עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגובות מומלצות

אשים פה כמה צילומים של התקרבות המאדים 2020 שנעשו לאחרונה מאיזור צפון.

צילום מ 18 לספטמבר, מרמת הגולן, עם טלסקופ ניוטוני 12" f4 על חצובת Azeq6 (במצב אזימוטאלי). מכפל 3.5, .מצלמה ASI290MC. חיבור של 2000/8000 פריימים. מצ"ב גם צילום ב near ir  ב 685nm

mars-opposition-17-18.9.2020-00.52-rgb.jpg

mars-17-18.9.2020-01.00-ir685.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צילום מקיבוץ כברי עם שמידט קסגריין 8" של סלסטרון על חצובה אזימוטאלית. עם אותה מצלמה. מצ"ב גם סרטון אנימציה קצר (צולם לאורך חצי שעה, עם derotation בתוכנה). ותמונת "אווירה"

mars-animation-27-9-2020.gif

bus-mars-telescope.jpg

mars-27-9-2020.jpg

נערך היום על-ידי Michael V
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות Michael V אמר:

אשים פה כמה צילומים של התקרבות המאדים 2020 שנעשו לאחרונה מאיזור צפון.

צילום מ 18 לספטמבר, מרמת הגולן, עם טלסקופ ניוטוני 12" f4 על חצובת Azeq6 (במצב אזימוטאלי). מכפל 3.5, .מצלמה ASI290MC. חיבור של 2000/8000 פריימים. מצ"ב גם צילום ב near ir  ב 685nm

mars-opposition-17-18.9.2020-00.52-rgb.jpg

mars-17-18.9.2020-01.00-ir685.jpg

כמות פרטים מטורפת... יש גם מספיק צלליות שגם ממש נראה ממש כמו כדור ולא סתם עיגול שטוח

כמה חשוב זמן החשיפה? ברמת העיקרון עם עקיבה אין באמת הגבלה, השאלה היא איפה עובר הגבול לסתם צבירה של פריימים מיותרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומאדים מ 2 לאוקטובר, צולם עם ניוטוני 12" f4 על חצובה azeq6 במצב משווני, מצלמה asi290mc, קורקטור דיספרסיה ADC, מכפל 3.5. חיבור של כמה סרטונים שם winjupos. ואנימצית סיבוב המאדים של שעתיים וחצי. האנימציה הורכבה מסרטונים של דקה שצולמו ועברו עיבוד אוטומטי ב autostakkrt, astra image ופוטושופ

IMG_20201011_110412.jpg

mars-animation-2-10-2020-s.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאיפה היא לעשות חשיפה כמה שיותר קצרה על מנת "להקפיא" את העיוותים שעוברת התמונה בגלל הטורבולנציה האטמוספרית. כמובן בתנאי שיש מילוי היסטוגרמה סהיר. הטורבולנציה מתרחשת בכל התדרים, והקטנת שמן חשיפה "חותכת" חלק מהעיוותים (אלה שבתדרים הגבוהים). פה מדובר בסדרי גודל של 10-15 מילישניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 דקות Michael V אמר:

שאיפה היא לעשות חשיפה כמה שיותר קצרה על מנת "להקפיא" את העיוותים שעוברת התמונה בגלל הטורבולנציה האטמוספרית. כמובן בתנאי שיש מילוי היסטוגרמה סהיר. הטורבולנציה מתרחשת בכל התדרים, והקטנת שמן חשיפה "חותכת" חלק מהעיוותים (אלה שבתדרים הגבוהים). פה מדובר בסדרי גודל של 10-15 מילישניות.

אז אם אני מבין נכון מילוי ההיסטוגרמה הוא בעצם הקטליזטור לזמן החשיפה.. אז איזה נתונים אני מחפש? מעניין לראות צילום מסך של היסטוגרמיה "אידיאלית"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות Ilan Shapira אמר:

@michael_vlasov, בהמשך לשאלה של גיא, עד כמה מגבילה העקיבה altaz לפלנטות?

