עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיפוש חצובה קטנה וטובה לערכת "grab and go" - (עדכון: נמצאה!)

תגובות מומלצות

@Joe כתב על טלסקופ כזה כאן. @Artyom גם כתב על טלסקופ דומה, ואף ניסה באותות ובמופתים להפוך את החצובה טובה (גומיות, משקולות, ועוד). אני מראש התיאשתי מהחצובה הזו והשתמשתי בה על חצובה Velbon Videomate 638 . מאוחר יותר אף מדדתי שלוקח 10 שניות בערך לטלסקופ להרגע אחרי אחרי נגיעה. זה די אבוד מבחיניתי. ובכל זאת, האכרומטים יכולים אפילו להיות ״סבירים״ ל-EAA, כפי שכתבתי כאן

אבל, התיק של החצובה מצויין. ויש בו מקום לחצובה, והוא קטן מדי בשביל ה-Velbon Videomate 638...

אז השאלה כאן - מישהו מכיר חצובה קטנה, שנכנסת לתיק של ה-Meade Star Adventerur 80 והיא חצובה טובה? 

מחיר הוא שיקול, אבל לא הראשון - ראשית, מהי חצובה קלה ויציבה שעשויה להתאים לטלסקופ grab and go?

עדכון:

1.  הכנתי טבלת השוואה ממצה בין כל סוגי החצובות הללו: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1R7rpZEPdPE4Wd3Kg2CHzXx2MiyfN-KVXE4XpatxPCII/edit?usp=sharing
  2. בחרתי ורכשתי חצובה. והיא ממש טובה - היא מסומנת בטבלה הנ״ל. היא דגם של K&F Concept ואני ממליץ. עולה $105 כולל משלוח לארץ, אבל יש עוד $10 הנחה שמצאתי ברשת ורכשתי ב-$95. וגם לא היה מכס או מע״מ או עמילות. אז הגיע תוך שבועיים והיא ממש מחיר נוח. 
  3. בנוסף, רכשתי חצובה קטנה לשולחן/רצפה. המטרה העיקרית שלה היא לצפרות, אבל היא יכולה לשמש יפה גם לזה. כמובן, לא תצפיתי, אלא רק לצילום או EAA.
  4. צילומים כאן של איך החצובה נראית בכמה מצבים עם az gti. ויש גם סרטון של איך יכולה להיות לויזואלי alt-az.
  5. סרטון שמראה את החצובה במוד אחד: https://photos.app.goo.gl/b7Y2QDnRmRQ1aPQX9
  6. סרטון שמראה מה ניתן לעשות עם כל חצובה עם ראש כדורי: https://photos.app.goo.gl/wXDZnZVADUaaDGh66
  7. ובתמונה נוספת, הוספתי ראש וידאו ומשקפת 15x70 - וזה ועבד ממש יפה. היתרון של החצובה של אפשרות לפתוח את העמוד המרכזי עוד, נחמד למדי. ראש הוידאו הזה הוא זול (פחות מ-$30), קל, אבל לא קטן מאוד ועובד עד 80 מעלות שזה סבבה עבור משקפת, אבל לטלסקופ טיפלה מגביל אובייקטים ממש בזניט. 

image.jpeg.9824cddc3304e2af799968a52d3e0648.jpeg

image.jpeg.79bef8fc16fa5396e251915c136bf5d8.jpeg

image.jpeg.10863bc7b0780c75141955ceb54641dd.jpegimage.jpeg.d167faf59aa02576a6c5b0af408acc22.jpegimage.jpeg.157cb755688e547a1843ad37dd697c37.jpeg

נערך היום על-ידי givoly
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 דקות givoly אמר:

מאוחר יותר אף מדדתי שלוקח 10 שניות בערך לטלסקופ להרגע אחרי אחרי נגיעה.

קודם כל אפשר להוריד את הזמנים להפליא:

• לא לפתוח עמוד מרכזי! ולהדק אותו היטב פנימה
  • לאזן את הראש - המתח שמאזן את חצובה משפר מצב משמעותית וגם מקטין את הכוח המופעל מראש
  • לניח תיק על הרגל - זה פועל כ־dumper משמעותי ביותר.
  • לוודא שאתה נוגע בעדינות לפני שאתה עוזב את הטלסקופ - אז מראש רעידות יהיו נמוכות.

רוב הרעידות הן בציר הכיוון ולא הגובה (בגלל מבנה החצובה)

כמובן זה לא יהפוך אותה חצובה יציבה כמו חצובה ששוקלת 3-4 ק"ג אבל יאפשר לעבוד.
אני עוד רוצה לבדוק את החצובה ההיא בחוץ כשבאמת יש קצת רוח. אם עובדים נכון זה לא עד כדי כך נורא.

