עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש ויזואלי ב-guidescope

תגובות מומלצות

בשעה טובה, התחלתי לקבל את הרכיבים לשובר אור החדש שלי (ראו את הדיון כאן). הראשון להגיע הוא Astro-Tech 60mm Guidescope - שובר אור אכרומטי קטן וחמוד עם מפתח של 60 מ"מ ואורך של 240 מ"מ (יחס מוקד f/4). שאלתי לבעלי הניסיון - באיזו עינית להשתמש יחד איתו (כשאשתמש במצלמה זה יותר פשוט - חיבור ישיר ל-ASI120)?

יש לי עינית 25 מ"מ עם כוונת של Baader, מה שיתן לי הגדלה של x9.6; האם אני צריך הגדלה נמוכה או גבוהה יותר?

אני מצרף תמונה להתרשמות - הגיע מ-astronomics דרך UShops במצב מושלם ובלי בעיות.

EBB3C180-284C-4698-9236-C0044AD08D86.jpeg

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשתמש בו בתור מה, פיינדר לתצפית ויזואלית?

אם כן אתה בגדול רוצה הגדלה נמוכה ושדה רחב ככל האפשר. הבעיה שיתכן שתתקל בה, היא שאם תרצה לחבר דיאגונל לחלק האחורי יהיה לך עודף מרחק להגיע לפוקוס ותצטרך להיכנס פנימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Guydive אמר:

אם כן אתה בגדול רוצה הגדלה נמוכה ושדה רחב ככל האפשר. הבעיה שיתכן שתתקל בה, היא שאם תרצה לחבר דיאגונל לחלק האחורי יהיה לך עודף מרחק להגיע לפוקוס ותצטרך להיכנס פנימה

כן, זו בדיוק הכוונה. באמת יש חשש שלא אצליח להגיע לפוקוס אם אוסיף עליו דיאגונל (הפוקוסר זז 29 מ״מ סך הכל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיינדר 10x60 יכול להיות מעולה (מזכיר את הפיינדר על השמידט-קסגריין שלי) ומעבר לתפקיד כפיינדר לפעמים רואים בו טוב יותר דברים כמו צבירים פתוחים, שדות כוכבים בקשת וכיוב'.

במידה ואין לך איך לחבר דיאגונל, ממליץ להשתדל שההתקנה על הטלסקופ תהיה עם איזושהי הפרדה משמעותית ביניהם ולא בצמידות (צינור על צינור). עשיתי משהו כזה בעבר עם חצי-משקפת שהייתה מחוברת (באילתור) במרחק של כ-15 ס"מ מצינור הטלסקופ והיה לי מאד נוח להשתמש בה ככה.

כך או כך, תתחדש (פעמיים :-)) ותיהנה מהם!

אסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-5.10.2021 at 14:58 Guydive אמר:

עדכון - ניסיתי את הגיידסקופ עם כל העדשות שיש לי, והיחידה שמגיעה לפיקוס היא הבאדר 25 מ״מ עם כוונת; גם עדשות פלוסל שהגיעו עם הטלסקופ לא הצליחו. אז ככלי ויזואלי הוא מעט מוגבל (למרות שעם ה-25 ראיתי את הפליאדות ממש יפה, הגדלה של קצת פחות מפי 10; שדה ראיה של קצת יותר מ-4 מעלות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה jonzm אמר:

עדכון - ניסיתי את הגיידסקופ עם כל העדשות שיש לי, והיחידה שמגיעה לפיקוס היא הבאדר 25 מ״מ עם כוונת; גם עדשות פלוסל שהגיעו עם הטלסקופ לא הצליחו. אז ככלי ויזואלי הוא מעט מוגבל (למרות שעם ה-25 ראיתי את הפליאדות ממש יפה, הגדלה של קצת פחות מפי 10; שדה ראיה של קצת יותר מ-4 מעלות)

ניסית עם או בלי דיאגונל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information