שאלה טובה... מבחינת צילום של פריים בודד אין לזה משמעות. הנה צילמתי גם וגם. הרבה יותר נוח לעבד חומר שצולם עם משווני. מצד שני עם קצת התעסקות בתוכנה אפשר לעשות derotation לתמונות... לדעתי התנאי לעבור לאזימוטאלי הוא: 1 - יכולת של חצובה לקבל ולהגיב בצורה טובה לתיקוני עקיבה ממצלמה (למשל azeq6 מתאימה ו nexstar evolution לא ממש). 2 - ידע ורצון לעשות עיבוד תמונה מתאים - במיוחד בשביל סרטוני timelapse או בשביל חיבור של סרטים ב winjupos. למשל את החיבור הנ"ל בנתיים הצלחתי לעשות רק על תוצאה של צילום בכן משווני, בגלל הדיוק הנדרש בסיבוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות Guydive אמר:

אז אם אני מבין נכון מילוי ההיסטוגרמה הוא בעצם הקטליזטור לזמן החשיפה.. אז איזה נתונים אני מחפש? מעניין לראות צילום מסך של היסטוגרמיה "אידיאלית"

נראה לי 50 עד 80 אחוז מילוי זה סביר... שאלה היא מה עדיף - gain גבוה וחשיפה קצרה או להיפך. זה כבר בהתאם לתנאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות Michael V אמר:

נראה לי 50 עד 80 אחוז מילוי זה סביר... שאלה היא מה עדיף - gain גבוה וחשיפה קצרה או להיפך. זה כבר בהתאם לתנאים

אני לא משתמש ב gain בכלל.. תמיד חשבתי שעדיף להשאיר את זה לעצמים חשוכים כמו גלקסיות שצריכים בוסט מלאכותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 26 דקות Guydive אמר:

אני לא משתמש ב gain בכלל.. תמיד חשבתי שעדיף להשאיר את זה לעצמים חשוכים כמו גלקסיות שצריכים בוסט מלאכותי

תמיד יש gain כלשהו... בכל אופן בצילום פלנטרי רציני אתה חייב לצלם עם gain גבוה יחסית, על מנת לקצר זמני חשיפה. רעש שנוצר כתוצאה מכך יורד בחיבור הפריימים (בצורה גסה - יחס אות לרעש גדל לפי שורש של כמות החשיפות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 33 דקות Michael V אמר:

תמיד יש gain כלשהו... בכל אופן בצילום פלנטרי רציני אתה חייב לצלם עם gain גבוה יחסית, על מנת לקצר זמני חשיפה. רעש שנוצר כתוצאה מכך יורד בחיבור הפריימים (בצורה גסה - יחס אות לרעש גדל לפי שורש של כמות החשיפות)

כמה זה גבוה?  נניח את אלה (אחרי רג'יטקס) צילמתי באפס gain. בתכלס יכולתי לקבל יותר פרטים?

23_04_54.png.c4bd0644568890c193f7c6f3b79721b4.png

RT333.png.4d1a784b43f05f6023b03f6c2ceb9455.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Michael V אמר:

עם איזה טלסקופ ומצלמה צילמת? כמו שראית גם עם 8" אפשר להוציא יותר. אבל זה הרבה מאוד משתנים

סקייוצ'ר 10" דובסוני + ASI178MM

נתוני צילום:

[ZWO ASI178MM]
Pan=908
Tilt=528
Output Format=SER file (*.ser)
Binning=1
Capture Area=1280x1024
Colour Space=MONO16
Temperature=39.6
Hardware Binning=Off
High Speed Mode=Off
Turbo USB=60(Auto)
Flip=Both
Frame Rate Limit=Maximum
Gain=0
Exposure=0.000218
Timestamp Frames=Off
Brightness=25
Auto Exp Max Gain=255
Auto Exp Max Exp M S=30000
Auto Exp Target Brightness=100
Banding Threshold=35
Banding Suppression=0
Apply Flat=None
Subtract Dark=None
#Black Point
Display Black Point=0
#MidTone Point
Display MidTone Point=0.01
#White Point
Display White Point=0.04396875
Notes=
TimeStamp=2020-10-02T20:04:54.4708419Z
SharpCapVersion=3.2.6383.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Michael V אמר:

