עבור לתוכן
  • צור חשבון

ערב מלא ומוצלח

תגובות מומלצות

זהו, סופסוף כיילתי היטב את הניוטוני 6״ שלי. ממש מושלם. הכל היה חד. גם עשיתי alignment מעולה עם 2 כוכבים ו-4 כיולים נוספים. לכל הערב, הגיע לאובייקטים באמצע העינית. ממש בובה. ועקב אחריהם בלי בעיה לאורך אינסוף זמן. חשיפות של 20 שניות ב-EAA לא היוו בעיה כלל.

ראשית, עוד לפני שהשמש שקעה התחלתי לתצפת ללא מצלמה, על:

• נגה - חצי מוארת בערך, עם פילטר ירח כדי לראות פחות בוהק. כמובן, אין פרטים נוספים.
  • צדק - ראיתי יפה מאוד, אבל הנקודה האדומה לא היתה זמינה.
  • שבתאי - חד, אבל משום מה, יש לי בעיה עם קסיני...
  • m31 אנדרומדה, לא יותר מדי פרטים (גם עוד לא מספיק החשיך).
  • m22
  • m8 - אבל ללא ערפיליות בעין.
  • m20 - שוב, ללא ערפיליות. אבל באמת, עוד לא היה חשוך מספיק, והיה כבר די נמוך.
  • m15 - כדור ענן כזה.
  • m13 - טיפה יותר פרטים כי היה בזניט.
  • mizhar ו-alpharetz.
  • חיפשתי לראות m33 - ולא ראיתי כלום!

ואז שמתי dslr במקום העיניות. עשיתי פוקוס באמצעות ADT וידנית על כוכב דרגה 2 או 3. והתחלתי:

• m33 - גלקסיה ספירלית במבט על - מדהים! אף פעם לא ראיתי את זה, ופעם ראשונה ב-EAA.
  • m20 טריפיד - באופק, אבל עדיין יפה
  • m8 הלגונה  ממש מגרד את הבניינים, אז ״בסדר״ אבל צריך לראות יותר גבוה פעם הבאה.
  • m22 - צביר כדורי נחמד ויפה.
  • צדק - לא ממש רואים כלום, בכל אופן הקלטתי 2000 פריימים.
  • שבתאי -כנ״ל.
  • m27 - יפה מאוד. למרות שמשום מה זה יצא פחות טוב מאתמול. ואתמול בקושי היה פוקוס...
  • m57 - יפה, כנ״ל.
  • ngc6992 - veil nebula east veil - משום מה היה קשה להפריד מהרקע, משהו שם מוזר לי. לא מצליח לי איתה ממש. 
  • ngc6960 - west veil - כאן יותר בר הפרדה יפה.
  • m45 pleiades - ניסיתי פעמים - פעם אחת כשהיה נמוך, ולא יצא יפה. כשהיה גבוה, היה יותר יפה. כאן היה מתאים יותר שדה קטן יותר. נכנס לי בול בכל הפריים - אבל זה לא נותן מקום לשיפורים מספיק
  • ngc253 - גלקסיה מדהימה. אף פעם לא ראיתי אותה sculptor galaxy.
  • ngc288 - כבר הייתי באזור, אז עוד צביר יפה.

בקיצור, בציר לא רע. הנה התמונות להראות שהכל EAA... (הכל עם sharpcap - וגם אלה שללא כותרת הם בסה״כ קרופ) הכל היה ב-iso1600 ב-canon t7i (קרופ) וחשיפות של 20 שניות. השתמשתי ב-darks של 30 שניות. ולא ב-flat בגלל שמדי פעם הייתי צריך לסובב את המצלמה ולעשות פוקוס מחדש כתוצאה מהסיבוב הזה.

צרפתי גם את אנדרומדה מאתמול ואת m27 ו-m57 מאתמול. כי נדמה לי שלמרות שללא פוקוס וקולימציה מושלמת, יצא טיפה יותר טוב. לא לגמרי מבין את זה... 

יש בהרבה מהתמונות גרדיאנט מעצבן - זה לא ברור לי כל כך. אשמח לעזרה לטיפול בזה (אני מנסה לסדר את זה ב-sharpcap ללא הצלחה יתרה).1606545481_Screenshot(279).png.dc995f2a699ab759fb973825a042f0b0.png

Screenshot (325).png

Screenshot (337).png

Screenshot (300).png

Screenshot (334).png

Screenshot (304).png

Screenshot (316).png

Screenshot (292).png

Screenshot (330).png

Screenshot (308).png

2021-09-28 - M57 as seen.png

2021-09-28 - M31 as displayed.jpg

2021-09-28 - M27 - as seen.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-1.9.2021 at 12:25 jonzm אמר:

טל - ASIAir Pro יודע לעבוד גם עם DSLR, והוא עולה רק 250$. לדעתי גם ASILive יודע, אבל אולי אני טועה. שווה לנסות.

כן, אבל כרגע מסתדר עם המחשב. בהזדמנות אקנה בטח asiair pro או שיותר סביר שאמתין לחדש שיוצא בקרוב ומשדרג טווח wifi ומהיר יותר גם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Guydive אמר:

קנית טלסקופ חדש?

כן. כרגע יש במלאי כבר 4 טלסקופים. אבל האחרון הכי רציני כבר ונקנה ממש לאחרונה. Bresser NT150-S על חצובה Celestron AVX. זה ניוטוני 6״ מוקד 750ממ (f/5). חצובה מסאבית. סוחב מהר ויפה הכל. שקט ומדוייק. EAA לא צריך guiding עם חשיפות של 20-30 שניות. מעבר ל-30 שניות בטח ממליץ על guide. מאפשר כמובן guiding - וגם יש לי guide scope ולקחתי מצלמה פלנטרית זולה ביותר שניתן להשיג ששכבה ללא שימוש רב (SV105) וחיברתי ל-phd2 וסקופ זול 30x6 f/4 גם של svbony והצלחתי גם לעשות עם זה guiding. אבל בשביל הכנה מהירה, עדיף בלי, וחשיפות של 20 שניות, לא צריך. כל עוד אני מחובר למקור מתח ביתי, כל הסידור הזה עובד. בשטח, asiair יהיה מאוד חשוב לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ilan Shapira אמר:

דוח מצויין וסט נהדר של תמונות. נראה שהכל מסתדר לך נהדר.

כן, תודה. מתחיל. נשאר לי לטפל בגרדיאנט בלייב. ראיתי שלך אין כזה בד״כ. מעניין מדוע. כי לא ראיתי גרדיאנט אצלך גם במצפה משואה (וזה תנאים דומים לצפיה הרגילה שלי, בורטל 5).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות givoly אמר:

כן, תודה. מתחיל. נשאר לי לטפל בגרדיאנט בלייב. ראיתי שלך אין כזה בד״כ. מעניין מדוע. כי לא ראיתי גרדיאנט אצלך גם במצפה משואה (וזה תנאים דומים לצפיה הרגילה שלי, בורטל 5).

זה תלוי באופטיקה ובטיובה של הטלסקופ והיא היא מגיבה לעודף אור. פשוט קח פלאטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information