החשש שלי מחצובות הצילום זה הדבר הזה:
image.png.d00ce134dc9c0cd896060911ea4a860c.png

כל העומס נופל על חיבור קטן למרכז שחייב להיות סופר חזק כדי לא להיות משופע...

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 37 דקות givoly אמר:

@Joe כתב על טלסקופ כזה כאן. @Artyom גם כתב על טלסקופ דומה, ואף ניסה באותות ובמופתים להפוך את החצובה טובה (גומיות, משקולות, ועוד). אני מראש התיאשתי מהחצובה הזו והשתמשתי בה על חצובה Velbon Videomate 638 . מאוחר יותר אף מדדתי שלוקח 10 שניות בערך לטלסקופ להרגע אחרי אחרי נגיעה. זה די אבוד מבחיניתי. ובכל זאת, האכרומטים יכולים אפילו להיות ״סבירים״ ל-EAA, כפי שכתבתי כאן

אבל, התיק של החצובה מצויין. ויש בו מקום לחצובה, והוא קטן מדי בשביל ה-Velbon Videomate 638...

אז השאלה כאן - מישהו מכיר חצובה קטנה, שנכנסת לתיק של ה-Meade Star Adventerur 80 והיא חצובה טובה? 

מחיר הוא שיקול, אבל לא הראשון - ראשית, מהי חצובה קלה ויציבה שעשויה להתאים לטלסקופ grab and go?

מכיר את משולש זול, איכותי, מהיר - תבחר שניים?

אז חשבתי על פרפרזה למקרה הספציפי הזה - זול, יציב, קל/קטן - תבחר שניים.

ובהרחבה, אנחנו יודעים מה גודל המקסימום שאתה מחפש (שיכנס לתיק), אבל חסרים לנו כמה נתונים:

• מה השימוש (תצפיות יום / אסטרו / גוטו / ידני)
  • משקל מקסימלי של אופטיקה שיועמס על החצובה
  • משקל מקסימלי של חצובה שאתה מוכן לו
  • תקציב מקסימלי לחצובה + ראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Guydive אמר:

מכיר את משולש זול, איכותי, מהיר - תבחר שניים?

אז חשבתי על פרפרזה למקרה הספציפי הזה - זול, יציב, קל/קטן - תבחר שניים.

ובהרחבה, אנחנו יודעים מה גודל המקסימום שאתה מחפש (שיכנס לתיק), אבל חסרים לנו כמה נתונים:

• מה השימוש (תצפיות יום / אסטרו / גוטו / ידני)
  • משקל מקסימלי של אופטיקה שיועמס על החצובה
  • משקל מקסימלי של חצובה שאתה מוכן לו
  • תקציב מקסימלי לחצובה + ראש

בחרתי - יציב וקל/קטן - מחיר שיקול המשני. אני מחפש את הדבר המושלם להוסיף לטלסקופ שיהיה באמת כלי מעולה.

תשובות לשאלות:

• מה השימוש (תצפיות יום / אסטרו / גוטו / ידני) - תצפית אסטרו, ידני, alt-az, עם ראש סטנדרטי של ⅜״ שאפשר להבריג בו כל סוג של ראש - או fluid head או משהו אחר. אפשר גם ביום לציפורים. אז קטן, ראש מודולרי.
  • משקל מקסימלי של אופטיקה שיועמס על החצובה - לדעתי אפשר להסתפק בעד 4 קג. אולי אפילו פחות. הטלסקופ לדעתי פחות מ-2קג. אז גם זה יתקבל כאופציה. 
  • משקל מקסימלי של חצובה שאתה מוכן לו - מעדיף שיהיה מתחת ל-1.5 ק״ג. אבל בטח לא יותר מ-2 ק״ג. 
  • תקציב מקסימלי לחצובה + ראש - עד $200. מעדיף פחות מ-$100, אבל זה, כאמור, לא השיקול הראשי -- מחפש את הפתרון המושלם לטלסקופ grab and go בתיק נייד ״עם הכל״. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש חצובה זה החלק הקל. לא הייתי מבזבז זמן על ראש כדורי. 

