקתי לפרק את הבסיס ולהחליף את מסב הישן לחדש שהוזמן מאליאקספרס בכמה גרושים .

בנוסף מרחתי את מיסבים הקטנים עם סבון קשה (סבון של פעם) ראיתי את הטיפ הזה באחד הפורומים . בסופן של דבר יש שיפור די טוב בתנועה באזימוט. כמעט אין קפיצות ותנועה מאוד חלקה אך לא חלקה מידי. 

בתמונה זה הישן, היו גם חסרים מתברר כמה מסבים הקטנים שזה גם מסביר את הבעיות בתנועה שחוויתי. 

image.png.8cbcfd8b5812faf0b8ff501d8e4d50a1.png

20211019_215716.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים