עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישה ראשונה - שיתוף והתייעצות

תגובות מומלצות

שלום חברים!

אחרי הרבה מחשבות איזה טלסקופ הכי יתאים לי, נראה לי שמצאתי.

אסכם בקצרה - חיפשתי טלסקופ לתצפיות. יהיו נסיעות גם לאתרים חשוכים, אבל חלק גם יהיו גם מתוך שמיים של בורטל 5-6. רציתי רובוטי, בקוטר של 8'', כזה שאפשר גם לשנע.

הדגם הספציפי שהתחברתי אליו הוא:

Sky-Watcher Skyliner 200P FlexTube GOTO.

קישור לאתר FLO :

https://www.firstlightoptics.com/dobsonians/skywatcher-skyliner-200p-flextube-goto.html

יש לי כמה שאלות.

1. אף פעם לא ביצעתי רכישה של ציוד אסטרונומי דרך האינטרנט. רוצה לדעת כיצד הכי עדיף לבצע. וכמה זמן בערך יקח למשלוח להגיע?

2. רוצה להבין אילו עזרים נלווים אני חייב להוסיף לרכישה הזו. לדוגמא, ספק כוח לחצובה? פיינדר? עייניות? לגבי הקולימטור זה כבר ברור לי שאי אפשר בלעדיו.

3. הכי חשוב, האם מישו כן מכיר את הדגם הספציפי? המחיר נראה נוח (בהתחשב בכל העלויות הנלוות)? האם דווקא עדיף לקנות בארץ אם יש? יש חלופות טובות יותר לדגם הזה?

בקיצור, כמו שהבנתם, כל פיסת מידע תעזור לי.

רק אדגיש, כי הידע שלי בתחום דיי מצומצם (אפילו מאוד), ולכן אשמח לכמה שיותר תכלס.

תודה מראש לכל מי שעונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשלוח לוקח שבוע - שבוע וחצי להגיע. הוא מגיע ארוז טוב, עם אחריות לשנתיים.

לגבי קולימטור - אני משתמש בקולימטור לייזר וגם בצ'שייר. הצ'שייר גם יותר מדויק וגם יותר זול. החיסרון שלו הוא שצריך אור בשביל לקלמץ איתו, אז זה פחות מתאים אם מגיעים מאוחר למדבר.

בארץ יש 2 חנויות לציוד אסטרונומי. בברקת אין טלסקופים בסגנון הזה, ובקוסמוס הוא עולה יותר מאשר בחו"ל, ולא נמצא במלאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהניסיון שלי עם משלוחי dhl מ-flo, המשלוח מגיע תוך חמישה ימים גג. שים לב שמדובר בייבוא של מוצר למעלה מ-1000$, ולכן תצטרך לתת ל-dhl אישור ייבוא עבורך (אפשר לתת אישור ייבוא מתמשך גם לחבילות עתידיות), וזה כרוך בתוספת תשלום כלשהי בגלל הרישום במערכת ״שער עולמי״ של המכס. 

אין לי נסיון אישי עם הדגם בספציפי אבל שמיתי עליו דברים טובים מאוד, והוא גם מקבל ביקורות טובות באתרים השונים. אין לי שמץ של מושג מה איכות העיניות שמגיעות, אבל מקסימום תוכל להוסיף אחר כך. מסכים שקולימטור הוא הכרחי, ואולי גם טלרד/כוונת נקודה אדומה במקום הכוונת האופטית שמגיעה איתו.

אני רואה שבאתר של FLO כתוב שהטלסקופ לא במלאי, אבל שהוא צפוי להגיע תוך מספר ימים. שווה לשלוח להם מייל ולוודא שזה באמת המצב. הם לרוב עונים תוך שעה-שעתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות אור חיים יוסופוב אמר:

שלום חברים!

אחרי הרבה מחשבות איזה טלסקופ הכי יתאים לי, נראה לי שמצאתי.

אסכם בקצרה - חיפשתי טלסקופ לתצפיות. יהיו נסיעות גם לאתרים חשוכים, אבל חלק גם יהיו גם מתוך שמיים של בורטל 5-6. רציתי רובוטי, בקוטר של 8'', כזה שאפשר גם לשנע.

הדגם הספציפי שהתחברתי אליו הוא:

Sky-Watcher Skyliner 200P FlexTube GOTO.

קישור לאתר FLO :

https://www.firstlightoptics.com/dobsonians/skywatcher-skyliner-200p-flextube-goto.html

יש לי כמה שאלות.

1. אף פעם לא ביצעתי רכישה של ציוד אסטרונומי דרך האינטרנט. רוצה לדעת כיצד הכי עדיף לבצע. וכמה זמן בערך יקח למשלוח להגיע?

2. רוצה להבין אילו עזרים נלווים אני חייב להוסיף לרכישה הזו. לדוגמא, ספק כוח לחצובה? פיינדר? עייניות? לגבי הקולימטור זה כבר ברור לי שאי אפשר בלעדיו.

3. הכי חשוב, האם מישו כן מכיר את הדגם הספציפי? המחיר נראה נוח (בהתחשב בכל העלויות הנלוות)? האם דווקא עדיף לקנות בארץ אם יש? יש חלופות טובות יותר לדגם הזה?

בקיצור, כמו שהבנתם, כל פיסת מידע תעזור לי.

רק אדגיש, כי הידע שלי בתחום דיי מצומצם (אפילו מאוד), ולכן אשמח לכמה שיותר תכלס.

תודה מראש לכל מי שעונה.

יש לי את גרסת ה 10" אינץ של הטלסקופ הזה (יותר נכון היתה, אבל החלפתי את הצינור המתקפל בצינור מלא ועכשיו יש לי צינור מלא 10" ממונע). הוא מצויין לדברים מסויימים, אבל פחות לדברים אחרים, וגם יש דברים להיזהר מהם. אבל זו חפירה אינסופית, אז אולי כדאי לעצור רגע.

הייתי שואל מה הצרכים שלך מהטלסקופ אבל מכיוון שמדובר בתחביב אני אשאל מה החלום שלך 😃 מה היית רוצה לראות בעין (הכל, ברור...) מה מושך אותך? 

היית כבר בתצפית? צפית דרך טלסקופים? 

אם כן אז איפה היתה התצפית, באיזה טלסקופים צפית ומה היו המסקנות?

מכיר את ההרגשה שאתה כבר מגובש והאצבע מרחפת מעל כפתור ההזמנה אבל סמוך עלינו, תתייעץ קודם ותחסוך לעצמך הרבה כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים