עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבות על ריג EAA קל.

תגובות מומלצות

אני חושב על AZ GTi על חצובת צילום מתקפלת (איזה KF Conept שישקול 1.5 ק"ג), לעבוד טלסקופ קל 60/400 ששוקל פחות מקילו וכרגע כמובן עם sv105 (בעיקר כי לא צריך מחשב בנוסף) בעתיד עם שדרוג למצלמה יותר רצינית.

יש לי מספר שאלות

1. האם אפשר לעשות EAA במוד AZ או חייבים לעבוד במוד משווני - האם הבעיה רק field rotation או באופן כללי עקיבה לא מדויקת?
  2. אם מוד משווני - צריך גם מתאם לזויית וגם משקולת איזון?
  3. מהמרפסת יש לי שדה ראיה יחסית מוגדל (בעיקר דרום מערב קצת לגובה ומעט צפון מערב) שאלה אם עדיין אפשר יהיה לעשות 2-3 star alignment?
  4. האם אפשר לעבוד עם איפוס על כוכב אחד אם הוא בקרבת המטרה (כמו ב־AstroHopper) ואז לקפוץ למטרה?
  5. ספק כוח. שמעתי שעבודה עם סוללות מובנות לא מוצלחת? איזה סוג קטן וקל אפשר לבחור? האם הוא יוכל לתת גם מתח ל־USB למצלמה?

אלטרנטיבה אחרת זה לקנות חצובה משוונים כמו EQ2 עם מנוע עקיבה - אבל אני לא ממש יודע איך אני אמצא מטרות כי להבנתי setting circles לא ממש מדויקים בחצובות אלו

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו תוצאה של לייבסטאקינג, 8 פריימים, נלקחו עם:

TS72APO

ZWO 575mc

Skywatcher AZ-GTI

החצובה עובדת גם על 8 סוללות AA ואפשר לחבר לה power bank עם מתאם USB שיוציא מהבנק 12V במקום 5V.

ללא עיבוד, ואחרי עיבוד קל בסמארטפון של איזון צבעים.

*זה היה נסיון צילום ה DSO הראשון שלי אי פעם... סוללת הלפטופ כבר היתה גמורה, לכן לא צילמתי ליותר זמן.

IMG-20220928-WA0004.jpg

Stack_8frames_46s_WithDisplayStretch.png

IMG-20221001-WA0020.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 שעות samer salman אמר:

החצובה עובדת גם על 8 סוללות

לכמה זמן זה מספיק? כי בתמונה אני כן רוצה סוללה חיצונית. 

לפני 21 שעות samer salman אמר:

תוצאה של לייבסטאקינג, 8 פריימים, נלקחו

מה זמן החשיפה? מה זמן החשיפה הראלי שאפשר להגיע אליו עם az gti במוד az ולא משווני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 16 דקות Ilan Shapira אמר:

אורך החשיפה באלט אזימוט תלוי באורך המוקד. כלל ה 400 או ה 500:

400 / Focal length

כלל ה־400 הזה מדבר על צילום ללא עקיבה בכלל. הכוונה שלי לעקיבה alt-az.

