עבור לתוכן
  • צור חשבון

ירח של 11 ביוני 2022, 86% הארה

תגובות מומלצות

moon of June 11th 2022, 86%

צולם על ידי לכידת 4 סרטונים בהם הירח חולף על פני המצלמה. כל סרטון מעל לדקה. בערך 2000 פריימים (פחות או יותר).

מתוך הסרטונים הללו נגזרו 39 סרטונים קצרים בעזרת PIPP, כאשר כל סרטון קצר בערך 300 פריימים, אותם ערמתי עם AutoStakker ל-39 תמונות שונות.

הרכבת הפנורמה עם ICE ואחר כך עיבוד והבלטת פרטים עם Registack.

התמונה הסופית ברזולוציה של 4109 על 3876 פיקסלים.

ציוד: טלסקופ דובסוני 6 אינטש F8 ללא עקיבה, מצלמת SVBONY SV105.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nirzon בהחלט מרשים ביותר - ועושה חשק. הייתי שמח לדעת פרטים נוספים על הכיוון של הכל - ובעיקר העיבוד ב-pipp ו-autostakkert - מדוע, כי לא ידעתי שאפשר בסה״כ מ-4 סרטונים כאלה לעשות את זה טוב. ועבודה על 39 סרטונים נשמעת גם די מייגעת, אולי יש טיפים ל-workflow או לאוטומציה של זה כדי להקל/לקצר את התהליך? מעניין גם כמה זמן לקח כל התהליך עיבוד. עם מה הקלטת את הסרטונים? וכיו״ב. קצב פריימים בפועל שהשגת מה-105. אגב, לדעתי svbony ישמחו לראות את התמוננ שהשגת מהמצלמה הזולה ביותר שלהם - לא זוכר שראיתי תמונות כאלה שמפרסמות את המוצר שלהם - ואולי הם ישמחו לדעת שזה נעשה איתה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה givoly אמר:

@nirzon בהחלט מרשים ביותר - ועושה חשק. הייתי שמח לדעת פרטים נוספים על הכיוון של הכל - ובעיקר העיבוד ב-pipp ו-autostakkert - מדוע, כי לא ידעתי שאפשר בסה״כ מ-4 סרטונים כאלה לעשות את זה טוב. ועבודה על 39 סרטונים נשמעת גם די מייגעת, אולי יש טיפים ל-workflow או לאוטומציה של זה כדי להקל/לקצר את התהליך? מעניין גם כמה זמן לקח כל התהליך עיבוד. עם מה הקלטת את הסרטונים? וכיו״ב. קצב פריימים בפועל שהשגת מה-105. אגב, לדעתי svbony ישמחו לראות את התמוננ שהשגת מהמצלמה הזולה ביותר שלהם - לא זוכר שראיתי תמונות כאלה שמפרסמות את המוצר שלהם - ואולי הם ישמחו לדעת שזה נעשה איתה. 

אני חושב לכתוב איזה מדריך עם פירוט של כל התהליך. העבודה באמת טיפה מייגעת. הייתי אומר שכל התהליך לוקח בין חצי שעה לשעה. את הסרטונים אני מקליט עם Sharpcap. על הלפטופ שלי אני מגיע לקצב פריימים של בין 15 ל-20 לשניה ברזולוציה מלאה של 1080P, המצלמה אמורה לתמוך ב-30, אבל כנראה הלפטופ מגביל אותי. זמן הצילום הכולל, כולל כיוון הטלסקופ ומציאת הפוקוס לוקח לי בערך 10 עד 15 דקות. האמת - צילמתי שישה סרטונים, אבל השתמשתי רק ב-4 לפנורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד יפה ניר , כשבודקים על המחשב מבינים הבדל בין עבודה כזאת לבין תמונה מטלפון , ניתן להגדיל ולראות עדיין פרטים ללא מריחות

נערך היום על-ידי Misha Kon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

שיטת "קולימצית זיתים", לעדשה הקדמית של רפרקטור

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 1

טלסקופ - רכישה

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

5. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים