עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיפוש חצובה קטנה וטובה לערכת "grab and go" - (עדכון: נמצאה!)

תגובות מומלצות

אני רוצה לדווח על חצובה שאסור להשתמש בה לטלסקופOrion Tritech II Field Tripod with Fluid Pan Head

https://www.telescope.com/Orion/Orion-Tritech-II-Field-Tripod-with-Fluid-Pan-Head/rc/2160/p/116402.uts

לצערי רכשתי אותה באמריקה (80 דולר) - בכל ההשוואות היא מככבת. היא אמורה לתפעל בקלות משקל של ששה קילו בקלילות של ראש פלואידי ולהגיע עד הזנית - בפועל היא מגיעה ל-80 מעלות בלבד, ועם טלסקופ קטן במשקל שלושה קילו כולל הכל -פלואידי לא מתפקד מעל 40 מעלות לערך וצריך לנעול, מעל 60 גם נעילה לא עוזרת, ומעל 70 הנעל מחליקה מהחצובה (מזל שיש בלם שמנע את נפילת הטלסקופ), ובכל מצב אין חלקות סיבוב או הגבהה - יש קפיצות, ובהגבהה backlash נוראי.
בהגדלה של 150 עם כל מגע יש רעידות שנמשכות חמש שניות לפחות.
עם משקפת הניקון ששוקלת 650 גרם החצובה עובדת נהדר, אך לא לצורך זה רכשתי אותה. 
במוצאי שבת כתבתי לאוריון, פירטתי את כל הבעיות, וביקשתי שיאפשרו לי להחזיר את החצובה בפעם הבאה שאהיה באמריקה - שום תגובה עד כה! 
אני סופר מאוכזב מאוריון שבכלל מוכרים חצובה כזו, מזה שהפירסום באתר שלהם לא נכון, ומחוסר המענה לפנייתי.

נערך היום על-ידי Ehud Spiegel
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת זה לא מפתיע שהיא לא מחזיקה גובה. היא לא מיועדת לזה. אתה צריך fluid head עם counterbalance מתכוונן למשקל שונה. זה לא בטווח מחירים אלו.

נסה לשים אותו על ballhead 🙂

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

לא מזמן הגיע לי מאמזון החצובה הבאה: K&F Concept SA254M1, תכונות עיקריות

• אמורה להחזיק עד 10 ר"ג
  • גובה ללא עמוד מרכזי 114ס"מ
  • גובה עם העמוד 158 ס"מ - כמובן לא רלוונטי לאסטרומוניה
  • מתקפלת ל־41 ס"מ
  • משקל כ־1.5 ק"ג עשויה מתרכובת אלומיניום - קצת כבד אבל לא נורא (גרסת carbon fiber שוקלת 1.3 ק"ג ועולה 60% יותר - לכן החלטתי ש־200 גרם לא עד כדי כך ישנו לי)
  • רגל מורכבת מ-4 חלקים/3 "מנעולים" - פחות חלקים וגם החלק הצר ביותר עדיין די עבה.

אני קניתי אותה כשימוש כפול: טיולים/grab and go אם אני לא לגמרי מוגבל במשקל עם שילוב של sv501p - בכל זאת 1.5 ק"ג. וגם ל־AZ GTi ל־EAA עם ה־60/400 שלי.

ראש AZ GTi עוד לא הגיע.

בדקתי עם sv501p 60/400: בלי עמוד מרכזי בכלל יציב כסלע. עובד ללא בעיות. אם פותחים את העמוד המרכזי (למה?) רועדת ממש לוקח המון זמן להרגיע רעידות. אם רק קצת מרימים עמוד מרכז (נגיד לשפר צפייה בזניט) אז אומנם רועד קצת יותר אבל לגמרי סביר.

שמתי לניסוי גם את ה־102/660 ששוקל כ־2.5 ק"ג עם האביזרים. גם לה יש חיבור 1/4 של מצלמות. בסה"כ קיבלתי תנועה חלקה וזה עבד טוב. היציבות לא הייתה טובה כמו עם החצובה המקורית ששוקלת 3.5 ק"ּג (לפני הבקבוק) ועשויה מצינורות פלדה. אבל עדיין החצובה הייתה שמישה לחלוטין - השתמשתי בה לצפייה בליקוי החמה (כי היה לי פילטר ל־102 אבל לא ל־60מ"מ)

שימוש בראש כדורי - צריך לאזן טלסקופ טוב וקצת להדק את הקלאץ' של הכדור כדי שהטלסקופ לא יזוז משינוי משקל עיניות. אבל סה"כ עובד מאוד חלק גם עם 60/400 וגם 102/660

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• givoly changed the title to חיפוש חצובה קטנה וטובה לערכת "grab and go" - (עדכון: נמצאה!)

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information