השאלה יותר לכיוון של הראש הספציפי הזה, כי בעקיבה alt-az באופן תיאורתי אתה יכול גם להגיע לעשרות שניות לפני ש־field rotation מתחיל להפריע (כמובן תלוי באובייקט והמיקום שלו וגובה שלך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם אפשר לעשות EAA במוד AZ או חייבים לעבוד במוד משווני - האם הבעיה רק field rotation או באופן כללי עקיבה לא מדויקת?
    1. אפשר גם עם AZ, למה לא?
    1. גם מתאם ועדיף גם משקולת.
  3. מהמרפסת יש לי שדה ראיה יחסית מוגדל (בעיקר דרום מערב קצת לגובה ומעט צפון מערב) שאלה אם עדיין אפשר יהיה לעשות 2-3 star alignment?
    1. יש מבחר די רחב של כוכבים שאפשר להשתמש בהם (כולל ירח וכוכבי לכת). אי אפשר לענות ברצינות בלי לנסות.
    2. אם יש לך משוויני, אתה צריך רק לכוון לצפון בסופו של דבר
  4. האם אפשר לעבוד עם איפוס על כוכב אחד אם הוא בקרבת המטרה (כמו ב־AstroHopper) ואז לקפוץ למטרה?
    1. אפשר לעבוד גם עם איפוס על כוכב אחד
  5. ספק כוח. שמעתי שעבודה עם סוללות מובנות לא מוצלחת? איזה סוג קטן וקל אפשר לבחור? האם הוא יוכל לתת גם מתח ל־USB למצלמה?
    1. הבעייה עם סוללות AA היא שבד"כ הם מאבדים כוח עם הזמן, להבדיל מסוללות ליתיום ששומרות על מתח עד שהן נפרקות לחלוטין. ז"א שסוללות AA יעבדו יופי לכמה שעות ואח"כ פחות טוב, אפילו אם נראה שהן עדיין סבירות בבודק בטריות. אין שום בעייה עם שימוש ב-AA, כל עוד יש לך ספיירים בשלוף (אני לא נכנס לקטע של עלות, כמובן, רק לפאן הטכני).
      כל סוללה שתזרים 12V תהייה בסדר. האם אפשר לתת מתח גם למצלמה? זה כבר תלוי בסוללה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...
לפני ב-30.9.2022 at 16:09 Artyom אמר:

אני חושב על AZ GTi על חצובת צילום מתקפלת (איזה KF Conept שישקול 1.5 ק"ג), לעבוד טלסקופ קל 60/400 ששוקל פחות מקילו וכרגע כמובן עם sv105 (בעיקר כי לא צריך מחשב בנוסף) בעתיד עם שדרוג למצלמה יותר רצינית.

יש לי מספר שאלות

אלטרנטיבה אחרת זה לקנות חצובה משוונים כמו EQ2 עם מנוע עקיבה - אבל אני לא ממש יודע איך אני אמצא מטרות כי להבנתי setting circles לא ממש מדויקים בחצובות אלו

1. כן אפשר עם SharpCap 

2. כן וכן, למרות שלא ניסית עם סקופ של פחות מקילו

3. בכל מקרה לא נראה לי שצריך 3 star, תעשה 1 star וplate solving

4. לא מקיר AstroHopper

5. אני עובד עם סוללות נטענות עובד יופי, המצלמה לוקחת מטח מהמחשב, אין יציאת מטח מה AZ-GTI

לגבי חצובה משוונית עם מנוע עקיבה גם ניסיתי. קודם עשיתי polar alignment עם SharpCap, אחר כך כיוונתי עם לייזר, אז plate solve עם SharpCap, כיוון, plate solve, עד שמגיעים אל היעד. מאתגר 🙂 

לפני ב-3.10.2022 at 19:50 רוברט אמר:

שים לב ש-AZ-GTi רוצה לשבת על חצובה עם בורג 3/8.

תבדוק מה יש בחצובה שלך - חצובה קטנה כנראה תהייה עם בורג 1/4 (ז"א שאפשר לחבר מצלמה אליה ישירות)

נכון אבל אפשר פשוט להשתמש בורג מתאם 1/4" ל3/8" 

לפני ב-8.10.2022 at 12:31 Artyom אמר:

עוד מישהו? איך הניסיון עם AZ GTi במוד alt-az ל־EAA/צילום?

אנסה ואספר לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Daniel Arad אמר:

לא מקיר AstroHopper

אם לא מכיר את חייב להכיר: AstroHopper - מאמר

לפני 1 שעה Daniel Arad אמר:

בכל מקרה לא נראה לי שצריך 3 star, תעשה 1 star וplate solving

בכל מקרה המטרה שלי לעבוד עם טאבלט/טלפון חכם - לא רוצה מחשב בכלל ובכלל זה מחשב עם Windows בפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה הזמנתי AZ GTi וחצובה לעבודה במצב AZ - נתחיל מזה עם הטלסקופ הקל 60/400 שלי. קניתי גם step-up שיאפשר לי לחבר ספק כוח הנותן יציאת 5v דרך USB ל־12V שאפשר יהיה לחבר ל־AZ GTi

נראה איך זה יהיה

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים