עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגובות מומלצות

צבירי גלקסיות הם מהמטרות החביבות עלי - תודה ל @Deddy Dayag שהדליק אותי על הנושא עם הצביר גלקסיות בהרקולס - הגודל הבלתי נתפס נותן פרופרציה מטורפת לחיים 🙂.

האתגרים כמובן הם למצוא את הצבירים האלה ואז לזהות גלקסיות בודדות לפי המיקום שלהם ביחס לכוכבים וגלקסיות שכנות וכמובן הנסיון להבין מה סוג הגלקסיה לפני שמסתכלים ב Skysafari (רעיון של @Michael Lewinger)

אני מתייחס לגלקסיות חיוורות יותר כמו NGC 708 והגלקסיות הסובבות אותה - צביר Abell 262 וצביר הגלקסיות בהרקולס.

בתמונות שנלקחו מ SkySafari חלק מהגלקסיות ב Abell 262

image.png.61cd10bd48dcaa236aaff8626a281af7.png

image.png.073dbc145b2330f46640d87d3090a6a7.png

אשמח לשמוע על רעיונות לצבירים דומים נוספים, פחות ידועים שיצא לכם לצפות בהם (לאיזור ליאו ווירגו אחזור כמובן שוב בחורף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אילן,

צביר פורנקס, על הגבול פורנקס/אירידינוס, הבעיה היחידה איתו שהוא טיפה דרומי, אבל אני בטוח שמהמדבר במפתח שלך הוא נראה יופי. חפש את NGC 1399 במרכז הצביר.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fornax_Cluster

יגאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 דקות יגאל אליהו אמר:

היי אילן,

צביר פורנקס, על הגבול פורנקס/אירידינוס, הבעיה היחידה איתו שהוא טיפה דרומי, אבל אני בטוח שמהמדבר במפתח שלך הוא נראה יופי. חפש את NGC 1399 במרכז הצביר.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fornax_Cluster

יגאל

זה נראה צביר עשיר מאוד, מגיע בשיא ל 20-25 מעלות בחודשים הקרובים. תודה רבה 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי אצלי כמה מפות ישנות שהכנתי בעבר עבור ABELL194. אם מה שרשמתי לעצמי על אחת מהן בתצפית נכון, אז זיהיתי שם ארבע גלקסיות שהצטופפו בשדה.

ממה שאני מצליח להיזכר מתצפית בצבירי גלקסיות, האתגר הוא בעיקר לזהות כל גלקסיה וגלקסיה שרואים יותר מאשר להבחין (ואני לא מדבר על GOTO 🙂 )

נערך היום על-ידי AssafB
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה AssafB אמר:

מצאתי אצלי כמה מפות ישנות שהכנתי בעבר עבור ABELL194. אם מה שרשמתי לעצמי על אחת מהן בתצפית נכון, אז זיהיתי שם ארבע גלקסיות שהצטופפו בשדה.

ממה שאני מצליח להיזכר מתצפית בצבירי גלקסיות, האתגר הוא בעיקר לזהות כל גלקסיה וגלקסיה שרואים יותר מאשר להבחין (ואני לא מדבר על GOTO 🙂 )

כן, הזיהוי הוא חלק מהעניין, יש צבירי גלקסיות ממש עמוסים שממש קשה לזהות. ב 262, הם מחולקים לשתי שלשות מרכזיות וברגע שמזהים אותן (היה יום אביך יחסית שהקשה) זה הופך לברור. ולא, זה ללא GOTO, ה GOTO נשאר בבית כשיורדים למדבר. 

ב 194 אני רואה שיש שלוש גלקסיות בשדה שהן בבהיריות של ~12 והן שלושתן יכנסו לשדה של ה 8ממ אצלי ואמורות להראות די טוב, במגניטודה אחת מעל Abell 262. הגלקסיות הנלוות יהיו מעניינות למיפוי אבל הן בתווך אפשרי לחלוטין. מחזיק אצבעות לתצפית קרובה.

תודה על הצביר הזה 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יד אצלי באטלס ממש בסוף מפות מפורטות יחסית של צבירי גלקסיות. יש שם אובייקטים עד בהירות 14.5 , אז כולם מתאימים לצפייה תחת תנאים "רגילים" ב 20" שלך.

ראה עמודים: 105, 107, 108, 109, 111, 112

http://www.deepskywatch.com/deep-sky-hunter-atlas.html

נערך היום על-ידי Michael V
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול אני ומיכאל ל' זיהינו את כל 5 החברים של stephan's quintet ב 12" ברמת הגולן (זה סביב בהירות 13 וחצי אם אני לא טועה). אומנם היה לא קל. השקיפות הייתה טובה, זה היה בזנית, וצפינו בהגדלות גבוהות יחסית. גם השתמשתי בטכניקה של "מגבת מעל הראש ועין שנייה פתוחה" - זה עושה פלאים.

מזה כמובן אפשר להסיק שב 20" ועוד בנגב תראה 14.5 ללא בעיה 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 שעות Michael Lewinger אמר:

כשהתחלתי לבנות את הקטלוג לא חשבתי שאזדקק לידע בתכנות. כעת יש לי את כל השיטה אבל עובד באקסל בקצב של צב גוסס. כשיהיה קטלוג מוכן אפרסם כאן 🙂

יאללה, זה פיצ׳ר סופר מעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information