עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזון טלסקופ בחצובה של astromaster alt az

תגובות מומלצות

קניתי לאחרונה celestron astromaster 102mm alt az.  מאוד מרוצה שבחרתי את הalt az מקל  על התפעול. לחצובה הזו אין ידיות כיוון עדין והכיוון מסתמך על חיזוק הקלאץ עם ידית כיוון

מרכז הכובד של הטלסקופ נמצא מעל נק הסיבוב ואז הבעיה כשהמטרה גבוהה מאוד אז הטלסקופ מתחיל להדרדר אחורה אלא אם אני מחזק את הציר מאוד חזק עם הידית. הבעיה אם אני מחזק חזק מאוד קשה לכוון במיוחד בהגדלות גבוהות x66 וגם החייזוק עצמו עם הידית מזיז את הטלסקופ 

האם קיים דבר כזה כמו משקולת איזון שאפשר לחבר לחיבור dovetail או ישירות לטלסקופ כדי להקל על הכוונה

או לחלופין יש טכניקה לכוון? בסהכ כשלא נדרש קלאץ חזק הכוונה מאוד קלה

עוד פעם מדובר בcelestron astromaster 102mm alt az

תודה 

ארתיום 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי. תתחדש!

יש משקולת שמתחברת ל dovetail, אבל הוא צריך להיות לבלוט קדימה.

משהו בסגנון הזה: https://www.bhphotovideo.com/c/product/1279948-REG/losmandy_dvws_5_long_threaded_stainless.html?gclid=CjwKCAiAsOmABhAwEiwAEBR0Zi8u6RkVK4gtm6fFE_HUcL_oT1kfzPEtuC3npgJAYVBIcenquBpu4xoCyfcQAvD_BwE

אבל, נראה לי שזה פתרון אגרסיבי מדי. הייתי חושב יותר בכיוון של בד, מגבת או משהו בסגנון שתוכל לעטוף את מגן הלחות כדי לתת ממש קצת קונטרה.

כשאתה אומר מדרדר אחורה אתה לא מתכוון בטעות להחלקה במסילה, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה אתה ממקם את הטלסקופ בתוך התושבת, אבל זה לא חייב להיות באמצע. מה שצריך לשים לב, זה שהטלסקופ מאוזן ושהדאבטייל נעול טוב. לדאבטייל יש אורך מסויים שאתה יכול להזיז קדימה ואחורה ובדרך כלל נותן מענה לענייני איזון. בתמונה שצירפת נניח, אתה יכול לנעול את הבורג ימינה מהמרכז של הדאבטייל כדי לתת מומנט לחלק הקדמי, וזה אמור לסגור לך את הסיפור.

למקרה שזה לא עוזר - אם הגוף של הטלסקופ מברזל, אתה יכול פשוט להדביק לו מגנט איפה שצריך. בנוסף אתה יכול פשוט לאלתר כל סוג של משקולת שתיצמד לחלק הקדמי, זה לא חייב להיות על הדאבטייל. נניח את יכול לגזור את החלק הקדמי של גרב ספורט ככה שתהפוך ל"שרוול" קטן, להשחיל על הטלקופ ולדחוף פנימה כל סוג של משקולת קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי משקולת על הקצה  הקדמי. זה מעט בעייתיץ

המרחק בין ציר הסיבוב לרכז כובד של הטלסקופ הוא כ־15 סמ והקצה של הטלסקופ הוא בכ־30 ס"מ ממרכז הכובד. כך שאם מה שאני רוצה לצפות בו נמצא ב־60 מעלות אז כבר קצת הטלסקופ מעל ציר הסיבוב. וכל המשקל הוא מאחור.

לפני 11 שעות Ilan Shapira אמר:

יש משקולת שמתחברת ל dovetail, אבל הוא צריך להיות לבלוט קדימה.

משהו בסגנון הזה: https://www.bhphotovideo.com/c/product/1279948-REG/losmandy_dvws_5_long_threaded_stainless.html?gclid=CjwKCAiAsOmABhAwEiwAEBR0Zi8u6RkVK4gtm6fFE_HUcL_oT1kfzPEtuC3npgJAYVBIcenquBpu4xoCyfcQAvD_BwE

זה דווקא נראה מעניין - מעניין מה הגודל שלו כדי שיתפוס גם את ה־dovetail של טלסקופ וגם יהיה מקום לחיבור לחצובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך זרוע/מוט שמחובר ב 90 מעלות לטלסקופ, ועל זה להוסיף משקל לפי צורך. רק ככה יהיה משהו מהצד השני של צירך הסיבוב כדי באמת לאזן את הטלסקופ.

דוגמה של az3

נערך היום על-ידי pregulla

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול צפיתי בפליאדות בסביבות 21:00 בערב הזוית ~60 מעלות בתכלס הידוק טיפה יותר חזק ולא הייתה בעיית הזזה. גם הכוונה הייתה קלה עם נק אדומה ותיקונים קלים אחר כך הגעתי שמתי  את הצביר בדיוק במרכז שדה ראיה.

אולי זה עניין של ניסיון (סה"כ זה תצפית אולי שישית שלי...

צערי בכיוון צפון היתה תאורה מטורפת שאפילו פולריס לא ראיתי וגם בדרום ראיתי רק את הדברים הבהירים ביותר

נערך היום על-ידי Artyom Beilis
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 19 שעות Artyom Beilis אמר:

אתמול צפיתי בפליאדות בסביבות 21:00 בערב הזוית ~60 מעלות בתכלס הידוק טיפה יותר חזק ולא הייתה בעיית הזזה. גם הכוונה הייתה קלה עם נק אדומה ותיקונים קלים אחר כך הגעתי שמתי  את הצביר בדיוק במרכז שדה ראיה.

אולי זה עניין של ניסיון (סה"כ זה תצפית אולי שישית שלי...

צערי בכיוון צפון היתה תאורה מטורפת שאפילו פולריס לא ראיתי וגם בדרום ראיתי רק את הדברים הבהירים ביותר

יפה, 60-70 מעלות זה מצויין. מעבר לזה זה כבר יכול להיות לא נוח בלי קשר לאיזון.

ממליץ לך לנסות לצפות באוריון ואם יש לך נגיש בצביר הכפול בפרסאוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואכן צפיתי בערפילית האוריון. ובהחלט לצפות בזוויות גבוהות זה קשה מאוד.

אז באמת אעזוב את הנושא לעת עתה. נראה בהמשך אם עדיין צריך לטפל בזה

תודה על הטיפ של הצביר הכפול 

נערך היום על-ידי Artyom Beilis
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 year later...

אגב שכחתי לפרסם כאן את הפתרון שלי AstroBottle

bc49dc49-1b81-495c-9295-254db7415ea5.jpeg

שיפר את החצובה בצורה מדהימה. הוספתי חיבור פשוט שעשיתי מכמה חתיכות עץ וצינור אלוניניום ממתלה כביסה שבור.
בקבוק מים בתור משקולת

image.png.9bc5449025c48cd1e557f77e11845f7e.pngimage.png.152c809130f4052a27f44730f23dd03a.png

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים