עבור לתוכן
  • צור חשבון

דובסוניים ונוחות בתצפית

תגובות מומלצות

אז יש לי דובסוני חדש, ואני כבר מוצא את עצמי תופס את הגב. הטלסקופ - FLEX-TUBE 200P.

בעלי דובסוניים - מה אני צריך לקנות/לבנות?

חשבתי על פלטפורמה כדי להרים את הטלסקופ בכ30-40 ס"מ.

בנוסף, האם כיסא תצפיתנים (כזה עם הגבהה בשלבים) נח? יש לי גישה לבית מלאכה, אז חשבתי לבנות כזה לעצמי, אבל הוא תמיד נראה לי לא מאד נח.

מה עוד אני צריך שאני עוד לא יודע שאני צריך? 

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי גובה - 10" שלי הוא באורך מוקד של 1200ממ כמו ה 8" שלך. אני דווקא מוצא משהו יפה בקומפקטיות שלו. אלא אם אני ממש צופה לגובה של 15°, אין לי בעיה של נמוך מדי. קח בחשבון שפלטפורה, בדיוק כמו הבסיס עצמו תצטרך לאזן, לא פשוט בשטח.

לגבי כיסא - תלוי מאיפה מסתכלים... אם אני בחצר (המרוצפת) בבית, מגלגל החוצה את כיסא המחשב. מרופד, פניאומטי, ומתגלגל לצדדים. בקיצור פינוק.

לתצפיות שטח אני מתכוון לקנות אחד כמו של @AmitK - כסא עמידה של דובאל. נוח, קומפקטי, יציב מאוד, ואפשר להרים ולהוריד בצורה חופשית ולא בשלבים. המינוס היחיד - קצת יקר, 900 ש"ח עם המשלוח, אבל כנראה ששווה את זה ואזמין בקרוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 דקות Guydive אמר:

לגבי גובה - 10" שלי הוא באורך מוקד של 1200ממ כמו ה 8" שלך. אני דווקא מוצא משהו יפה בקומפקטיות שלו. אלא אם אני ממש צופה לגובה של 15°, אין לי בעיה של נמוך מדי. קח בחשבון שפלטפורה, בדיוק כמו הבסיס עצמו תצטרך לאזן, לא פשוט בשטח.

לגבי כיסא - תלוי מאיפה מסתכלים... אם אני בחצר (המרוצפת) בבית, מגלגל החוצה את כיסא המחשב. מרופד, פניאומטי, ומתגלגל לצדדים. בקיצור פינוק.

לתצפיות שטח אני מתכוון לקנות אחד כמו של @AmitK - כסא עמידה של דובאל. נוח, קומפקטי, יציב מאוד, ואפשר להרים ולהוריד בצורה חופשית ולא בשלבים. המינוס היחיד - קצת יקר, 900 ש"ח עם המשלוח, אבל כנראה ששווה את זה ואזמין בקרוב

שלי לא goto, אז לא צריך לדאוג לאיזון מושלם. או שאני מפספס משהו?

בינתיים אני מתכוון לבנות פלטפורמה על גלגלים שאני יכול רק לגלגל את הטלסקופ לdriveway כשאני רוצה לצפות, אבל זה רק לשינוע, לא חושב שחכם להשאיר אותו על גלגלים בעת תצפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש את אותו הטלסקופ. אין מצב שאני אצפה בעמידה. תמיד עם כסא. בד"כ בשטח כסא פשוט מתקפל( הטלסקופ לא גבוה לצפייה וזה מספק), או בבית במרפסת מתפנק עם כסא מחשב כמו שגיא ציין. עבורי צפייה ללא כסא מעייפת את הצוואר ולא מאפשרת להתרכז באובייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 16 דקות Raz אמר:

בינתיים אני מתכוון לבנות פלטפורמה על גלגלים שאני יכול רק לגלגל את הטלסקופ לdriveway כשאני רוצה לצפות, אבל זה רק לשינוע, לא חושב שחכם להשאיר אותו על גלגלים בעת תצפית.

התכוונתי יותר לאיזון בין הרגלים של הפלטפורמה, שלא יתנדנד. 

לגבי הגלגלים, בניתי כזה, מאוד נוח. לפני שהייתה לי את הסככה לטסלקופ הייתי מגלגל אותו החוצה, נועל את ארבעת הגלגלים (יש מעצור רגל כמו בעגלת תינוק) וזה יציב כמו בטון. זה גם נותן עוד איזה 10 סמ גובה. 