330 ש״ח לראש החצובה הזה, כושר העמסה של 5 קילו, שליטה בחיכוך בשני הצירים, אפשרות להוסיף מוט למשקולת, תושבת מסיבית לדאבטייל. רק התושבת זה 100 ש״ח. מחיר הזייה שסביר להניח שיעלה מתישהו. חושב להזמין אחד לעצמי למרות שאני לא צריך 😅

https://a.aliexpress.com/_mLwrms0

F66700BE-DD91-4B4E-A559-AD1FFED5B5EB.jpeg

חצובה - חפש חצובת צילום של מנפורטו. יש לא מעט מצויינות יד 2 שעולות מדי פעם באי ביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 18 דקות Guydive אמר:

330 ש״ח לראש החצובה הזה, כושר העמסה של 5 קילו, שליטה בחיכוך בשני הצירים, אפשרות להוסיף מוט למשקולת, תושבת מסיבית לדאבטייל. רק התושבת זה 100 ש״ח. מחיר הזייה שסביר להניח שיעלה מתישהו. חושב להזמין אחד לעצמי למרות שאני לא צריך 😅

חצובה - חפש חצובת צילום של מנפורטו. יש לא מעט מצויינות יד 2 שעולות מדי פעם באי ביי

נראה מעולה - לא חשבתי על ראש כזה... בהחלט יכול להיות מעניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון - הנה כמה דגמים מעניינים שמתחילים לצוץ:

$159: https://www.amazon.com/gp/product/B08YRHNJ94 

$73: https://www.amazon.com/gp/product/B00LAVA2OW

$60: https://www.amazon.com/dp/B09YCQ3S1C

ובכלל - הכנסתי הכל לטבלה: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1R7rpZEPdPE4Wd3Kg2CHzXx2MiyfN-KVXE4XpatxPCII/edit?usp=sharing

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיפים שלי:
1. מרבית חצובות הצילום לא מאפשרות הטיה לזנית. כשכתוב 90 מעלות זו הטיה מלאה למטה או הצידה. וכשרשום 90/70 מעלות זה 90 למטה ושבעים למעלה. בדוק.
2. חצובה ללא עמוד מרכזי לא תאפשר ברוב דגמי הטלסקופים הגעה לזנית (גם אם 1 בסדר) עקב אורך הטלסקופ שייתקל ברגלי החצובה.
3. אם אין ידית לא תוכל להטות את הטלסקופ בנןחןת ולעקוב.
4. אם אים ראש פלואידי או מנגנון דומה תשתגע מהצורך לנעול את הראש כל פעם והתנועה תהיה מלווה ברעידות. כאן ממש לא הייתי מתפשר. 
5. הראש צריך להיות עם תושבת מתכתית - אחרת המומנט של הטלסקופ עלול לפצח אותו.
6. בעבר בדקתי מלא חצובות והגעתי למסקנה - למשקל מעל 5 ק״ג אינורייל עם ראש טוב כגון סטלרויו - ולמשקל נמוך יותר חצובה שמיועדת אמיתית למשקפת, כגון אוריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת מה שמדאיג אותי בחצובות הצילום האלה

בניגוד לחצובות כאלה (למטה) 
image.png.75b3b54a3193b748e0f4e92c1892a6a6.png

שאין לך משהו שמייצב את הראש. הכל נשען על יכולת החלק הקטן למעלה להחזיק טלסקופ יציב. ומה שמטריד זה שבצילום לרוב ההגדלות נמוכות יותר וגם מומנט אינטרציה של המצלמה קטן יותר (בגלל של טלסקופים לרוב ארוכים)

המוט המרכזי עם תומכות מוסיף הרבה יציבות

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות Ehud Spiegel אמר:

4. אם אים ראש פלואידי או מנגנון דומה תשתגע מהצורך לנעול את הראש כל פעם והתנועה תהיה מלווה ברעידות. כאן ממש לא הייתי מתפשר. 

בגדול ברגע שהטלסקופ מאוזן ballhead אמור לעבוד טוב: ראה את הדיון הזה: https://www.cloudynights.com/topic/831566-using-ballhead-mount-as-altitude-axis-for-travel-scope-style-telescopes/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 שעות givoly אמר:

עדכון - הנה כמה דגמים מעניינים שמתחילים לצוץ:

$159: https://www.amazon.com/gp/product/B08YRHNJ94 

$73: https://www.amazon.com/gp/product/B00LAVA2OW

$60: https://www.amazon.com/dp/B09YCQ3S1C

ובכלל - הכנסתי הכל לטבלה: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1R7rpZEPdPE4Wd3Kg2CHzXx2MiyfN-KVXE4XpatxPCII/edit?usp=sharing

אתה יכול ללכת על חצובות זולות יותר של innorel, מאלומיניום ולא מסיבי פחמן. אתה מקבל חצובה מעט יותר כבדה וייתכן שמשככת פחות זעזעועים, אבל למשקלים שאתה מדבר, נראה לי שמספק:

1. RT50 - שוקלת רק 1.56 ק"ג, כושר נשיאה של 12 ק"ג, ומחיר 78$.

2. RT30 - מעט יותר כבדה (1.74 ק"ג), כושר נשיאה של 15 ק"ג, גדולה יותר אבל עם מחיר נמוך יותר - 60$.

3. NT40C - עשויה מסיבי פחמן ואלומיניום, ולכן במשקל קל יותר (1.38 ק"ג), 12 ק"ג כושר נשיאה, יקרה יותר (97$).

יכול להיות שאפשר אפילו להוריד יותר במחיר, אם אתה קונה אותם בלי ראש. כל החצובות עובדות עם בורג 3/8".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני לכוון טלסקופ היושב על ballhead, אינני חושב ש-ballhead הוא פתרון טוב. זה לא יציב או נוח. הפתרון לדעתי או ראש וידאו או ראש שמותאם לטלסקופ עדיף על ballhead. כמו ש @Guydive נתן דוגמא למעלה.

לא ניסיתי עדיין עם gimbal אבל אנסה. זה דווקא מעניין אם יכול להיות טוב... האתגר עם gimbal לדעתי זה זוויות גבוהות מאוד. אבל אנסה את זה... אבל gimbal כבר איננו נייד - המשקל שלו בלבד כבר מאוד גדול וזה מגושם לקחת לשטח. אז פחות נוח ולא עונה על הדרישות הנ״ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 37 דקות jonzm אמר:

אתה יכול ללכת על חצובות זולות יותר של innorel, מאלומיניום ולא מסיבי פחמן. אתה מקבל חצובה מעט יותר כבדה וייתכן שמשככת פחות זעזעועים, אבל למשקלים שאתה מדבר, נראה לי שמספק:

2. RT30 - מעט יותר כבדה (1.74 ק"ג), כושר נשיאה של 15 ק"ג, גדולה יותר אבל עם מחיר נמוך יותר - 60$.

3. NT40C - עשויה מסיבי פחמן ואלומיניום, ולכן במשקל קל יותר (1.38 ק"ג), 12 ק"ג כושר נשיאה, יקרה יותר (97$).

יכול להיות שאפשר אפילו להוריד יותר במחיר, אם אתה קונה אותם בלי ראש. כל החצובות עובדות עם בורג 3/8".

ה-RT30 מגיעה לגובה של כמעט 2 מטרים. יכולה להיות אחלה חצובה למשקפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 37 דקות jonzm אמר:

אהבתי בעיקר את האופציה האחרונה - כי השתיים האחרות בעלות 2 עמודים להגבהה - ולכן אני חושש מאוד לגבי היציבות עבור צפיה בטלסקופ.  אז הוספתי את זה לטבלה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתנו לך פה אחלה של אופציות, אבל שקול שוב את חוכמת ההמונים - Manfrotto, יש להם מוניטין מעולה למטרה שאתה מכוון אליה. לא מדובר בנתונים יבשים אלא בטון של ניסיון מעשי בשטח.

חפש את המונח ב CN ותראה איזה כמות של סטאפים תמצא שמשתמשים בחצובה של היצרן הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה:

אני שוקל ברצינות לקנות את ה-RT30 מהקישור ש-@jonzm נתן פה עבור המשקפת, בגלל שהיא מאד גבוהה ותתאים לי לתצפית בעמידה.

עכשיו, יש אפשרות לקנות אותה בלי הראש ב-60 דולרים, ויש אפשרות לקנות אותה עם הראש B36N במחיר של 80 דולרים. הראש לבד בעלי אקספרס עולה 30, ככה שזה דיל לא רע, חוץ מזה שזה מקפיץ אותי מעל לרף 75 הדולרים של המכס.

והשאלה היא - מה כדאי לעשות? האם הראש הזה נחשב טוב, או שכדאי אולי לקנות את החצובה בלי הראש, ולהשיג ראש אחר? ואם כן - איזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 דקות nirzon אמר:

שאלה:

אני שוקל ברצינות לקנות את ה-RT30 מהקישור ש-@jonzm נתן פה עבור המשקפת, בגלל שהיא מאד גבוהה ותתאים לי לתצפית בעמידה.

עכשיו, יש אפשרות לקנות אותה בלי הראש ב-60 דולרים, ויש אפשרות לקנות אותה עם הראש B36N במחיר של 80 דולרים. הראש לבד בעלי אקספרס עולה 30, ככה שזה דיל לא רע, חוץ מזה שזה מקפיץ אותי מעל לרף 75 הדולרים של המכס.

