עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגובות מומלצות

אני חושב שצבירים הם האובייקטים הברורים ביותר לצפיה. גם מתוך מקום מואר את חלקם ניתן לראות יפה מאוד.

הצביר הכפול בפרסאוס הוא בהיר במיוחד ויראה נהדר (יהיה קשה לראות את שני חלקיו בשדה הראיה בגלל הגודל).

גם ערפיליות בהירות במיוחד כמו Orion, Omega יראו יפה מאוד. פילטר יכול לחדד פרטים מסויימים אבל גם ללא פילטר רואים אותן יפה מאוד.

צבירים כדוריים כמו M13, M15 גם יראו יפה מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר חשוך (הכוונה לגולן או נגב, לא סתם איזה פארק ליד בת ים) ב 8" רואים עשרות אובייקטים בצורה ברורה. ומאות בצורה פחות ברורה. כך כל רשימה - אובייקטים סהירים בהירות 9 יראו לא רע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעבר חיבה רבה לערפיליות פלנטריות.
יש מהן כאלה שהן די קטנות עם בהירות שטח די גבוהה כך שקל לראותן אבל לפעמים הן כל כך קטנות שצריך מבט נוסף כדי להבין שלא מדובר בכוכבים אלא בערפיליות. 

כמובן שיש רבות אחרות שהן גדולות יותר ואז בהחלט רואים עננה בצורה ברורה ולא עצם נקודתי. יש כאלה עם כוכב מרכזי שבעצמו מאתגר למצוא (או ש"עושה משחקים" בבהירותו מול בהירות הערפילית : חפש את ה BLINKING NEBULA כדוגמה אחת יפה מאד).

בכל מקרה, בכל DSO אני חושב (וזה מאד סובייקטיבי) שהאתגר שבמציאת האובייקט בחיפוש "ידני" הופכת גם את הענן הכי מטושטש להצלחה 🙂

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק. תחת שמיים סבירים (אפילו איזור כרמל) ועם מפתח נורמלי (נניח 8-10" ומעלה) ופילטר - יש עשרות רבות ערפליות פלנטריות שאפשר לצפות בהן. עם פרטים בחלקן. מה שכן זה מחייב אופטיקה טובה, מקולמצת ומקוררת, לטובת שימוש בהגדלות גבוהות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים