עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להצטרף לתצפית EAA

givoly

תגובות מומלצות

שלום רב. גר בהרצליה. מאוד מעוניין להצטרף לתצפית EAA - אפילו בבתים/גינות/שטח/וכיו״ב. המטרה שלי - ללמוד מנסיונם של אחרים בתחום. רוצה להשמיש ציוד קיים (טלסקופים, מצלמות, ועוד) ולראות את ה-workflow במלואו. לנסות לראות אם צריך שידרוגים לציוד (NexStar 114GT עוקב alt-az) או שאפשר, איכשהו, לגרום למה שיש לי לעבוד, וכו׳. 

אם מישהו מעוניין בחברה לתצפיות EAA - אשמח להצטרף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה - כרגע יש לי שתי מצלמות DSLR שיכולות לשמש לצורך כך ויש גם T-Mount. אבל, הטלסקופ ניוטוני, ולא הצלחתי לבצע פוקוס עם המצלמות מותקנות ישורות במקום עינית במתאם 1.25 אינצ׳. אז הזמנתי גם שפורפרת (https://www.aliexpress.com/item/33003345157.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.33be4c4dXdEozS) שתאפשר לעשות eyepiece projection - כך שאוכל להכניס עינית ולצלם דרך העינית. רציתי להתחיל עם DSLR בגלל שיש לי כבר ולא צריך ציוד חדש. 

הכנתי מחשב נייד ריק עם Windows ע״מ שאוכל לטעון את כל התוכנות. יש עליו כבר את הרוב, אבל לא זוכר אם התקנתי AstroToaster, אבל אעשה זאת. מה שהתקנתי עד כה זה Stellarium, SharpCap, DeepSkyStackler + DeepSkyStacker Live ועוד תוכנות מסביב, כמו Ascom, ClearDSLR, PIPP, AutoStakkert, RegiStax, ועוד...

בכל אופן, מחפש עזרה לעשות שכל זה יעבוד יחד יפה. להתנסות בקומבינציות שונות - עם ובלי עקיבה, עם DSLR או עם מצלמה אחרת, עם תוכנות שונות. ובסופו של דבר להגיע לתהליך עבודה EAA טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע - רעיון... אפשר פשוט לעשות EAA עם ה-DSLR שלי? יש לי HD capture card - שמכניס 1920x1080 על usb3 ישירות למחשב. יש ל-DSLR הרבה עדשות - מ-11ממ עד 600 ממ. כולל עדשות מהירות (50/1.8, 11-16/2.8, 135/2.8, 55/2, ו-150-600) הסנסור הוא קרופ. אבל זה כמו אקוולט של 18-960 מ״מ על סנסור מלא. אז יכול לעשות או סדרה קבועה של דגימות סנסור מלא (6000x4000) או וידאו רציף ב-1920x10801. ברור שזה ללא חצובה עוקבת. זה פחות טוב לפלנטרי, למעט אולי הירח, השאלה מה אפשר לעשות עם זה, אם בכלל... או לוותר מראש וישר לעבוד רק מול הטלקסקופ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני לא מכיר עבודה עם DSLR בכלל אז קשה לי לענות השימווש אבל, ממה שראיתי, עבודה עם מצלמה יעודית היא יחסית קלה.

SharpCap תומכת במצלמות כאלה בצורה טובה, המצלמות הפשוטות הן קטנות וקלות ולא מכבידות על החצובות, אין להן תריס שזז ומרעיד את כל הסיפור ובטוח שלא כפתורים מיותרים שצריך לחפש בחושך.

ממה שאני מבין, יש דרייבר שמאפשר ל SharpCap לעבוד עם מצלמות DSLR רק שאני לא בטוח שהוא תומך בכל המצלמות, זה פיתוח פרטי של מישהו שהיכולת הייתה חסרה לו.

אם זה אכן אפשרי, אז SharpCap זה המקום להתחיל איתו או כל תוכנה אחרת שמסוגלת ללכוד פריימים בלייב מהמצלמה ולעשות live stacking. מכל התוכנות, תשאיר רק את מה שצריך כדי לתמוך במצלמה שלך - ASCOM אם בחרת להשתמש ב SharpCap.

תוכנות כמו PIPP AutoStakkert ו Registax הן תוכנות שמשמשות לעריכה של תמונות ובמקרה של EAA אין בהן צורך כי המטרה בגדול היא לצפות בלייב באובייקטים דרך מסך המחשב.

תמיד אפשר להוסיף דברים נוספים אבל במקומך הייתי מתחיל במינימום הנדרש כדי לקבל תמונה על המסך. כל השאר זה בונוס.

לגבי עקיבה או לא, אני לא רואה איך אתה יכול לעשות EAA ללא עקיבה. זה אולי אפשרי אבל נשמע סיזיפי ברמות קשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ilan Shapira  תודה. לגבי ה-DSLR, אין ממש בעיה בלי פתיחה וסגירה של צמצם - משתמשים ב-live view שלא מרעיד ולא מתקתק. כמו כן, אפשר להוציא וידאו נקי של 1920x1080. וגם זה, ללא תנועה. כל הכפתורים וכל האופציות של המצלמה נשלטות מהמחשב דרך usb. אז גם זה לא בעיה. ובגלל שזו מצלמה, אפשר iso גבוה, שאמור לאפשר הורדה של הרעש אפקטיבית מאוד ב-stacking. ברור שזה מעמיס מבחינת משקל. הבעיה הראשונית שלי היא שעוד אין לי אפשרות לפקס את זה. ואם מצלמה, אי אפשר להשתמש במצלמות הזולות של svbony (דגם SV105 ב-$40 ודגם SV205 ב-$100). או שחייבים את ה-ZWO שמתחילים ביותר כמו $300-400... לא? הבעיה, שה-SV הם בוודאי רק planetary... ואני לא רוצה לגמרי להגביל את עצמי. וחשבתי שה-dslr צריך לאפשר יותר מזה כי יכול לבצע חשיפות ארוכות יותר (למרות עקיבה alt-az). ברור שלא יגיע לחשיפות ארוכות כמו שניתן עם eq mount. אבל חשבתי שאפשר לבצע קצת EAA ולא לצורך הפקת צילומים מרשימים...  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information