עבור לתוכן
  • צור חשבון

התמונות הכי טובות שיצאו לי עד עכשיו של שבתאי

תגובות מומלצות

אתמול בסביבות שעה 23:30 בלילה, יצאתי לחצר לצלם את שבתאי. הוא היה כבר בגובה של 33 מעלות, והייתי עייף מדי בשביל לחכות לו שיגיע לשיא הגובה שעתיים אחר כך (הגיע קרוב ל-43).

באופק היה מין אובך מוזר, ושבתאי בדיוק עלה מעליו, אז ניסיתי. אני מצלם בניוטוני ידני 6 אינטש F8, עם מצלמת סבוני SV105, אותה חיברתי לברלו 2X ולפילטר IR/UV.

כבר כשהגעתי לפוקוס, בוידאו המקורי שהופיע על המסך, היה ניתן להבחין בפסי העננים ובמרווח קסיני, מה שסימן שתנאי הצילום אכן מוצלחים, הנה קטע קטנטן מהוידאו המקורי.

בסה"כ צילמתי כמעט שבע דקות, שנתנו לי בסופו של תהליך (אחרי PIPP) 7000 פריימים בהם שבתאי הופיע. מתוכם ערמתי ב-AutoStakkert בערך 80%, אותם עוד עיבדתי עם Registax ועוד קצת שיפור צבעים עם GIMP.

והנה התוצאה הסופית (אני די גאה, למען האמת):

image.png.84cd1044e4e4c79afde6cdf0d57886af.png

תוספת (בשל בקשות שקיבלתי אחרי הפרסום) - זה מה שקיבלתי ישירות ביציאה של ה-AutoStakkert, כאשר אופציית החידוד שלו דלוקה, רק עם הדגשת קטנה של הצבעים ב-GIMP. יש מי שטוען כמו @jonzm שזה יצא הכי טוב (אני עדיין טוען כי העיבוד שלי יותר מוצלח):

image.png.704ecf1b0ab87dbac1c446ec39f4c6fb.png

אחרי זה, הורדתי את הברלו, וצילמתי עם חשיפות אור שונות את שבתאי בשדה רחב יותר על מנת לתפוס גם את הירחים. כאן נדרש עיבוד רציני יותר, כולל שינוי הגדרות Brightness ו-Saturation ב-GIMP עבור כל ירח וירח לצורך קבלת התמונה הסופית הזו:

image.png.609d8c8a9dcf7975beb92d4fecb652c2.png

הירחים בתמונה הם (מימין למעלה ולכיוונו של שבתאי): טיטאן, ריאה, תטיס ודיוני (ממש צמוד מעליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information