D7C1A0D8-51F3-417F-A4F9-6EEDCF5631D4.png.d26dda6a12e8eb3f6e3d753428181f61.png 

מה שכן קח בחשבון שעם גלגלים קשיחים לא מומלץ לגלגל על רצפה אגרסיבית מדי כי הויברציות לא אידיאליות לאופטיקה 

בארהב מאוד מקובלת שיטת המריצה, שם משתמשים בגלגלי בלון כדי לעבור בקלות בשטחים קשים

C2BB8B2F-D196-40CE-A5FE-084C31555268.jpeg.55b27173a76b5ac46015234c66cfc752.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי את הדגם 12" מהסוג הזה. קודם כל כיסא מתכוונן או סולם מדרגות כל שהוא זה חובה. גם לטלסקופים גדולים וגבוהים יותר. אומרים שצפייה בנוחות מוסיפה מגניטודה. אין ספק שכשאתה יושב במוח הרבה יותר קל להתרכז.

ידיות המריצה זה אכן נוח, יש לי כאלה כיום. אבל לפני שצופים כדאי מאוד להסיר אותן כי הן מכשול לא נחמד בלילה.

הפתרון של של גיא הוא מצויין אם המשטח שלך חלק.

יש גם פתרונות מוכנים כמו זה: https://www.amazon.co.uk/Orion-10109-10-Inch-Dobsonian-Telescopes/dp/B00D2LEF6E?ref_=d6k_applink_bb_marketplace

אם יש לך גישה לבית מלאכה אתה יכול לבנות כזו עגלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטלסקופ הקודם 8 אינץ שהיה גם 1200 הסתפקתי בסולם דו שלבי שדי סיפק את רוב הטווחים לצפיה, אבל אם אתה רוצה באמת להנות מהצפיה וגם להתבונן באובייקטים לאורך זמן כסא יעודי הוא בגדר must. זה אני רטמר אחרי שקניתי איד ובדיעבד הייתי צריך לקנות הרבה לפני. אני דרך אגב גם מוצא לו שימוש בבית , יותר נכון הבן שלי בתפקיד כיסא ללימודי פסנתר🙂.

16023903420123948269725104255689.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הטלסקופ הזה גם. דבר ראשון שעשיתי זה בניתי כיסא:

http://valleystargazers.com/Chair.pdf

זה כבר מקל על הגב משמעותית. הוספתי ריפוד פלציב למושב כדי שיהי נוח. אחרי זה גם החלפתי את הפיינד שמגיע עם הטלסקופ ב RACI + נקודה אדומה - לא צריך לשבור את הצוור כשמנווטים אם הפיינדר.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@pregulla צודק. אם כבר משתמשים בפיינדרסקופ, RACI זה חובה. לפי דעתי זה אמור להיות ברירת מחדל וזה גם נוח יותר לניווט בלי לסובב את המפה (פיזית או skysafari).

אם משתמשים בטלרד, אפשר ברוב המקרים לוותר על הפיינדרסקופ לגמרי. אני כבר שנה לא משתמש בפיינדרסקופ ולא חושב שהוא חסר לי. זה מתייחס לתצפיות ממקומות חשוכים. במקומות עם זיהום אור יש לפיינדרסקופ משמעות גדולה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית . כסא , כסא ועוד פעם כסא . כזה  שמתכוונן בדיוק לגובה שאתה צריך . אני לא יכול לכתוב מספיק על כמה שזה משפר איכות תצפית .

שנית - איזון וחלקות תנועה בשני הצירים . חשוב בדובסוני למעקב קל וחלק אחר אוביקט .

שלישית - מכשיר קולימציה טוב .

וולסוב מיכאל כניראה לא יוותר גם על איוורור המראה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Raz אמר:

לא צריך איזון מושלם, אבל עדיין כדאי לאזן. ככל שהטלסקופ מאוזן יותר ככה אתה צריך פחות להדק את התנוע בצירים והיא תהיה חלקה יותר. אם אין לך עיניות של 2" זה בדרך כלל לא בעיה, כי 1.25" קלות יחסית.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפתרון זמני לדובסוני קטן - אפשר לצפות עם 2 כסאות: רגיל לצפייה בזוויות גבוהות ושרפרף לידו לזוויות נמוכות. 

גם סולם קטן עם 2-3 מדרגות עובד לא רע

וכן מאוורר זה חשוב 🙂

אגב גם פקק קולימציה רפלקטיבי ב 5 דולר מאפשר לעשות קולימציה די מדויקת - עדיף על לייזר למשל. זה מקום אחרון בו הייתי משקיע. עדיף כבר להשקיע בכסא יעודי

לגבי איזון - משקולת קטנה עם מגנט מאוד עוזרת

נערך היום על-ידי Michael V
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information