עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתרון לסיבוב מצלמה, הכנסת פילטר ומרווח מהמפחית

תגובות מומלצות

היי,

עד עכשיו היה לי רק טלסקופ אחד (Mak 150) והשתמשתי ל-EAA בספייסרים פשוטים של ZWO כדי להגיע למרווח 105 מ"מ מהמפחית (Meade SCT f/6.3). אותו פתרון של ספייסרים קיים ומורכב כל הזמן על שתי המצלמות (צבע ומונו). המפחית התחבר ישירות לתבריג SCT של הסקופ, אליו הוברג visual back 2 inch ואת המצלמה עם הספייסרים השחלתי פנימה והידקתי. כשהשתמשתי בפילטר UHC, פשוט הברגתי אותו בקצה הספייסר האחרון.

ככה זה נראה:

msg-364482-0-81471600-1618510386.jpg.a9eb338064efb9103a5305e6f77a9a3c.jpg

יש עם זה שלוש בעיות עיקריות:

1) הפילטר קרוב מידי למפחית וזה יוצר קצת הילות מעצבנות בכוכבים בהירים

2) חיבור בהידוק היקפי ב-visual back במקום הברגות לכל האורך

3) הסיפור הזה לא מתאים לשובר האור החדש שלי (GT71) שבו נדרש מרווח יותר קטן מהמפחית שלו

התחלתי לחפש פתרון והגעתי לזה:

- במקסוטוב אחרי המפחית יבוא ספייסר מתבריג SCT ל-SCT, אליו יוברג מתאם SCT ל-M48, אליו מסובב מצלמה M48 שמאפשר גם ניתוק והחלפה מהירה - קישור (1). סה"כ 56 מ"מ

- לשתי המצלמות (178MM/MC) יחובר filter drawer של ZWO - קישור (2), מתאם M42 ל-M48, והחלק הנתיק של המסובב (רק עבור המקסוטוב) - סה"כ 49.5 מ"מ

- בשובר יהיה מסובב ייעודי שמחובר לצד הטלסקופ ואחריו המפחית. המפחית יפצה על המרווח הנוסף שנדרש (8.1 מ"מ) כי הוא מתכוונן

ככה אקבל מרווח 105.5 מ"מ במקסוטוב ו-64.1 מ"מ בשובר, תהיה אפשרות להכניס ולהוציא פילטר מהר ולעבור מהר בין המצלמות.

(1) https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10240_TS-Optics-360--Rotation-and-Quick-Changer---M48x0-75---short.html

(2) https://astronomy-imaging-camera.com/product/zwo-filter-drawer-m42

האם למישהו יש נסיון ויכול לתת חוות דעת על שני המוצרים בקישורים?

מה הפתרון שמשתמשי ה-SCT כאן עובדים איתו?

(או משתמשי GT71 שכנראה פחות נפוץ פה)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנתי את המגירה של ZWO בהמלצה של FLO. המחשבה שלי היא להחליף את הספייסר 21mm במגירת פילטרים באותו עובי. 

בטח אקבל את המשלוח עוד שבועיים כזה ואוכל לעדכן. 

לגבי הסיבוב, אני לא בטוח בעצמי עדיין אבל לzwo יש שם מסובב משלהם לא? 

נערך היום על-ידי Ron Or-El
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפילטרים אני משתמש במערכת ה-UFC של באדר, מאוד נוחה ומאפשרת החלפה מהירה. אצלי חיברתי את המערכת לדיאגונל כי אני עובד בעיקר בויזואלי, אבל אפשר גם לחבר אותה ישירות לספייסרים (אני עובד עם הבאדר varilock לצילום). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information