והשאלה היא - מה כדאי לעשות? האם הראש הזה נחשב טוב, או שכדאי אולי לקנות את החצובה בלי הראש, ולהשיג ראש אחר? ואם כן - איזה?

אתה יכול לקנות עם קופון MASTERCARDDAY היום (מוריד 5 דולר), ואז המחיר יהיה פחות מרף המס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 31 דקות nirzon אמר:

שאלה:

אתה בכל מקרה צריך לקנות ראש חצובה אחר. אם אתה רוצה ראש למצלמה גם, אז כבר שווה לקנות גם את הראש; אחרת - אין לך צורך בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 שעות Guydive אמר:

נתנו לך פה אחלה של אופציות, אבל שקול שוב את חוכמת ההמונים - Manfrotto, יש להם מוניטין מעולה למטרה שאתה מכוון אליה. לא מדובר בנתונים יבשים אלא בטון של ניסיון מעשי בשטח.

חפש את המונח ב CN ותראה איזה כמות של סטאפים תמצא שמשתמשים בחצובה של היצרן הזה

כן - אבל Manfrotto הן מאוד יקרות - וגם בחיפוש מעמיק בדגמים שלהם, לא מצאתי דברים מושלמים לבעיה שלי - חזק/יציב וקל/קטן (מחיר משני). 

לפני ב-8.8.2022 at 18:19 Guydive אמר:

איך מתמודדים עם זה שזה off axis - כלומר שהמשקל נוטה הצידה - בעיקר בחצובה שהיא קלת משקל כל כך - זה יוצר מומנט לצד - בעוד שהכל צריך להיות מאוד יציב - עדיף שמרכז הכובד ישאר במרכז העמוד... וזה גם מוסיף המון נפח ומשקל לנשיאת המכשיר מראש... אז חושב האם זה רלוונטי. כרגע הנטיה שלי זה שראש וידאו יותר מתאים לזה... כי זו באמת חצובה שנכנסת ב-44 ס״מ מקופלת... ומתחת ל-1.6 קג סה״כ כולל הראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה nirzon אמר:

שאלה:

עכשיו, יש אפשרות לקנות אותה בלי הראש ב-60 דולרים, ויש אפשרות לקנות אותה עם הראש B36N במחיר של 80 דולרים

האם זה עבור משקפת או עבור טלסקופ? כי ballhead לא ממש מתאים למשקפת. לטלסקופ קל כן, בהנחה שהוא מאוזן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות nirzon אמר:

@Artyom - בכל מקרה, קניתי כבר את החצובה מאמזון, מגיעה כבר עם ראש כדורי. נראה איך יחזיק את המשקפת. מקסימום נחליף ראש. המחיר שלה מספיק נמוך בשביל שאין בעיה לספוג את זה.

למשקפת יש סיכוי שזה יעבוד. לטלסקופ - הייתי שם, וזה היה לא משהו. נראה לי שההצעה של גיא היא לא רעה ביחס למחיר שלה.

לפני 1 שעה givoly אמר:

כן - אבל Manfrotto הן מאוד יקרות - וגם בחיפוש מעמיק בדגמים שלהם, לא מצאתי דברים מושלמים לבעיה שלי - חזק/יציב וקל/קטן (מחיר משני). 

איך מתמודדים עם זה שזה off axis - כלומר שהמשקל נוטה הצידה - בעיקר בחצובה שהיא קלת משקל כל כך - זה יוצר מומנט לצד - בעוד שהכל צריך להיות מאוד יציב - עדיף שמרכז הכובד ישאר במרכז העמוד... וזה גם מוסיף המון נפח ומשקל לנשיאת המכשיר מראש... אז חושב האם זה רלוונטי. כרגע הנטיה שלי זה שראש וידאו יותר מתאים לזה... כי זו באמת חצובה שנכנסת ב-44 ס״מ מקופלת... ומתחת ל-1.6 קג סה״כ כולל הראש...

Innorel ו-leofoto מיוצרות באותו מפעל, רק שהאחת היא מותג "לא ידוע", והשנייה מותג בעל שם (לא כמו מנפרוטו, אבל עדיין). לגבי שיווי המשקל, מהניסיון שלי עם ה-CT-20 על גבי ה-RT90, האיזון הוא בסדר גמור ולא עושה יותר מדי בעיות. מקסימום, תוסיף לך על הויקסן תושבת עם מוט צד ועליה משקולת איזון קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות givoly אמר:

לגבי מחיר יש להן שוק יד שניה מאןד מפותח, בעיקר איביי ופורומים של צלמים (חלק מהדגמים תחת bogan). לגבי נתונים, כן זה סיפור שונה ושאלה מעניינת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information