עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות לפני קניית טלסקופ

תגובות מומלצות

שלום לכולם

אני לפני קנייה/הזמנה של טלסקופ

הכיוון skywatcher 8" classic

הבעיה שאין בארץ את הדגם classic אלא רק את המתקפל

מעבר לקצת יותר נוחות בניוד האם יש לו עוד יתרונות על ה classic או שפשוט להזמין מחו"ל

תודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל גם בקוסמוס על המתקפלים כתוב שהם לא בדיוק זמינים במלאי.

יש בארץ בחנות של ברק דובסוני 8" לא מתקפל, כמובן גם צריך לבדוק זמינות מלאי: https://www.telescope-shop.com/store/8-f-6-dobsonian-טלסקופ-דובסוני-detail

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה

כמו שאמרת... גם את המתקפלים כרגע אין אבל אמורים להגיע

הסתכלתי על הקישור , לא הצלחתי להבין מי באמת היצרן (Bareket-astro) , ואיפה יהיה אפשר להשיג חלקי חילוף בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, חוץ מהקטע של האכסון, ואולי טיפה ההובלה, אין ממש יתרונות למתקפל על שפופרת סגורה. גם היתרונות הללו די מינוריים. כמה כבר הקיפול הזה חוסך?

מצד שני - יש מלא יתרונות לשפופרת סגורה. חדירת אור, שמירה על המראה מלכלוכים, פחות התעסקות בהקמה ובקיפול.

אני ממליץ ללכת על מכשיר עם שפופרת סגורה ולא על מתקפל - אלא אם באמת הקטע של האכסון וההובלה קריטיים עבורך.

אם זה קטע של זמינות - אפשר להזמין מחול דברים והם מגיעים די מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 29 דקות mini_guy אמר:

מעבר לקצת יותר נוחות בניוד האם יש לו עוד יתרונות על ה classic או שפשוט להזמין מחו"ל

אני משתמש בסקייווצ'ר 8" הקלאסי, ואני חושב שהוא עדיף על המתקפל ברוב המקרים. יש לו יתרונות - שומר על קולימציה, לא נכנס אור מהצד, וגם יותר זול. אם הוא נכנס ברכב, הוא עדיף.

הטלסקופ שברקת מוכר מיוצר ע"י GSO, שזו חברה טייוואנית לא קטנה. אפשר לקנות מהם, ואפשר גם להזמין מחו"ל.

הרבה מזמינים מFLO. עם משלוח עם DHL הוא מגיע מהר, עם שירות שחרור מהמכס. החסרון הוא המחיר. אתה משלם מע"מ 17% על המחיר של הטלסקופ + משלוח, וDHL לוקחים עוד 200-300 שקל עמילות מכס.

אני הזמנתי מהחנות הזו. הם שולחים דרך דואר ישראל, ואז המשלוח יותר זול, וגם אין עמילות מכס.

שים לב שאם קונים מחנות באירופה (גם 2 החנויות שקישרתי אליהן) מורידים בקופה בערך 20% מע"מ אירופאי. הוא אמור לרדת אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 36 דקות mini_guy אמר:

הסתכלתי על הקישור , לא הצלחתי להבין מי באמת היצרן (Bareket-astro) , ואיפה יהיה אפשר להשיג חלקי חילוף בעתיד

קודם כל שאלה טובה ותשאל אותו.

למיטב זכרוני היו פה כמה דיונים בנושא של הדובסונים שלהם - לא זוכר מה הייתה המסקנה (אגם גם לי זכור שמדובר ב־GSO שהם שם מכובד בתחום). אבל קח בחשבון שדברים כמו עיניות, פיינדר ופוקוסר הם לרוב חלקים די סטנדרטיים.

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 23 דקות Artyom אמר:

אבל קח בחשבון שדברים כמו עיניות, פיינדר ופוקוסר הם לרוב חלקים די סטנדרטיים.

בוא נגיד, שאחרי שתקנה תוכל אם תרצה (כנראה שתרצה) להשקיע עוד כסף בכל מיני עיניות, ושדרוגים.... אבל דיה לצרה בשעתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם יוסי לגבי ה 10״. 

אגב, העפתי מבט ב GSO שברקת משווקים תחת השם שלהם בגודל 10 אינץ (ידיד של מריה). 

המראה היה מצויין תמונה שטוחה עד לקצוות בלי קומה. מגיע עם פוקוסר 2 מהירויות, ובסיס טוב יותר משל הסקייווצר. במחיר הזה, אני צריך להכניס את הדיל הזה למדריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות mini_guy אמר:

תודה רבה על כל העזרה

10 מחוץ לתקציב

ואתמול הוזמן 8 אינץ מ flo 

איך מתחברים קבוצות תצפית בצפון?

קודם כל תתחדש. רק שתדע שאפשר לבטל ולקבל החזר מלא כל עוד המשלוח לא יצא לדרך. לדעתי הטלסקופ של ברקת בנקודת זמן הזו נותן תמורה טובה יותר לכסף. זה לא שהעסקה השניה לא טובה - אני משתמש בכזה בדיוק בגרסת 10 אינץ. 

לגבי קבוצות בצפון דבר עם מנהל הסניף הצפוני שלנו @nirzon

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות שחר רייש אמר:

מה טוב יותר בבסיס לעומת הסקייווצ'ר?

יש לו מיסב טוב באזימוט, בורג שליטה טוב יותר באלטיטוד וגם אפשר להזיז אותו כמה ס״מ קדימה או אחורה על הבורג הזה כדי לאזן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information