עבור לתוכן
  • צור חשבון

עינית ל-Skywatcher 150 MAK

תגובות מומלצות

שלום,

הטלסקופ שלי עם אורך מוקד 1800 מ"מ ויש לי כרגע או בדרך את העיניות הבאות:
Meade super plossl 56, Skywatcher LET 28, Omegon ortho 10.5, Meade UWA 8.8, Televue plossl 8, Kokusai ortho 7, Vixen plossl 6
בנוסף Explore Scientific FE x2

אני רוצה להשלים את הסט עם עינית איכותית להגדלת ביניים לשימוש כללי (19-20 מ"מ, ~x90). הייתי די סגור על Televue panoptic 19, אבל אז עלתה אפשרות לעינית זום Baader 8-24. מתלבט בין השתיים ואשמח לעזרה. אני די חדש בתחום ולכן אשמח גם לחוות דעת כללית או המלצות אחרות אם יש. התקציב הוא עד 250~ דולר.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום יוסי,

אין לי פנאופטיק 19 אבל יש לי את ה BAADER ZOOM שהזכרת.

עקרונית הפנאופטיק  כנראה איכותית יותר מהזום כאשר הוא מכוון ל אורך מוקד של 19 ממ ( עינית איכותית עם אורך מוקד קבוע בדרך כלל תהיה יותר איכותית מאשר זום מקביל בגלל שיש קומפרומיסים בביצועים של זום).

אבל, הזום של באדר הוא איכותי מאד, מגיע עם מתאם ל2" ויש לו ציפויים אופטיים מצויינים ומכניקה טובה.  יש לו עוד יתרונות כמו  חיבור T2 מובנה והוא מאד מודולרי (תסתכל במפרט שלו באתר של באדר).

היתרון של הזום הוא שאתה מקבל טווח שלם של הגדלות באותו מחיר.  יש לו עוד יתרון משמעותי והוא שאם אתה אוהב לשנות את ההגדלה לעיתים תכופות כל מה שאתה צריך לעשות זה לסובב את טבעת הזום  וזה חוסך לך את הואגראס של למשש בחושך ולהחליף עיניות ( במיוחד חשוב אם אין לך עקיבה ואז עד שאתה מחליף האובייקט יוצא משדה הראיה).

שים לב שבזום  שדה הראיה (FOV) משתנה כאשר משנים את אורך המוקד.

לי הנוחות של הזום הצדיקה את המחיר וקניתי.

אם אתה מחפש איכות אופטית מרבית אז כנראה שהפנאופטיק יותר טוב. אם אתה מחפש נוחות וגמישות מירבית  בצפיה לך על הבאדר.

נערך היום על-ידי LIHU
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אני נוטה כרגע לכיוון של עינית עם מוקד קבוע.

עוד אופציה שראיתי היא Pentax XW20. חשבתי שהיא יקרה יותר, אבל מצאתי חדשה ב-250 דולר. תיתן שדה מעט רחב יותר. הבנתי שזה מחיר טוב יחסית בשבילה והזמנתי.

יוסי

נערך היום על-ידי Yossi Zamir
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information