עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה להביא לתצפית לילית למדבר?

תגובות מומלצות

שולחן קטן, כיסא. שתי מחצלות - אחת לטלסקופ ואחת לאוהל.

ממליץ מאוד לרכוש גם מזרן. אני משתמש בשניים מאלה שמוכרים בכל תחנת דלק או שאפשר לרכוש מזרן מתנפח.

אל תשכח את הדברים הברורים מאליהם כמו מים קפה/תה ונשנושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בא לבד - האוהל הכי בסיסי יספיק. רק תלמד איך להרכיב אותו בבית, חבל להסתבך עם זה רגע לפני השקיעה. כמובן שאוהל עם פתיחה מהירה יותר נוח, אבל ברגע שהוא עומד, זה לא ממש משנה.

שק שינה - תלוי בעונה - עכשיו מאד קר בלילות במדבר, אז כדאי אחד שיותר מחמם. בקיץ זה פחות משנה.

לגבי מזרן מתנפח - אני פחות ממליץ. עדיף באמת את אלו שמוכרים בסביבות 100 ש"ח בכל תחנת דלק.

אם אין לך חרמונית - בטח עכשיו כשעוד קר (שוב, בקיץ גם קר בלילות, אבל הרבה פחות) - להגיע עם כמה שיותר שכבות, גם לרגליים (גטקס), גם לכפות הרגליים (גרביים עבות) - לא לבוא עם כפכפים! גם לא בקיץ - במדבר יש בקיץ כל מיני חיות (עקרבים, נחשים) שאתה לא רוצה לפגוש עם רגליים חשופות (לא לדאוג יותר מדי, אבל עדיף להזהר ולא להסתובב שם עם כפכפים). לא לשכוח כפפות - הכי טוב זה כפפות כאלו שהאצבעות בהן פתוחות, אבל גם אם אין לך כאלו - תבוא עם כפפות אחרות, ותסיר אחת מהן כל פעם כשתצטרך. אני מגיע עם כריות חימום שאני דוחף לנעליים, וזה ממש עוזר. אפשר גם לדחוף כריות כאלו לכפפות.

מה שאילן כתב - חשוב מאד, להביא כסא שיהיה לך נוח לשבת עליו בזמן שאתה צופה, ושולחן קטן, שתוכל להניח עליו כל מיני דברים נוספים.

לא לשכוח גם פנס אור אדום. לא קשור למדבר, נדרש בכל תצפית. תביא גם את המשקפת הקטנה שקנית לילדה, תמיד נחמד שיש עוד משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Artyom אמר:

יש המלצות לאוהל בסיסי/שק"ש - מה המינימום ההכרחי?

אוהל מומלץ מאוד - פתיחה מהירה ל 2 אנשים של דקטלון. הכי נוח מבחינת הקמה ופירוק וזול. יש שני דגמים:

המעט יקר יותר אבל שחוסם את אור השמש בבוקר (חשוב) - 400 שקלים

https://www.decathlon.co.il/iw/אוהלים-עד-3-אנשים/142650-7777-2-fresh-black-2-.html?sfdr_ptcid=41853_1356_672063510&sfdr_hash=2bff23d6beb061c98ca3cc7b2e2c7cd2&gclid=CjwKCAjwxOCRBhA8EiwA0X8hi5hBB_RlNfhHtYvez754g6j_UURarMe1OH11hg7BP9EOGgGNe-3l_hoCGx0QAvD_BwE#/3787-demodelcolor-8357352/3788-demodelsize-206אנשים_2

או את הדגם שלא חוסם את אור השמש - 280 שקלים

https://www.decathlon.co.il/iw/אוהלים-עד-3-אנשים/3346-1262--2-2-.html?sfdr_ptcid=41853_1356_672120145&sfdr_hash=11596dd7fc95495b54678fafe7e17148&gclid=CjwKCAjwxOCRBhA8EiwA0X8hi5dZduN8MLF3LDzjMBN8_GjO1FbO7R5SKx4OrGBFkXaNUa3SP3qhlBoCnf4QAvD_BwE#/42-demodelsize-235ללא_מידה/737-demodelcolor-8492461

מבחינת שק שינה, לחורפים אני משתמש בשק שינה -9 מעלות שמצאתי במבצע בלמטייל בחצי מחיר. כדאי כי לא צריך לישון עם החרמונית בפנים, הוא ממש ממש מחמם. לקיץ תספיק לך שמיכה קלה. עכשיו בסוף החורף שווה לבדוק מבצעים בחנויות טיולים על ציוד חורפי, יש יופי של מציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

דגש על ביגוד חם. פדי חימום לכפות הרגליים ולגוף. 

כובע, חרמונית, שכבות. קח שכבה אחת מעל מה שאתה חושב שצריך. אני בא עם ציוד לטמפרטורה מאד קרה, בהתחלה מגכחים אח"כ מבינים.

פנס ראש אדום. 

טרמוס או גזיה. 

אם אתה מביא אוהל אז שקית אשפה לשים את האוהל הרטוב מטל. 

כמו שאמרו, משקפת. 

שיגעונות שלי - מכונת אספרסו ידנית, monopod למשקפת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Amos Weisman אמר:

שיגעונות שלי - מכונת אספרסו ידנית

איזה דגם?..

ראיתי מכונות ניידות אבל הן דורשות מים מורתחים מבחוץ.

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 10 שעות Artyom אמר:

איזה דגם?..

ראיתי מכונות ניידות אבל הן דורשות מים מורתחים מבחוץ.

לי יש picopresso שעובד ממש יופי, אבל אכן דורש הרתחת מים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים