עבור לתוכן
  • צור חשבון

חצובה Alt-Az ידנית ל־Celestron C8 SCT שהיא יחסית קומפקטית

תגובות מומלצות

אחד השדרוגים הבאים שאני שוקל זה לקנות  Celestron C8 שהוא קל יחסית (פחות מ־6 ק"ג) וקטן כך שאני יכול פשוט לשים אותו על המדף.

זה הדבר הקטן ביותר שאני יכול לשים על חצובה ועל מדף בארון עם מפתח של 200מ"מ

אז כמובן נשאלת השאלה - איזו חצובה/ראש חצובה לבחור, דרישות:

1. ידני Alt-Az שתעמוד טוב במשקל 6 -7 ק"ג (בהנחה שמוסיפים עינית, דיאוגנל 2" פיינדר ועוד)
  2. רצוי עם slow motion control אבל לא חובה
  3. רצוי כמה שיותר קומפקטי ולא כבד כדי שאוכל לקחת ביד החצובה.
  4. כמובן אפשר חצובה/ראש חצובה מספקים נפרדים
  5. תקציב כמובן רצוי לא לעבור $500-$600 - עדיף פחות 

יש המלצות?

אני מנסה להבין תקציבים וגדלים לפני שאני נכנס לרכישה

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מעבר ל־M2 שנשמע טוב (ויקר) 

מה לגבי:

שניהם נראים אופציה קצת יותר זולה (האמת תלוי בחצובה ל־M2 כי המחיר של הראש דומה) ובעיקר מאפשרים לחבר שני טלסקופים נגיד שובר אור 102 וגם C8

חשבתי גם על Skywatcher AZ5 וגם על ES Twilight I שניהם בערך ל־7 ק"ג אבל החשש שהם יהיו under mounted

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Artyom אמר:

מה לגבי:

שניהם נראים אופציה קצת יותר זולה (האמת תלוי בחצובה ל־M2 כי המחיר של הראש דומה) ובעיקר מאפשרים לחבר שני טלסקופים נגיד שובר אור 102 וגם C8

חשבתי גם על Skywatcher AZ5 וגם על ES Twilight I שניהם בערך ל־7 ק"ג אבל החשש שהם יהיו under mounted

יש לי פה את הסקאיי טי. מוזמן לנסות. אחלה חצןבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוט הציוד:
טריפוד אינוורייל RT90c.  אפשר לכאורה גם דגם שסוחב פחות, אך אם לוקחים בחשבון עבודה חלקה גם בהגדלה גבוהה כלומר עמידות טובה לרעידות, לא הייתי מתפשר. יעלה במבצע באליאקספרס כ-1000 ש״ח
חצובת סטלרויו, מורכבת מראש חצובה M002C, ידית MH, עמוד M002, ואוטלי גם מתאם MEC- תלוי בטריפוד. יעלה בסביבות 3000 ש״ח כולל הכל, ייתכן ותצטרך לארגן דרך Ushops.
זה יוצא כפול מהתקציב שתכננת, אך חלקות התנועה ללא בקלש והיציבות הן פנטסטיות, וכמובן שאין הגבלת זוית (בחלק מהאחרות לא ניתן להגיע לזנית).
תבדוק, אולי היום יש מתחרים סינים לסטלרויו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Artyom אמר:

מה לגבי:

ה-AZ5 עם מקסוטוב 6 עובד לא רע. עם C8 נשמע גבולי אבל אתה מוזמן לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 57 דקות Yossi Zamir אמר:

ה-AZ5 עם מקסוטוב 6 עובד לא רע. עם C8 נשמע גבולי אבל אתה מוזמן לנסות.

כזה? https://www.skywatcherusa.com/products/sky-watcher-skymax-150

כי כזה שוקל 6.3 ק"ג (יותר מ־C8 ששוקל 5.7 ק"ג) ויש לו אורך מוקד של 1800 מאוד קרוב ל־2000 של C8.

אם הוא מחזיק את המאק הזה טוב אז יחזיק גם C8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Artyom אמר:

מה לגבי:

ראית את הסקירה של יונתן על המאונט שהוא קנה ל2 סקופים? יש שם טבלה שמפרטת לא מעט פרטים על כמה מאונטים שונים.

אם המטרה היא לחבר 2 סקופים במקביל זה מאוד שונה מאשר אם רוצים להישאר בתחום של סקופ אחד.

הaz5 כשהוא על חצובה איכותית (כמו rt90) מסוגל לסחוב הרבה יותר מה5 קילו שכתוב במפרט שלו. אם המטרה היא לסקופ אחד זו כנראה בחירה טובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Artyom אמר:

כזה? https://www.skywatcherusa.com/products/sky-watcher-skymax-150

כי כזה שוקל 6.3 ק"ג (יותר מ־C8 ששוקל 5.7 ק"ג) ויש לו אורך מוקד של 1800 מאוד קרוב ל־2000 של C8.

אם הוא מחזיק את המאק הזה טוב אז יחזיק גם C8

אל תשכח לקרוא את האותיות הקטנות. Skymax150 שוקל 5.3 ק"ג ללא אביזרים (רשום באינטרנט וגם שקלתי), 0.4 ק"ג פחות מה-C8 ללא אביזרים. גם קוטר גדול = זרוע גדולה יותר. בקיצור, לחצובה נתונה יהיה קשה יותר עם ה-C8.

לפי היצרן, AZ5 עם טריפוד טוב יכולה לסחוב עד 6.8 ק"ג (עם טריפוד אלומיניום קל עד 5 ק"ג, שוב צריך לקרוא טוב למה מתייחסים). 6.8 ק"ג זה גם המשקל שהמקסוטוב שלי מגיע אליו בתצורה הכבדה ביותר שניסיתי (דיאגונל "2, בינו, עיניות זום, פיינדר נק' אדומה), אבל אף פעם לא ניסיתי אותה על ה-AZ5. זה נשמע גבולי עם ה-C8, אבל עלול לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information