עבור לתוכן
  • צור חשבון

SkyWatcher 150P virtuoso GTI - התייעצות

תגובות מומלצות

שלום!

אני עומד לקנות את הטלסקופ הבא, טלסקופ ראשון שלי, ובגדול יש לי מספר שאלות:

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/BK_Virtuoso_150P_GTI_BUNDLE.htm

1. רוב הזמן אתצפט דרך המרפסת בבית שלי, בעיר הרצליה, מרפסת מזרחית, כך שיש לי זווית צפון חלקית, מזרחית מלאה, ודרומית חלקית. יש לי גם גישה לגג של הבניין, תהיתי מהנסיון של האנשים פה, למה אני צריך לצפות בעניין של האור שמגיע מהעיר, כמה זה יהרוס את החוויה?

2. אני קלולס בהקשר של ציוד נלווה שישפר לי את החוויה, גם לצילום, וגם לתצפית עצמה. אשמח לטיפים והמלצות. אציין בתור התחלה אני מתכנן לצלם עם הטלפון.

3. האם אתם חושבים שזה הטלסקופ הכי טוב שאני יכול להביא בתחום ה3000₪?

תודה מראש לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 23 דקות Roy Kro אמר:

רוב הזמן אתצפט דרך המרפסת בבית שלי, בעיר הרצליה, מרפסת מזרחית, כך שיש לי זווית צפון חלקית, מזרחית מלאה, ודרומית חלקית

תלוי מה הציפיות

לא תהיה שום בעיה עם ירח וכוכבי לכת בהירים נגה, צדק, שבתאי מאדים. סביר להניח (אלא אם יש המון זיהום אור מסביבך) תוכל לראות גם צבירים פתוחים בהירים כמו פליאדות ועוד כמה ותוכל לראות ערפילית של אוריון - עוד פעם תלוי בכמה אור יש במקום ספציפי שלך וכמה השמיים נקיים

אל תצפה לראות שום ערפילית אחרת. סביר לניח שיהיה לך קשה לראות צבירים כדוריים אם כי אני מצליח לראות אותם גם ברחובות. גם לא גלקסיות.

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי רועי, ברוך הבא!

לגבי הטלסקופ עצמו, נראה לי שיש לא מעט דיונים על הנושא בפורום, ואני מניח שכבר עברת עליהם.

לגבי עזרים וציוד נלווה - השמיים הם הגבול. אתה צריך להחליט גם כמה אתה רוצה להוציא וגם האם המיקוד שלך הוא בתצפית ויזואלית או בצילום, כי העזרים שונים באופן מהותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Roy Kro אמר:

שלום!

אני עומד לקנות את הטלסקופ הבא, טלסקופ ראשון שלי, ובגדול יש לי מספר שאלות:

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/BK_Virtuoso_150P_GTI_BUNDLE.htm

1. רוב הזמן אתצפט דרך המרפסת בבית שלי, בעיר הרצליה, מרפסת מזרחית, כך שיש לי זווית צפון חלקית, מזרחית מלאה, ודרומית חלקית. יש לי גם גישה לגג של הבניין, תהיתי מהנסיון של האנשים פה, למה אני צריך לצפות בעניין של האור שמגיע מהעיר, כמה זה יהרוס את החוויה?

2. אני קלולס בהקשר של ציוד נלווה שישפר לי את החוויה, גם לצילום, וגם לתצפית עצמה. אשמח לטיפים והמלצות. אציין בתור התחלה אני מתכנן לצלם עם הטלפון.

3. האם אתם חושבים שזה הטלסקופ הכי טוב שאני יכול להביא בתחום ה3000₪?

תודה מראש לעונים!

אני אתייחס יותר לשאלה השלישית שלך.

במחיר כזה אפשר לרכוש טלסקופ 8" לא ממונע שעולה בארץ בדיוק 3000 שקלים (אם בכלל תחליט לרכוש כאן).

אלה שתי האפשרויות הכי טובות שיש במחיר הזה לטעמי ואם רוצים להשאיר עוד קצת עודף - לא צריך לפסול גם 6" שולחני לא ממונע.

ההבדל - קוטר עדיף אבל ללא ממוחשב או ממונע. לגבי ציוד נלווה, אם תבחר טלסקופ ניוטוני - שזה בדיוק מה שבחרת, אתה צריך קולימטור שזה עוד 100-200 שקלים ומאוד מהר תרצה עינית נוספת מעבר למה שתרכוש.

ממונע יעזור לך לשמור על אובייקטים בשדה הראיה - טוב להגדלות גבוהות ולצילום פלנטרי בעוד טלסקופ גדול מעט יותר יתן פרטים עדיפים ממקומות חשוכים והניווט איתו יעזור לך להכיר את השמיים אבל לא תוכל לצלם.

זו כבר החלטה אישית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי קצת יחרוג מהתקציב עם המשלוח, אבל שווה לשקול את ה-6SE. יאפשר צפייה טובה בכוכבי הלכת והירח ו-EAA עם מפחית אורך מוקד. יד שניה מחנות מוכרת זה כנראה הימור די בטוח.

https://www.bhphotovideo.com/c/product/802411928-USE/celestron_11068_nexstar_6se_150mm_f_10.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה חברים, התקציב עלה ל6000₪ ואני כבר ממש מבולבל, תוהה מה האופציות שלי בתקציב החדש. אם יש למישהו עצה, אז תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי מאוד כמה אתה יכול לסחוב וכמה פעמים באמת תרד לתצפיות בדרום.

אם תרד לדרום - לך על דובסוני 10" לא ממונע

אם תישאר בבית, לא הייתי רץ לבזבז את כל התקציב - היתרון למפתח גדול יותר מהבית הוא יחסית זניח והייתי בוחר במכשיר ממונע - הראשון שרצית הוא אחלה.

טלסקופים קטדיופטריים לדעתי הם מכשירים נישתיים ולא הייתי רוכש כזה בתור מכשיר ראשון.

זו הייתה הבחירה שלי כיום.

אולי שווה לשקול להשאר בתחום ה 3000, להתחיל את התחביב ואם תאהב, תמיד אפשר למכור ולשדרג (או לרכוש עוד אחד - זה קורה הרבה למי שאוהב את התחום). אם לא תאהב והתחלת עם 6000 אז ההפסד יהיה רב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שנאמר על חצובה רובוטית/ממונעת, לחצובה כזו יש יתרון באזורים בהם זיהום האור גדול יחסית. במקרים כאלו כמות הכוכבים הניראת לעיין נמוכה יחסית, ולכן יותר קשה לכוון את הטלסקופ ידנית, במיוחד כאשר לא ניתן לראות את האובייקט או אובייקטים אחרים שקרובים אליו. במקרים כאלו חצובה רובוטית תעשה את העבודה, ותאפשר לכוון את הטלסקופ לאותם אובייקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information