עבור לתוכן
  • צור חשבון

חצובה פשוטה לשובר-אור ישן?

תגובות מומלצות

אהלן,

אני מחפש חצובה פשוטה (כולל ראש) עבור הבחורצ'יק הזה.

זה היה הטלסקופ הראשון שלי, הצינור (שעבר כל מיני תפקידים) חזר לאחסון ואני רוצה להשמיש אותו לטובת דור ההמשך (בן 5 אבל כבר מכיר מושגי בסיס ועם העצלנות שלי עד שהטלסקופ יהיה שימושי יחלפו עוד איזה שנה-שנתיים בטח 😛 ).

החצובה המקורית כבר לא איתי (נתרמה לחבר לפני שנים).

ניסיתי לחפש קצת אבל די הלכתי לאיבוד. בדקתי גם עם יגאל בקוסמוס ואין לו משהו זמין.

מה שאני מחפש זו חצובה פשוטה (עדיף אלטאזימוטלית אבל יכולה להיות גם גרמנית) עם נעילות שנוח לנעול ויציבה לכל הפחות. הקוטר החיצוני של צינור הטלסקופ הוא סביב 65 מ"מ. יש לו כמה חורים מהמתאם של החצובה המקורית ואין לי בעייה לקדוח חורים חדשים אם צריך. אני _כן_ מעדיף להימנע מייצור מתאמים למיניהם: אם יש מוצר מדף מתאים "קומפלט" עם מינימום שיפצורים נדרשים זה יהיה נפלא.

כמובן שאין צורך במחשב / מנועים. מקסימום תיחכום יכול להיות ברגי הנעה עדינה אבל ממש לא קריטי.

מישהו מכיר מוצרים שיכולים להתאים?

(כמובן שאפשר גם יד שנייה או שלישית אם יש משהו זמין! 🙂 )

תודה!

60mm.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 29 דקות AssafB אמר:

אהלן,

אני מחפש חצובה פשוטה (כולל ראש) עבור הבחורצ'יק הזה.

זה היה הטלסקופ הראשון שלי, הצינור (שעבר כל מיני תפקידים) חזר לאחסון ואני רוצה להשמיש אותו לטובת דור ההמשך (בן 5 אבל כבר מכיר מושגי בסיס ועם העצלנות שלי עד שהטלסקופ יהיה שימושי יחלפו עוד איזה שנה-שנתיים בטח 😛 ).

החצובה המקורית כבר לא איתי (נתרמה לחבר לפני שנים).

ניסיתי לחפש קצת אבל די הלכתי לאיבוד. בדקתי גם עם יגאל בקוסמוס ואין לו משהו זמין.

מה שאני מחפש זו חצובה פשוטה (עדיף אלטאזימוטלית אבל יכולה להיות גם גרמנית) עם נעילות שנוח לנעול ויציבה לכל הפחות. הקוטר החיצוני של צינור הטלסקופ הוא סביב 65 מ"מ. יש לו כמה חורים מהמתאם של החצובה המקורית ואין לי בעייה לקדוח חורים חדשים אם צריך. אני _כן_ מעדיף להימנע מייצור מתאמים למיניהם: אם יש מוצר מדף מתאים "קומפלט" עם מינימום שיפצורים נדרשים זה יהיה נפלא.

כמובן שאין צורך במחשב / מנועים. מקסימום תיחכום יכול להיות ברגי הנעה עדינה אבל ממש לא קריטי.

מישהו מכיר מוצרים שיכולים להתאים?

(כמובן שאפשר גם יד שנייה או שלישית אם יש משהו זמין! 🙂 )

תודה!

60mm.jpg

בעבר היתה לי את ה - AZ5 של סקייווצ׳ר, לדעתי היא מעולה בדיוק לשימוש הזה. היא מסיבית ויציבה, ויש לה קלאצ׳ים וידיות עקיבה בשני הצירים. אפשר להעמיס עליה עד 5-6 קילו.  היא הועברה ל @Aviv Michaeli לטובת מימון פרוייקטים מתקדמים, אבל אני מאוד מתגעגע אליה. 

49E4D470-2317-4755-B973-341DF8CA9D3B.jpeg.14cd9caf474162d67a40a8c0866ce7fe.jpeg

אם תקציב לא בעייה הייתי שוקל ברצינות את Skytee 2 של סקייווצ׳ר, רצינית יוצר באופציות שהיא נותנת ובמשקל המקסימלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי AZ5 או AZ4, אולי אפילו SW AZ Pronto יתאים. חצובה משוונית סתם מסורבל וכבד יותר. ל AZ3 יש בעיות איזון ליד זניט בגלל איך שטלסקופ יושב עליה.
תצטרך לקנות גם dovetail bar ולחבר לטלסקופ כדי שתוכל לשים אותו על חצובה.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסף, אם לא תמצא פרונטו במחיר סביר  אפשר גם לחפש חצובות צילום משומשות. לפעמים אפשר למצוא כאלה במחירים מצחיקים  ב לוח יד 2. דווקא הישנות ביותר הן הכי יציבות. אם אתה מוצא אחת כזו עם ראש PAN-TILT לוידאו - הן מצויינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information