ואנימצית סיבוב המאדים של שעתיים וחצי. האנימציה הורכבה מסרטונים של דקה שצולמו ועברו עיבוד אוטומטי ב autostakkrt, astra image ופוטושופ

אתה יכול לפרט על התהליך של עיבוד אוטומטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Guydive אמר:

כשניסיתי להשתמש ב gain נמוך מדי, מאדים יצא כחול, אבל ממש כחול. גם צדק ושבתאי נטו לכיוון אפור כחול כשלא היה מספיק gain.

צילמתי עם:

Gain=237
Exposure=0.002186

טלסקופ 8" ומצלמה 178MC

image.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 22 דקות Ilan Shapira אמר:

כשניסיתי להשתמש ב gain נמוך מדי, מאדים יצא כחול, אבל ממש כחול. גם צדק ושבתאי נטו לכיוון אפור כחול כשלא היה מספיק gain.

צילמתי עם:

Gain=237
Exposure=0.002186

טלסקופ 8" ומצלמה 178MC

מעניין. אני לא מבין מספיק בעיבוד תמונה שקורה שם. אולי הgain לא אחיד עבור הצבעים השונים? אבל אין שום סיבה שזה יהיה ככה...

מה ההיסטוגרמה הראתה? גם פיק בכחול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 33 דקות Raz אמר:

מעניין. אני לא מבין מספיק בעיבוד תמונה שקורה שם. אולי הgain לא אחיד עבור הצבעים השונים? אבל אין שום סיבה שזה יהיה ככה...

מה ההיסטוגרמה הראתה? גם פיק בכחול?

האמת שלא בדקתי, לא בטוח ששמרתי את הקבצים של הצילומים האלה. אולי פעם הבאה עדיף, לצורך הבנת הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות Ilan Shapira אמר:

האמת שלא בדקתי, לא בטוח ששמרתי את הקבצים של הצילומים האלה. אולי פעם הבאה עדיף, לצורך הבנת הבעיה

לא צריך לשמור. בכל חשיפה שאתה עושה, שארפקאפ מייצרת תיקייה שמכילה את כל הנתונים של אותו צילום בקובץ txt, וכל ההיסטוגרמה בקובץ אקסל. לך לתיקייה של אותו יום ותמצא את זה שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 14 דקות Guydive אמר:

לא צריך לשמור. בכל חשיפה שאתה עושה, שארפקאפ מייצרת תיקייה שמכילה את כל הנתונים של אותו צילום בקובץ txt, וכל ההיסטוגרמה בקובץ אקסל. לך לתיקייה של אותו יום ותמצא את זה שם

לא בטוח ששמרתי את התיקיות האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בהגדרות מצלמה אפשרות לשנות gain לאדום וכחול כדי לעשות white balance. בכל אופן מומלץ לעשות ככה שהיסטוגרמה תתמלא באופן "בערך" זהה לכל הערוצים ולעשות white balance בפוטושופ... למשל על פי כיפת הקרח שאמורה להיות לבנה. 

כמובן בפועל במאדים תמיד יהיה יותר אדום ופחות כחול, בגלל אופי המטרה

אני שם gain פחות מ 200 על מאדים כי הוא בהיר. אבל זה ממש לא כלל אצבע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה סוף סוף אולימפוס מופיע

צולם ב 11-12 לחודש סביב 2 בלילה,

עם ניוטוני 12" f/4 של orion optics, עם בארלו siebert 3/5, קורקטור ADC, חצובה az-eq6 במצב AZ, מצלמה ASI290MC עם פילטר baader uv-ir-cut. פוקוס ידני הפעם. תנאי ראות (יציבות) ~6/10

stack בודד של 1400 מתוך 7000 פריימים (חשיפה בערך 14 מילישניות, gain 150)

mars-olympus-12-10-2020-s.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

שיטת "קולימצית זיתים", לעדשה הקדמית של רפרקטור

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 1

טלסקופ - רכישה

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

5. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים